Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdam blijft veiligheidsrisicogebied, demonstraties mogen

Amsterdam blijft veiligheidsrisicogebied, demonstraties mogen

AMSTERDAM (ANP) - Vanaf donderdagmiddag is het weer mogelijk om te demonstreren in Amsterdam. Wel blijft de hele stad tot maandag 12.00 uur aangemerkt als veiligheidsrisicogebied en mag de politie preventief fouilleren. Dat heeft de gemeentelijke driehoek (burgemeester, politie en Openbaar Ministerie) besloten.

De gemeente zegt dat de noodverordening, inclusief het algemeen demonstratieverbod, die vorige week vrijdag werd ingesteld "niet langer aanvaardbaar of juridisch houdbaar" is, schrijft burgemeester Femke Halsema in een brief aan de gemeenteraad. Het demonstratieverbod vergt bovendien veel politie-inzet.

Demonstraties zonder ontheffing zijn daarom sinds donderdag 12.00 weer mogelijk, al blijft "de vrees voor wanordelijkheden actueel". De gemeente beoordeelt aangemelde demonstraties en kan er extra voorwaarden aan verbinden of ze, in uiterste gevallen, verbieden.

Verlenging

De driehoek beslist maandagochtend of de resterende maatregelen rond het veiligheidsrisicogebied en preventief fouilleren moeten worden verlengd.

De gemeente stelde vrijdagavond na ongeregeldheden rond de wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv een noodverordening in die demonstraties in de hele stad verbood. De noodverordening gold tot maandagochtend, maar werd met drie dagen verlengd. Ondanks het demonstratieverbod gingen mensen meermaals de straat op. Woensdagavond verzamelden zich opnieuw enkele honderden pro-Palestijnse activisten op de Dam in Amsterdam. In totaal werden 281 mensen aangehouden.

Meer uit Binnenland

Zes bestuurders die nog vastzaten na A12-blokkade vrijgelaten

UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.

8 uur geleden
Koninklijk bezoek Dokkum trok 21.000 mensen, burgemeester blij

DOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.

8 uur geleden
Eerste asielzoekers dinsdag naar opvang in Zeelandhallen Goes

GOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.

8 uur geleden
Gemeente Breda: plein binnenstad vol

BREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.

8 uur geleden
Utrecht: Stadhuisplein en Oudkerkhof vol door drukte

UTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.

8 uur geleden
Willem-Alexander sluit 'onvergetelijke Koningsdag' in Dokkum af

DOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.

10 uur geleden
NS: treinen druk maar beheersbaar op Koningsdag

DEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.

11 uur geleden