Amrabat trots na bereiken kwartfinales WK met Marokko
DOHA (ANP) - Sofyan Amrabat had zijn emoties bijna niet onder controle, kort na het door Marokko gewonnen WK-duel met Spanje. "Dat spreekt voor zich na zo'n wedstrijd. Normaal ben ik niet zo emotioneel, maar ik ben zo trots op iedereen", sprak de in Huizen geboren middenvelder, die een Eredivisie-verleden heeft bij FC Utrecht en Feyenoord, voor de camera van de NOS.
Marokko en Spanje sloten het duel in Doha na verlengingen af met een 0-0-stand. In de strafschoppenserie ging het favoriete Spanje kansloos ten onder. "Het is vooral de manier waarop we winnen. Het was zwaar. Spanje had misschien wel 80 procent balbezit en wij verdedigden vooral. Iedereen gaf alles, dat is ook mooi aan voetbal", vertelde Amrabat, wiens meespelen vanwege een rugblessure lang een vraagteken was. "Gisteren heb ik er tot laat aan gewerkt met de fysio. Ik heb met een spuit gespeeld. Ik kon de jongens niet in de steek laten."
Ook Hakim Ziyech meldde zich even voor de camera. De oud-Ajacied, geboren in Dronten, zei "trots en blij" te zijn. "Dit hadden velen niet verwacht. We hebben er hard voor gewerkt. Je moet erin geloven, de bal is rond. Vandaag winnen we na penalty's. Het kan ook anders. We kregen kort voor tijd nog een behoorlijke kans. We zijn nog niet klaar. We gaan altijd van onze eigen kwaliteiten uit."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriƫn Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
10 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
10 uur geleden