Amsterdam blijft veiligheidsrisicogebied, demonstraties mogen
AMSTERDAM (ANP) - Vanaf donderdagmiddag is het weer mogelijk om te demonstreren in Amsterdam. Wel blijft de hele stad tot maandag 12.00 uur aangemerkt als veiligheidsrisicogebied en mag de politie preventief fouilleren. Dat heeft de gemeentelijke driehoek (burgemeester, politie en Openbaar Ministerie) besloten.
De gemeente zegt dat de noodverordening, inclusief het algemeen demonstratieverbod, die vorige week vrijdag werd ingesteld "niet langer aanvaardbaar of juridisch houdbaar" is, schrijft burgemeester Femke Halsema in een brief aan de gemeenteraad. Het demonstratieverbod vergt bovendien veel politie-inzet.
Demonstraties zonder ontheffing zijn daarom sinds donderdag 12.00 weer mogelijk, al blijft "de vrees voor wanordelijkheden actueel". De gemeente beoordeelt aangemelde demonstraties en kan er extra voorwaarden aan verbinden of ze, in uiterste gevallen, verbieden.
Verlenging
De driehoek beslist maandagochtend of de resterende maatregelen rond het veiligheidsrisicogebied en preventief fouilleren moeten worden verlengd.
De gemeente stelde vrijdagavond na ongeregeldheden rond de wedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv een noodverordening in die demonstraties in de hele stad verbood. De noodverordening gold tot maandagochtend, maar werd met drie dagen verlengd. Ondanks het demonstratieverbod gingen mensen meermaals de straat op. Woensdagavond verzamelden zich opnieuw enkele honderden pro-Palestijnse activisten op de Dam in Amsterdam. In totaal werden 281 mensen aangehouden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft beelden gepubliceerd van twee verdachten van de aanslag bij de joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Zuid in de nacht van vrijdag op zaterdag. Op de beelden, waar de verdachten herkenbaar op staan, is te zien dat de verdachten rond 03.45 uur komen aanrijden op een scooter. Ze plaatsen een explosief bij de buitenmuur van de school, stappen weer op de scooter en rijden weg.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Bank of New York Mellon weigert commentaar te geven op de explosie bij zijn vestiging aan de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Dat heeft een woordvoerster van de Amerikaanse bank laten weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft de identiteit van veertien mensen die worden verdacht van oplichting achterhaald. Zij waren te zien in een campagne die op 9 maart van start ging, waarbij de foto's van honderd verdachten van oplichting gepubliceerd zijn. De verdachten worden nu onherkenbaar getoond. De mensen van wie de identiteit nog onbekend is, worden vanaf 23 maart herkenbaar getoond.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bestuurder van de joodse school Cheider in Amsterdam, Herman Loonstein, is "zeer teleurgesteld" na het gesprek met minister-president Rob Jetten maandagmiddag. Jetten had vertegenwoordigers van de Joodse gemeenschap uitgenodigd na de recente aanslagen op een synagoge in Rotterdam en de joodse school in Amsterdam.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël waarschuwt voor de nieuwe groep die de verantwoordelijkheid heeft opgeëist voor explosies en brandstichting bij Joodse doelen in Europa, waaronder in Nederland. De autoriteiten stellen volgens media als de krant Haaretz dat beelden van incidenten worden verspreid via pro-Iraanse kanalen op sociale media. Die kanalen worden gelinkt aan bijvoorbeeld de Iraanse Revolutionaire Garde of het pro-Iraanse Hezbollah in Libanon.
2 uur geledenROERMOND (ANP) - De Commissie Mijnbouwschade heeft tot nu toe 226 schademeldingen binnengekregen na de dubbele aardbeving in de buurt van Assen afgelopen weekend. Dat laat een woordvoerder weten. Zondag stond de teller bij de commissie nog op 132.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De moeder van Natalee Holloway heeft in Nederland aangifte gedaan tegen Joran van der Sloot voor de dood van haar dochter. Advocaat Annemiek van Spanje meldt dat met deze aangifte de Nederlandse autoriteiten wordt verzocht om Van der Sloot alsnog te vervolgen.
4 uur geleden