Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amorim onder de indruk van steun en geduld fans Manchester United

Amorim onder de indruk van steun en geduld fans Manchester United

BILBAO (ANP/AFP) - Rúben Amorim is onder de indruk van de steun en het geduld van zowel de fans als het bestuur van Manchester United. De Engelse topclub beleeft onder leiding van de opvolger van trainer Erik ten Hag in de Premier League een slecht seizoen, maar kan woensdag wel de Europa League winnen. De inzet van de finale tegen Tottenham Hotspur is een toegangsbewijs voor de Champions League.

"Het is moeilijk uit te leggen", vertelde Amorim dinsdag op een persconferentie in Bilbao. "Ik denk dat mensen zien wat we proberen te doen en ik denk dat ze ook zien dat ik soms meer aan de club denk dan aan mezelf. Mensen begrijpen, vooral het bestuur, dat we veel problemen hebben."

Manchester United beleeft in de Premier League het slechtste seizoen sinds 1974, toen de topclub degradeerde. "We zullen op een gegeven moment weer op een punt komen, dat winnen verplicht is. Wat er ook gebeurt. We moeten deze club weer aan de top krijgen", aldus Amorim.

Zirkzee

Winst van de Europa League zal niet alles goedmaken, weet Amorim. "Het zou ons helpen om het seizoen goed af te sluiten, maar niets zal ons seizoen veranderen. De spelers weten dat, de staf weet het, de fans weten het, iedereen weet het. Het winnen van een Europese titel kan ons wel dat gevoel geven dat ons kan helpen bouwen aan de toekomst, maar dat is alles."

Amorim vertelde dat Joshua Zirkzee in actie kan komen in de finale. De Nederlandse spits is sneller dan verwacht hersteld van een hamstringblessure. Matthijs de Ligt is niet op tijd hersteld van zijn blessure om mee te doen. De verdediger is wel meegereisd naar Spanje.

Manchester United won de Europa League één keer. In 2017 wonnen de Engelsen in de finale met 2-0 van Ajax.

Meer uit Voetbal

Protest Surinaamse voetbalbond na racisme bij duel in El Salvador

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse Voetbalbond (SVB) gaat een formeel protest indienen bij de voetbalbonden FIFA en Concacaf naar aanleiding van racistische uitingen naar spelers tijdens en na de uitwedstrijd uit de WK-kwalificatiereeks tegen El Salvador. Dat melden Surinaamse media.

5 uur geleden
Feyenoord laat Bullaude naar Mexico vertrekken

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een akkoord bereikt over de overname van Ezequiel Bullaude door Club Tijuana uit Mexico. Dat meldt de Rotterdamse club op de website. De Argentijnse middenvelder, die nog twee jaar onder contract stond, brak nooit door en vervolgt zijn loopbaan per direct in de Liga MX.

6 uur geleden
Simonis begroet bij VfL Wolfsburg middenvelder Eriksen

WOLFSBURG (ANP/DPA) - Het Duitse VfL Wolfsburg heeft de Deense middenvelder Christian Eriksen gecontracteerd. De 33-jarige recordinternational heeft een contract tot de zomer van 2027 getekend bij de club waar de Nederlander Paul Simonis sinds deze zomer trainer is.

8 uur geleden
Franse doelman Mandanda (40) beëindigt loopbaan

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse doelman Steve Mandanda heeft zijn loopbaan beëindigd. De 40-jarige oud-international zat zonder club nadat zijn contract bij Stade Rennes afgelopen zomer niet werd verlengd. Mandanda werd vooral bekend als keeper van Olympique Marseille. Voor die Zuid-Franse topclub kwam hij 613 keer uit, waarbij hij net geen tweehonderd keer de nul hield.

9 uur geleden
Voetbalster Visscher stapt over van FC Utrecht naar Ajax

AMSTERDAM (AMP) - Voetbalster Amber Visscher heeft zich voor twee jaar verbonden aan Ajax. De Amsterdamse club neemt de 23-jarige verdedigster over van FC Utrecht.

10 uur geleden
Cambuur identificeert verdachte na racistische bejegening

LEEUWARDEN (ANP) - Na het onderzoek van SC Cambuur naar de racistische bejegening van Willem II-speler Samuel Bamba wordt één persoon verdacht van "ontoelaatbaar gedrag". Dat meldt de voetbalclub uit Friesland op de website.

14 uur geleden
Teruggekeerde Dolberg wil kampioen worden met Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Kasper Dolberg heeft zich na de interlandperiode met Denemarken bij Ajax gemeld. "Ik ben hier gekomen om te winnen. Om landskampioen te worden met Ajax", laat hij via de club uit Amsterdam weten. "Dat is het belangrijkste. Ik wil zelf gewoon weer genieten, lol hebben. En natuurlijk wil ik veel doelpunten maken."

14 uur geleden