Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amstel Gold Race blij met nieuwe datum: 10 oktober

Amstel Gold Race blij met nieuwe datum: 10 oktober

VALKENBURG (ANP) - De Amstel Gold Race wordt dit jaar alsnog verreden. De Nederlandse klassieker is op de dinsdag gepresenteerde herziene wielerkalender van de internationale bond UCI op 10 oktober uitgekomen. Dat is een zaterdag en het betreft zowel de mannen- als de vrouwenwedstrijd. Een dag later volgt de toertocht.

Hoewel het coronavirus ook dit najaar nog kan verhinderen dat er gefietst kan worden is koersdirecteur Leo van Vliet blij met de nieuwe datum. "Voor ons, maar zeker ook voor de renners die met de kalender weer een doel hebben om naartoe te werken. En dat we een keertje op zaterdag moeten rijden in plaats van op zondag vind ik geen ramp."

Het ontbrak de UCI aan beschikbare zondagen, kreeg Van Vliet te horen. "Een Gent-Wevelgem, die nu op 11 oktober staat gepland, kon niet naar de zaterdag. Het lijkt me ook geen probleem dat deze wedstrijden in hetzelfde weekend worden verreden. Ze bijten elkaar niet."

De week voor de Gold Race is nu Luik-Bastenaken-Luik, een week na de Nederlandse klassieker volgt de Ronde van Vlaanderen. Die Belgische koersen zijn wel op zondag. In diezelfde periode wordt de Ronde van Italië verreden.

Meer uit Sport

Nederlandse 3x3-basketballers stranden op WK in kwartfinale

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.

6 uur geleden
Motorcoureur Márquez wint sprintrace in Grote Prijs van Hongarije

SÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.

6 uur geleden
3x3-basketbalsters naar halve finale WK na zege op Hongarije

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.

6 uur geleden
19-jarige Andrejeva ziet droom uitkomen met winst Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.

7 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Grote Prijs van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.

7 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint voor de eerste keer Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.

7 uur geleden
Vollering wint door lawine ingekorte bergetappe Giro

SESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.

7 uur geleden