Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amsterdam bestelt veertig elektrische trucks bij DAF

Amsterdam bestelt veertig elektrische trucks bij DAF

EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Amsterdam heeft veertig volledig elektrische trucks van DAF besteld voor het ophalen van afval. Volgens de Eindhovense truckbouwer gaat het om een grote bestelling.

"Elektrische trucks vormen nog een beetje een nichemarkt. Ze worden vaak in kleinere aantallen besteld. Dan is dit een grote bestelling", zegt een woordvoerder van DAF. Hoeveel geld precies met de deal is gemoeid, wil hij niet zeggen. "Daar doen wij nooit uitspraken over." Wel bevestigt hij dat het om miljoenen euro's gaat.

Dat Amsterdam zoveel elektrische voertuigen in een keer koopt, sluit aan bij de milieuregels in de stad. Voor niet-uitstootvrije vrachtwagens gelden in delen van de hoofdstad beperkingen.

DAF maakt de vuilniswagens niet helemaal, maar alleen de trucks. Een ander bedrijf voorziet ze van een opbouw. Amsterdam heeft gekozen voor verschillende typen. Zo krijgen tien een zogenoemde kraan-haakarm. Het is volgens DAF de bedoeling dat ze in 2026 in gebruik kunnen worden genomen.

Meer uit Financieel

Cabinepersoneel Air Canada stopt staking na voorlopig akkoord

MONTREAL (ANP) - Cabinemedewerkers van luchtvaartmaatschappij Air Canada gaan weer aan het werk na een staking die het hele weekend duurde. Vakbond CUPE meldt in een bericht op Facebook dat er een voorlopig akkoord is bereikt in een loongeschil met Air Canada. Door de staking zagen honderdduizenden passagiers hun vluchten geannuleerd worden. Ook vluchten tussen Schiphol en de Canadese steden Montreal en Toronto kwamen te vervallen.

27 minuten geleden
'Buigen of barsten' in cao-overleg met NS, zegt bondsbestuurder

UTRECHT (ANP) - Het is "buigen of barsten" als het gaat om het cao-overleg dat dinsdag plaatsvindt met NS. Dat heeft bestuurder Wim Eilert van VVMC gezegd in een podcast van de grootste vakbond onder de NS-medewerkers. "Ik ga ervan uit dat de NS niet terug wil naar stakingen", aldus Eilert. "Hopelijk kunnen we elkaar aan het einde van de dag een hand geven."

1 uur geleden
ING verwacht grote verandering in rol van accountant door AI

AMSTERDAM (ANP) - Kunstmatige intelligentie (AI) zal de rol van de accountant de komende jaren ingrijpend veranderen, meldt ING in een rapport over de sector. De bank ziet grote mogelijkheden voor AI in accountancy. Op termijn kan AI mogelijk een deel van de werkzaamheden in de branche uitvoeren.

1 uur geleden
AEX-index licht omhoog na overleg Trump en Zelensky

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag licht omhoog. Beleggers reageerden op de verdere ontwikkelingen rond Oekraïne, na het overleg tussen president Donald Trump, de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zeven Europese leiders. De betrokkenen spraken na afloop van een "productief" gesprek en Trump verklaarde voorbereidingen te treffen voor een ontmoeting tussen Zelensky en de Russische president Vladimir Poetin. Volgens de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zou die ontmoeting binnen twee weken moeten plaatsvinden.

3 uur geleden
Rheinmetall praat over uitbreiding productie in Nederland

EDE (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Rheinmetall overweegt in zijn vestiging in Ede luchtverdedigingssystemen te gaan maken. Ook praat de onderneming met het Nederlandse industrieconcern VDL om in de vroegere autofabriek Nedcar een 4x4-voertuig voor de luchtmobiele brigade te bouwen. Dit heeft Coen van Leeuwen, directeur van dochterbedrijf Rheinmetall Defence Nederland, gezegd in de podcast In het defensief van het FD en BNR.

3 uur geleden
China en India willen betere relatie nu VS voor onzekerheid zorgt

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - China en India willen de banden met elkaar aanhalen, heeft de Indiase minister van Buitenlandse Zaken Subrahmanyam Jaishankar gezegd. Beide landen worden geconfronteerd met onvoorspelbaar Amerikaans handelsbeleid. De minister sprak in New Delhi met zijn Chinese ambtgenoot Wang Yi.

4 uur geleden
Cabinepersoneel Air Canada opnieuw in staking om loongeschil

MONTREAL (ANP/RTR) - Cabinepersoneel van Air Canada legt dinsdag opnieuw het werk neer vanwege een loongeschil. Eerder had de Canadese vakbond voor overheidspersoneel CUPE zijn leden opgedragen niet te luisteren naar de instructies van de Canadese overheid om de staking te beëindigen. De luchtvaartmaatschappij en vakbond praten wel verder.

4 uur geleden