Amper nog grote schermen te huur voor EK-wedstrijd Oranje
DEN HAAG (ANP) - Voor de komende EK-wedstrijd tussen Nederland en Turkije zijn nog amper grote televisieschermen te vinden. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP langs verhuurbedrijven. Veel horecaondernemers, bedrijven en particulieren vissen achter het net als ze voor komende zaterdag nog een scherm willen huren.
"We krijgen heel veel aanvragen, de telefoon staat roodgloeiend", zegt Bas Hobert, mede-eigenaar van grootbeeldscherm.nl uit Wierden. "Maar we moeten veel 'nee' verkopen." Voordat het EK begon, was namelijk al een groot deel van de beeldschermen van het bedrijf gereserveerd. "Met name de horeca wil dat vooraf geregeld hebben."
Bij Easy2Rent uit Veenendaal zagen ze hetzelfde: veel horecagelegenheden hadden voor het EK al van alles geregeld. "Ze hadden gereserveerd voor alle poulewedstrijden en willen dan bovenaan staan als Oranje een ronde verder komt", vertelt medewerker Bert van der Werff. Nu Nederland in de kwartfinale staat, worden hun orders verlengd. "Dat betekent wel dat we anderen teleur moeten stellen." Het bedrijf krijgt momenteel ook aanvragen van bijvoorbeeld particulieren, buurtverenigingen en voetbalclubs.
Verhuurbedrijven
De verhuurbedrijven zien allemaal dat de vraag naar schermen verder stijgt naarmate Oranje verder komt in het toernooi. "Bij een EK of WK loopt het sowieso wel", zegt Hessel Kortenbosch van Licht Geluid Huren uit Almere. "Maar zodra Oranje dichter bij de finale komt, willen nog meer mensen samen kijken in een café, of in een tuin. Nu gaat het helemaal los." Dat herkennen ze bij Beamerhuren.nl uit Alblasserdam, waar ze worden "platgebeld" en er volgens eigenaar Chris de Jong nog enkele led- en beamerschermen over zijn.
Verschillende festivals en evenementen die voor komend weekend gepland staan, proberen ook op het laatste moment nog schermen te regelen voor hun bezoekers. Maar niet altijd met succes. Easy2Rent moest onlangs een festivalorganisator teleurstellen. "Ze belden of we met een vrachtwagen vol grote ledschermen konden komen, maar dat gaat nu natuurlijk niet meer lukken", zegt Van der Werff. "We hebben alleen nog wat kleinere schermen over."
Meer uit Voetbal
FOXBOROUGH (ANP) - Ousmane Dembélé benadrukte na zijn hattrick tegen Noorwegen op het wereldkampioenschap voetbal (4-1) dat het Franse elftal niet mag verslappen. "Dit is een uniek en belangrijk moment voor mij. Maar ik vond mijn wedstrijd tegen Senegal of tegen Irak beter. Ik denk dat ik toen een grotere rol had, dus ik geloof dat we gefocust moeten blijven, want er komen nog belangrijke dingen aan", aldus de aanvaller van Paris Saint-Germain.
46 minuten geledenFOXBOROUGH (ANP) - Didier Deschamps sluit op het wereldkampioenschap voetbal zaterdag weer aan bij het Franse elftal. De 57-jarige bondscoach was teruggegaan naar eigen land om de uitvaart van zijn moeder bij te wonen.
47 minuten geledenTORONTO (ANP) - Senegal heeft met de zege op Irak de kansen levend gehouden voor een vervolg op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De ploeg van bondscoach Pape Thiaw versloeg in Toronto Irak met 5-0 en kan als nummer 3 in Groep I de tweede ronde nog halen. Irak speelde het grootste deel van de wedstrijd met tien man na de rode kaart voor Rebin Sulaka.
2 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Frankrijk is mede door een hattrick van Ousmane Dembélé op het WK voetbal door de zege op Noorwegen groepswinnaar geworden. De Fransen wonnen in het Boston Stadium in Foxborough met 4-1 van de Noren, die desondanks als tweede eindigen in de groep.
2 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - Een Afrikaanse winnaar van het wereldkampioenschap voetbal is volgens Sébastien Desabre "slechts een kwestie van tijd". Dat zei de bondscoach van de Democratische Republiek Congo vrijdag, in aanloop naar het laatste groepsduel op het WK met Oezbekistan.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Middenvelder Dani Ceballos vertrekt na zeven seizoenen bij Real Madrid. De 29-jarige Spanjaard kondigde zijn afscheid aan op X. Real Madrid bevestigde het vertrek kort daarop.
3 uur geledenVERSAILLES (ANP/RTR) - Voetballer Achraf Hakimi, momenteel met Marokko actief op het WK voetbal, gaat in cassatie tegen een uitspraak die bepaalde dat hij terecht moet staan voor een verkrachtingszaak uit 2023 waarin hij verdachte is. Dat heeft zijn advocaat aan persbureau Reuters bevestigd.
4 uur geleden