Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amstel Gold Race blij met nieuwe datum: 10 oktober

Amstel Gold Race blij met nieuwe datum: 10 oktober

VALKENBURG (ANP) - De Amstel Gold Race wordt dit jaar alsnog verreden. De Nederlandse klassieker is op de dinsdag gepresenteerde herziene wielerkalender van de internationale bond UCI op 10 oktober uitgekomen. Dat is een zaterdag en het betreft zowel de mannen- als de vrouwenwedstrijd. Een dag later volgt de toertocht.

Hoewel het coronavirus ook dit najaar nog kan verhinderen dat er gefietst kan worden is koersdirecteur Leo van Vliet blij met de nieuwe datum. "Voor ons, maar zeker ook voor de renners die met de kalender weer een doel hebben om naartoe te werken. En dat we een keertje op zaterdag moeten rijden in plaats van op zondag vind ik geen ramp."

Het ontbrak de UCI aan beschikbare zondagen, kreeg Van Vliet te horen. "Een Gent-Wevelgem, die nu op 11 oktober staat gepland, kon niet naar de zaterdag. Het lijkt me ook geen probleem dat deze wedstrijden in hetzelfde weekend worden verreden. Ze bijten elkaar niet."

De week voor de Gold Race is nu Luik-Bastenaken-Luik, een week na de Nederlandse klassieker volgt de Ronde van Vlaanderen. Die Belgische koersen zijn wel op zondag. In diezelfde periode wordt de Ronde van Italië verreden.

Meer uit Sport

Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

10 uur geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

11 uur geleden
Shorttracker De Laat (31) beëindigt carrière

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.

11 uur geleden
Andrejeva (19) speelt ervaren Cîrstea (36) weg op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.

11 uur geleden
EK waterpolo voor vrouwen in 2028 opnieuw in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.

12 uur geleden
Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

1 dag geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

1 dag geleden