Amsterdam alert op Galatasaray-fans bij actie Stopera
AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam houdt donderdag rekening met de aanwezigheid van fans van de Turkse voetbalclub Galatasaray in de hoofdstad, waar 's avonds bij de Stopera een manifestatie tegen Jodenhaat plaatsvindt. De club speelt donderdagavond om 18.45 uur een Europa League-duel tegen AZ in Alkmaar.
Supporters van tegenstanders van AZ in Europese wedstrijden verblijven vaak in Amsterdamse hotels en bezoeken veelvuldig de stad. Dat schreef burgemeester Femke Halsema eerder deze week in een brief aan Christenen voor Israël, een van de organiserende groepen van de manifestatie bij de Stopera. Volgens Halsema zullen veel Galatasaray-supporters zich "zeer waarschijnlijk" voor de wedstrijd in Amsterdam begeven.
Halsema schrijft dat de aanwezigheid van Galatasaray-fans inzet van de "reeds schaarse politie in Amsterdam" vereist. Ze verwijst daarbij naar het treffen "tussen verschillende hooligangroepen in onze stad" in het verleden. "Dit kan ook het verloop van uw demonstratie beïnvloeden."
De Alkmaarse burgemeester Anja Schouten schreef vorige week in een brief aan de gemeenteraad dat de gemeente vier veiligheidsrisicogebieden aanwijst voor het duel tussen AZ en Galatasaray: rondom het AFAS-stadion, in een gedeelte van het centrum van Alkmaar, rondom het station en rond het evenemententerrein aan de Olympiaweg. Daar kunnen Turkse supporters zich voorafgaand aan de wedstrijd verzamelen en daar worden ze na afloop ook weer afgezet. De veiligheidsrisicogebieden gelden tot 01.00 uur.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Kinderen op basisscholen zouden meer les moeten krijgen in het voeren van gesprekken, dus in het spreken met en luisteren naar anderen. Dat adviseert de Inspectie van het Onderwijs.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Meer Nederlanders wantrouwen informatie op het internet. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal 72 procent van de 5000 Nederlanders die meededen aan het onderzoek naar ICT-gebruik zegt dat ze informatie tegenkomen die volgens hen niet klopt. Twee jaar eerder was dat 67 procent en in 2021 nog 63 procent. Vooral berichten op sociale media roepen twijfel op.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In ruim een week tijd hebben Nederlanders 1,2 miljoen euro gedoneerd aan giro 7244, meldt het Rode Kruis donderdag. De hulporganisatie riep het gironummer vorige week maandag in het leven wegens "het historisch hoge aantal conflicten in de wereld".
1 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel kan mogelijk tot 2040 jaarlijks honderden miljoenen euro's extra ontvangen van de overheid. Dat melden onderzoekers van Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in het economenvakblad ESB.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De minister van Sociale Zaken had de afgelopen jaren te weinig toezicht op de problemen die de uitvoeringsorganisatie UWV had met de WIA. Dat schrijft de Algemene Rekenkamer in een rapport. Volgens de Rekenkamer was het UWV vooral bezig met het wegwerken van achterstanden en was er te weinig aandacht voor hoe de uitkeringen van arbeidsongeschikten werden vastgesteld. Daardoor kregen tienduizenden mensen te veel of te weinig geld.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam wil in de strafzaak tegen Sywert van Lienden en zijn voormalige zakenpartners Camille van Gestel en Bernd Damme meer weten over de werkwijze van de rechercheurs van de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD). Die deden onderzoek naar de mondkapjesaffaire.
16 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het Dordrechts Museum voegt deze week een werk van Marlene Dumas toe aan de collectie. De Geboorte van de Schilderkunst is volgens het museum een sleutelwerk, dat dankzij "een genereuze bruikleengever" in het museum kan worden tentoongesteld. Het doek van de in Zuid-Afrika geboren kunstenares wordt donderdag in ontvangst genomen, in het bijzijn van Dumas.
17 uur geleden