Amstel Gold Race gaat met politiebegeleiding definitief door
VALKENBURG (ANP) - De Amstel Gold Race gaat in 2025 definitief door. De organisatie meldt dat de Nederlandse wielerwedstrijd zowel bij de mannen als de vrouwen politiebegeleiding krijgt.
De politie kampt met bezettingsproblemen door de NAVO-top in juni in Den Haag waarbij 27.000 politiemedewerkers worden ingezet. De begeleiding van wielerkoersen door motoragenten leek daardoor onmogelijk te worden. Eerder in januari had wielerbond KNWU in gesprekken met de politie al te horen gekregen dat vier grote koersen mogelijk alsnog begeleiding van motoragenten zouden krijgen. Het ging daarbij naast de Amstel Gold Race om Olympia's Tour, de in Nederland verreden etappes van de Renewi Tour en de Simac Ladies Tour.
De organisatie van de Amstel Gold Race laat weten een officieel bericht van de politie te hebben gekregen dat zij in april aanwezig is bij de wedstrijd voor mannen én vrouwen. Dit betekent dat de Amstel Gold Race op een normale manier georganiseerd kan worden.
"Wij zijn heel content met deze toezegging en danken dan ook iedereen die hier in positieve zin aan heeft bijgedragen. Zelf hebben wij de laatste periode ook op hoger niveau druk uitgeoefend", aldus koersdirecteur Leo van Vliet. "Het is natuurlijk ontzettend spijtig dat er veel wielerwedstrijden zijn die geen politiebegeleiding tegemoet kunnen zien. Wij hopen dat deze wedstrijden alsnog, wellicht op een andere manier, kunnen doorgaan."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland is op de voorlaatste dag van de Winterspelen in Milaan naar de derde plaats in het medailleklassement gestegen. Dat was te danken aan langebaanschaatsers Jorrit Bergsma en Marijke Groenewoud, die beiden de massastart wonnen.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft tijdens de Spelen in Milaan het recordaantal gouden medailles voor Nederland naar tien gebracht. De 27-jarige regerend wereldkampioene bleef in het Milano Speed Skating Stadium in de sprint Ivanie Blondin uit Canada en Mia Manganello uit de Verenigde Staten voor.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Atleet Taymir Burnet (33) heeft het Nederlands record op de 60 meter indoor verbeterd. In Apeldoorn liep hij naar een tijd van 6,51 seconden, vier honderdsten sneller dan het oude record van Elvis Afrifa.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben voor een record gezorgd. Schaatser Jorrit Bergsma bezorgde TeamNL zaterdag met een zege op de massastart de negende gouden medaille.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Spelen in Milaan met de titel op de massastart Nederland aan een recordaantal gouden medailles op de Winterspelen geholpen. De 40-jarige schaatser bleef na een lange aanval met de Deen Viktor Hald Thorup het peloton voor en liet zijn medevluchter met nog drie ronden te gaan achter.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft zich bij de Spelen in Milaan gekwalificeerd voor de finale van de massastart. In het Milano Speed Skating Stadium won de regerend wereldkampioene op de massastart haar halve finale. Ook tweevoudig olympisch kampioene Francesca Lollobrigida bereikte de eindstrijd.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Bente Kerkhoff heeft bij haar debuut op de Olympische Spelen de finale van de massastart bereikt. De 24-jarige schaatsster eindigde als achtste in haar halve finale, waar een plek bij de beste acht nodig was om de eindstrijd te bereiken. De halve finale werd gewonnen door Ayano Sato uit Japan.
3 uur geleden