Amnesty ziet Kremlin-criticus Navalni weer als gewetensgevangene
OTTAWA (ANP/RTR/DPA) - Amnesty International beschouwt de gedetineerde Russische oppositieleider Aleksej Navalni weer als gewetensgevangene, dus als een gevangene die alleen vastzit om zijn opvattingen. De mensenrechtenorganisatie biedt haar excuses aan omdat zij de bekende Kremlin-criticus die status had ontnomen.
Amnesty had eind februari gezegd Navalni niet langer als gewetensgevangene te zien omdat hij in het verleden discriminerende toespraken had gehouden. Hij had illegale migranten bekritiseerd en hij deed mee aan een nationalistische mars. Volgens Amnesty hebben de Russische autoriteiten het besluit gebruikt om de rechten van Navalni verder te schenden. En de organisatie erkent dat personen hun mening en gedrag in de loop der jaren kunnen veranderen.
Na een zorgvuldige evaluatie heeft Amnesty besloten Navalni opnieuw aan te wijzen als gewetensgevangene, laat de organisatie weten. "Amnesty International heeft een verkeerde beslissing genomen en verontschuldigt zich voor de negatieve gevolgen die dit heeft gehad op Navalni persoonlijk, en op de activisten in Rusland en de rest van de wereld die onvermoeibaar campagne voeren voor zijn vrijheid."
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met de premier van Israël Benjamin Netanyahu gesproken over onder meer het Iraanse nucleaire programma, de toestand in de Gazastrook en over Syrië. Het Kremlin heeft het telefonische gesprek naar buiten gebracht.
1 uur geledenBELÉM (ANP/DPA/AFP) - In Belém zijn duizenden demonstranten de straat opgegaan om hun zorgen te uiten over klimaatverandering. De Braziliaanse stad is dit jaar gastheer van de COP30, de jaarlijkse klimaattop van de Verenigde Naties. Om die reden zijn duizenden mensen op dit moment in Belém, waar de COP30 de tweede week ingaat. Zo'n tweehonderd landen zijn aanwezig om te bespreken hoe klimaatverandering wereldwijd het best kan worden aangepakt.
7 uur geledenALBUFEIRA (ANP) - In de ook bij Nederlanders geliefde kustplaats Albufeira in de Portugese Algarve is minstens een dode gevallen en zijn enkele tientallen mensen gewond geraakt door uiterst slecht weer met rukwinden. De dode is een 85-jarige Britse, meldt de Portugese nieuwssite Publico.
8 uur geledenDOHA (ANP/RTR/AFP) - Congo en rebellengroep M23 hebben in Doha een conceptovereenkomst getekend voor een staakt-het-vuren in Oost-Congo. Tijdens een ceremonie in de Qatarese hoofdstad tekenden afgevaardigden van beide partijen het document. Qatar werpt zich al geruime tijd op als bemiddelaar in het conflict in Congo.
9 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - Het Vaticaan geeft 62 historische objecten terug aan inheemse Canadese volkeren. De Katholieke Kerk noemt de stap een concreet teken van dialoog, respect en broederschap.
9 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - Door een bombardement in het noordoosten van Colombia zijn zeker negen guerillastrijders omgekomen. Dat meldt persbureau AFP op basis van bronnen binnen het ministerie van Defensie van dat land. Arauca, de regio waar de regering van president Gustavo Petro het bombardement uitvoerde, grenst aan Venezuela en staat bekend om de drugscriminelen die er actief zijn.
11 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP/RTR) - In Thailand zijn twee mannen gearresteerd op verdenking van lidmaatschap van een internationaal smokkelnetwerk. De twee werden staande gehouden nabij de Cambodjaanse grens met 81 makaken in hun voertuig. Ook werden drugs bij hen aangetroffen. Tijdens hun verhoor bekenden ze de dieren van Thailand naar Cambodja te smokkelen.
13 uur geleden