Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdam blijft veiligheidsrisicogebied, demonstraties mogen

Amsterdam blijft veiligheidsrisicogebied, demonstraties mogen

AMSTERDAM (ANP) - Vanaf donderdagmiddag is het weer mogelijk om te demonstreren in Amsterdam. Wel blijft de hele stad tot maandag 12.00 uur aangemerkt als veiligheidsrisicogebied en mag de politie preventief fouilleren. Dat heeft de gemeentelijke driehoek (burgemeester, politie en Openbaar Ministerie) besloten.

De gemeente zegt dat de noodverordening, inclusief het algemeen demonstratieverbod, die vorige week vrijdag werd ingesteld "niet langer aanvaardbaar of juridisch houdbaar" is, schrijft burgemeester Femke Halsema in een brief aan de gemeenteraad. Het demonstratieverbod vergt bovendien veel politie-inzet.

Demonstraties zonder ontheffing zijn daarom sinds donderdag 12.00 weer mogelijk, al blijft "de vrees voor wanordelijkheden actueel". De gemeente beoordeelt aangemelde demonstraties en kan er extra voorwaarden aan verbinden of ze, in uiterste gevallen, verbieden.

Verlenging

De driehoek beslist maandagochtend of de resterende maatregelen rond het veiligheidsrisicogebied en preventief fouilleren moeten worden verlengd.

De gemeente stelde vrijdagavond na ongeregeldheden rond de wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv een noodverordening in die demonstraties in de hele stad verbood. De noodverordening gold tot maandagochtend, maar werd met drie dagen verlengd. Ondanks het demonstratieverbod gingen mensen meermaals de straat op. Woensdagavond verzamelden zich opnieuw enkele honderden pro-Palestijnse activisten op de Dam in Amsterdam. In totaal werden 281 mensen aangehouden.

Meer uit Binnenland

Herman Deinum (79), bassist Cuby & the Blizzards, overleden

NIJVERDAL (ANP) - Bassist Herman Deinum van de bluesband Cuby & the Blizzards is op 79-jarige leeftijd overleden. Deinum stierf vrijdag in zijn woonplaats Nijverdal, deelt het Cuby and the Blizzards (C+B) Museum. "Fans kwamen speciaal voor hem naar de concerten, om van zijn duidelijk hoorbare, melodieuze, stuwende baspartijen te genieten", aldus het museum.

3 uur geleden
DJI: focus ligt op terugkeren van rust in de gevangenis

VUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".

5 uur geleden
Premier Aruba niet naar Nederland om 'spanning in eigen regio'

ORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.

7 uur geleden
Gijzeling in gevangenis Vught voorbij, medewerkers in veiligheid

VUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.

7 uur geleden
Gegijzelden PI Vught zijn twee medewerkers

DEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.

7 uur geleden
Gijzeling gaande op psychiatrische afdeling gevangenis Vught

VUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.

8 uur geleden
JenV: incident Vught niet in zwaar beveiligde EBI

DEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.

8 uur geleden