Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amstel Gold Race gaat met politiebegeleiding definitief door

Amstel Gold Race gaat met politiebegeleiding definitief door

VALKENBURG (ANP) - De Amstel Gold Race gaat in 2025 definitief door. De organisatie meldt dat de Nederlandse wielerwedstrijd zowel bij de mannen als de vrouwen politiebegeleiding krijgt.

De politie kampt met bezettingsproblemen door de NAVO-top in juni in Den Haag waarbij 27.000 politiemedewerkers worden ingezet. De begeleiding van wielerkoersen door motoragenten leek daardoor onmogelijk te worden. Eerder in januari had wielerbond KNWU in gesprekken met de politie al te horen gekregen dat vier grote koersen mogelijk alsnog begeleiding van motoragenten zouden krijgen. Het ging daarbij naast de Amstel Gold Race om Olympia's Tour, de in Nederland verreden etappes van de Renewi Tour en de Simac Ladies Tour.

De organisatie van de Amstel Gold Race laat weten een officieel bericht van de politie te hebben gekregen dat zij in april aanwezig is bij de wedstrijd voor mannen én vrouwen. Dit betekent dat de Amstel Gold Race op een normale manier georganiseerd kan worden.

"Wij zijn heel content met deze toezegging en danken dan ook iedereen die hier in positieve zin aan heeft bijgedragen. Zelf hebben wij de laatste periode ook op hoger niveau druk uitgeoefend", aldus koersdirecteur Leo van Vliet. "Het is natuurlijk ontzettend spijtig dat er veel wielerwedstrijden zijn die geen politiebegeleiding tegemoet kunnen zien. Wij hopen dat deze wedstrijden alsnog, wellicht op een andere manier, kunnen doorgaan."

Meer uit Sport

Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

4 uur geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

8 uur geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

14 uur geleden
Amnesty waarschuwt voor schending mensenrechten bij WK voetbal

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.

17 uur geleden
Moto2-coureur Veijer crasht na herstart opnieuw in Amerikaanse GP

AUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.

21 uur geleden
Race in Moto2 gestaakt na grote crash met Veijer

AUSTIN (ANP) - De race in de Moto2 van de Grote Prijs van de Verenigde Staten is gestaakt na een grote valpartij. Meteen in de eerste bocht op het Circuit of the Americas gingen de Amerikaan Joe Roberts en Daniel Holgado onderuit. Enkele bochten verder schoten nog eens zeven coureurs, onder wie Collin Veijer, onderuit na een mislukte remactie van een van de coureurs. Daarop besloot de wedstrijdleiding tot een rode vlag.

22 uur geleden
Motorcrosser Herlings ziet Coenen uitlopen in GP Zwitserland

FRAUENFELD (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij de Grote Prijs van Zwitserland verder achterop geraakt op zijn concurrent Lucas Coenen uit België. Beide coureurs finishten door motorpech niet in de eerste manche in het Zwitserse Frauenfeld, maar Coenen won de tweede manche, waarin Herlings derde werd.

23 uur geleden