Amnesty ziet af van kort geding om foto Willem Engel met logo
AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International spant toch geen kort geding aan tegen jurist Jeroen Pols van Viruswaarheid, laat een woordvoerder van de mensenrechtenorganisatie weten. Pols heeft afbeeldingen waarmee hij oneigenlijk gebruik zou maken van de vormgeving en het logo van Amnesty International afgelopen weekend verwijderd van sociale media. Een van deze 'posters' moest duidelijk maken dat tegenstander van coronamaatregelen Willem Engel een politieke gevangene is.
Volgens Amnesty waren de acties van Pols in strijd met de merkrechten op de naam en de auteursrechten van het logo. Door het verwijderen van de afbeeldingen is het "misverstand dat Amnesty actievoert voor Willem Engel" uit de wereld, zegt de woordvoerder.
Pols deelt nog wel afbeeldingen in de kleuren van de mensenrechtenorganisatie. "Omdat het logo er niet meer op staat en het een oproep aan Amnesty betreft, behoort dat gewoon tot de vrijheid van meningsuiting. Iedereen mag Amnesty aanspreken en vragen om iets te doen", aldus de organisatie. "Amnesty blijft wel in de gaten houden of Pols het merkenrecht van Amnesty niet schendt en valse verwachtingen wekt over acties van Amnesty voor Willem Engel."
De jurist van Viruswaarheid zei vrijdag al dat hij posters waarbij een misverstand zou kunnen ontstaan over wie de afzender is, te gaan verwijderen. Dit heeft hij afgelopen weekend dus gedaan. Pols vindt dat Amnesty "een slechte beurt" maakt door het niet op te nemen voor Engel. De oprichter van Viruswaarheid zit vast omdat hij verdacht wordt van het plaatsen van opruiende berichten tijdens de coronacrisis.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dodelijke schietpartij vorig weekend op het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West. Het gaat om een 24-jarige man uit de hoofdstad, meldt de politie.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Tienduizenden vrijwilligers ruimen zaterdag door heel Nederland zwerfafval op tijdens de 24e editie van de Landelijke Opschoondag. Bij organisator Verpact, dat namens het bedrijfsleven verantwoordelijk is voor de inzameling en recycling van verpakkingen, zijn zeker 1525 acties aangemeld.
2 uur geledenVOORBURG (ANP) - In een gebouw aan de Kersengaarde in Voorburg is in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 03.30 uur brand uitgebroken in een liftschacht, meldt de Veiligheidsregio Haaglanden. Doordat de rook zich heeft verspreid over meerdere etages van het gebouw, moesten de gearriveerde hulpdiensten veel mensen evacueren. Naar schatting zijn tien woningen ontruimd.
4 uur geledenPUTTEN (ANP) - Een fietser is om het leven gekomen bij een aanrijding met een auto aan de Beulekampersteeg in het Gelderse Putten. Het ongeluk gebeurde rond middernacht in de nacht van vrijdag op zaterdag, meldt de politie. Hulpdiensten arriveerden snel na het ongeluk, maar konden het leven van het slachtoffer niet meer redden.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De lijsttrekker en fractievoorzitter van D66 in Den Haag, Yousef Assad, was niet de grote stemmentrekker bij de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag. Hij heeft minder stemmen gekregen dan de nummer twee op de lijst van zijn partij, Marije Mostert. Uit de voorlopige uitslag, die vrijdag is vastgesteld, blijkt dat Assad 8082 stemmen heeft gekregen en Mostert 9904.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De grote brand die sinds vrijdagmiddag woedt aan de Nieuwe Hemweg in Amsterdam, is onder controle. "De situatie is stabiel", meldt de veiligheidsregio. De brandweer is nog bezig met nablussen.
12 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Meerdere in opspraak geraakte kandidaten van Forum voor Democratie (FVD) komen in verschillende gemeenteraden. NRC en de Volkskrant onderzochten hoe FVD'ers actief waren bij extreemrechtse organisaties als de Geuzenbond en de nationaalsocialistische Nederlandse Volks-Unie (NVU). De landelijke partij bleef achter hen staan en door verschillende zetelwinsten voor de FVD komt een aantal onderzochte kandidaten in de raden.
14 uur geleden