Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amstel Gold Race gaat met politiebegeleiding definitief door

Amstel Gold Race gaat met politiebegeleiding definitief door

VALKENBURG (ANP) - De Amstel Gold Race gaat in 2025 definitief door. De organisatie meldt dat de Nederlandse wielerwedstrijd zowel bij de mannen als de vrouwen politiebegeleiding krijgt.

De politie kampt met bezettingsproblemen door de NAVO-top in juni in Den Haag waarbij 27.000 politiemedewerkers worden ingezet. De begeleiding van wielerkoersen door motoragenten leek daardoor onmogelijk te worden. Eerder in januari had wielerbond KNWU in gesprekken met de politie al te horen gekregen dat vier grote koersen mogelijk alsnog begeleiding van motoragenten zouden krijgen. Het ging daarbij naast de Amstel Gold Race om Olympia's Tour, de in Nederland verreden etappes van de Renewi Tour en de Simac Ladies Tour.

De organisatie van de Amstel Gold Race laat weten een officieel bericht van de politie te hebben gekregen dat zij in april aanwezig is bij de wedstrijd voor mannen én vrouwen. Dit betekent dat de Amstel Gold Race op een normale manier georganiseerd kan worden.

"Wij zijn heel content met deze toezegging en danken dan ook iedereen die hier in positieve zin aan heeft bijgedragen. Zelf hebben wij de laatste periode ook op hoger niveau druk uitgeoefend", aldus koersdirecteur Leo van Vliet. "Het is natuurlijk ontzettend spijtig dat er veel wielerwedstrijden zijn die geen politiebegeleiding tegemoet kunnen zien. Wij hopen dat deze wedstrijden alsnog, wellicht op een andere manier, kunnen doorgaan."

Meer uit Sport

NOC*NSF wil spoedoverleg met VWS over subsidieregeling clubs

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.

46 minuten geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar grastoernooi van Rosmalen

DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.

2 uur geleden
Atlete Felix wil in Amerikaanse estafetteploeg op Spelen 2028

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.

4 uur geleden
Talpa sluit deal met NOS over WK Voetbal 2026

HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.

19 uur geleden
Bredewold pakt ritzege in Vuelta Femenina, Van der Breggen valt

ASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.

20 uur geleden
Zeventien Nederlandse wielrenners starten in Giro d'Italia

NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.

1 dag geleden
Kopecky sprint naar ritzege en leiderstrui in Vuelta Femenina

ANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.

1 dag geleden