Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amper beweging op Damrak in afwachting van Brusselse top

Amper beweging op Damrak in afwachting van Brusselse top

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag een fractie lager de handel uitgegaan. Ook elders in Europa kwamen de belangrijkste graadmeters niet ver van hun plek. Met het uitblijven van grote ontwikkelingen bij de onderhandelingen over een Europees herstelfonds in Brussel hielden beleggers zich in.

De AEX eindigde de handelssessie nagenoeg vlak op 573,80 punten. De MidKap gaf 0,3 procent prijs tot 767,92 punten. Frankfurt en Londen wonnen tot 0,6 procent, terwijl de beurs in Parijs 0,3 procent verloor.

De gesprekken over een herstelfonds van 750 miljard euro beloven moeilijk te worden, waarschuwde de Duitse bondskanselier Angela Merkel eerder op de dag. Premier Mark Rutte, die als Nederlandse regeringsleider een blok van 'zuinige landen' aanvoert, achtte de kans op een akkoord minder dan 50 procent.

Beter Bed

Bij de kleinere fondsen op het Damrak maakte Beter Bed goede sier. De beddenfabrikant heeft in de eerste jaarhelft flink beter gepresteerd ondanks de impact van de coronacrisis. Het bedrijf wist de omzet met bijna 10 procent op te voeren en boekte weer winst. Het aandeel won 3,7 procent.

In de AEX voerde biotechnoloog Galapagos de stijgers aan met een winst van 2,7 procent. Hekkensluiter was uitzender Randstad met een min van 2,7 procent. Heineken daalde 1,3 procent na een adviesverlaging door Barclays. De bierbrouwer zakte een dag eerder al 2 procent na een winstalarm.

Daimler

In Frankfurt won Daimler bijna 4,4 procent. Het moederbedrijf van Mercedes-Benz leed een fors kwartaalverlies als gevolg van de coronacrisis, maar de Duitse autobouwer heeft wel de indruk dat de markt sneller herstelt dan verwacht. Naar verluidt schrapt het concern ook duizenden banen meer dan aanvankelijk gepland.

Ericsson steeg 11,5 procent in Stockholm dankzij beter dan verwachte kwartaalcijfers van de Zweedse fabrikant van telecomapparatuur. De Zweedse witgoedfabrikant Electrolux, die ook met cijfers kwam, verloor 5,1 procent.

De euro was 1,1431 dollar waard, tegen 1,1433 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent minder op 40,42 dollar. Brentolie zakte 0,8 procent in prijs tot 43,03 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Portugal verlengt onderhandelingen over verkoop belang TAP

LISSABON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Portugese overheid gaat de onderhandelingen verlengen over de verkoop van een minderheidsbelang in de nationale luchtvaartmaatschappij TAP aan Air France-KLM of Lufthansa. Eerder werd verwacht dat Portugal begin deze maand een besluit zou nemen over wie de koper van dat belang zou worden. Maar volgens Lissabon liggen de rivaliserende biedingen erg dicht bij elkaar en zijn verdere gesprekken nodig.

1 uur geleden
Winst voor Amsterdamse AEX-index, chipbedrijven koplopers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan. De chipbedrijven Besi, ASML en ASMI waren koplopers in de hoofdindex, na de minnen een dag eerder. Ook de staalbedrijven op het Damrak deden het goed dankzij een positief rapport van analisten van Deutsche Bank over de Europese staalsector.

2 uur geleden
Havenbedrijf: impact staking op Rotterdamse haven is beperkt

ROTTERDAM (ANP) - De impact van de honderden havenwerkers die vrijdag het werk hebben neergelegd is zoals verwacht beperkt, laat een woordvoerder van Havenbedrijf Rotterdam weten. Schepen moeten even wachten, "al komt dat ook een beetje door het onstuimige weer". Werknemers leggen tot 19.00 uur het werk neer uit onvrede over de kabinetsbezuinigingen op sociale zekerheid.

3 uur geleden
Groei voor industrieconcern VDL, orderportefeuille dikt aan

EINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL Groep heeft in de eerste helft van dit jaar meer omzet en winst behaald, terwijl ook de orderportefeuille fors toenam. Het familiebedrijf uit Eindhoven denkt dat de groei in de tweede helft wordt doorgezet. VDL is onder meer een toeleverancier aan de Nederlandse chipindustrie en in de fabriek in het Limburgse Born wordt gewerkt aan militaire drones.

3 uur geleden
Werkgelegenheid VS veel sterker gegroeid dan verwacht in augustus

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in augustus veel sterker gegroeid dan gedacht. Bovendien werd het krimpcijfer van juli bijgesteld naar groei door de Amerikaanse overheid. Door het sterke banenrapport neemt de kans op een renteverhoging door de Federal Reserve later deze maand weer toe.

4 uur geleden
Wall Street opent overwegend licht lager na sterk banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend kleine minnen geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het belangrijke banenrapport van de overheid over augustus. Dat viel veel beter uit dan verwacht, waardoor de verwachting voor een renteverhoging door de Amerikaanse centrale bank weer werd versterkt.

5 uur geleden
FNV-voorman Spekman noemt oproep minister Vijlbrief 'echt onzin'

ROTTERDAM (ANP) - FNV-voorzitter Hans Spekman vindt de uitnodiging van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) om in gesprek te gaan over de toekomst van de sociale zekerheid "echt onzin". Dat zei de voorman tijdens de stakingsbijeenkomst van havenwerkers. Minister Vijlbrief deed vrijdagochtend een hernieuwde oproep aan de vakbonden om te komen praten.

6 uur geleden