Amstel Gold Race gaat met politiebegeleiding definitief door
VALKENBURG (ANP) - De Amstel Gold Race gaat in 2025 definitief door. De organisatie meldt dat de Nederlandse wielerwedstrijd zowel bij de mannen als de vrouwen politiebegeleiding krijgt.
De politie kampt met bezettingsproblemen door de NAVO-top in juni in Den Haag waarbij 27.000 politiemedewerkers worden ingezet. De begeleiding van wielerkoersen door motoragenten leek daardoor onmogelijk te worden. Eerder in januari had wielerbond KNWU in gesprekken met de politie al te horen gekregen dat vier grote koersen mogelijk alsnog begeleiding van motoragenten zouden krijgen. Het ging daarbij naast de Amstel Gold Race om Olympia's Tour, de in Nederland verreden etappes van de Renewi Tour en de Simac Ladies Tour.
De organisatie van de Amstel Gold Race laat weten een officieel bericht van de politie te hebben gekregen dat zij in april aanwezig is bij de wedstrijd voor mannen én vrouwen. Dit betekent dat de Amstel Gold Race op een normale manier georganiseerd kan worden.
"Wij zijn heel content met deze toezegging en danken dan ook iedereen die hier in positieve zin aan heeft bijgedragen. Zelf hebben wij de laatste periode ook op hoger niveau druk uitgeoefend", aldus koersdirecteur Leo van Vliet. "Het is natuurlijk ontzettend spijtig dat er veel wielerwedstrijden zijn die geen politiebegeleiding tegemoet kunnen zien. Wij hopen dat deze wedstrijden alsnog, wellicht op een andere manier, kunnen doorgaan."
Meer uit Sport
AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
1 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
10 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
11 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
14 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
15 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
16 uur geleden