Amnesty ziet af van kort geding om foto Willem Engel met logo
AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International spant toch geen kort geding aan tegen jurist Jeroen Pols van Viruswaarheid, laat een woordvoerder van de mensenrechtenorganisatie weten. Pols heeft afbeeldingen waarmee hij oneigenlijk gebruik zou maken van de vormgeving en het logo van Amnesty International afgelopen weekend verwijderd van sociale media. Een van deze 'posters' moest duidelijk maken dat tegenstander van coronamaatregelen Willem Engel een politieke gevangene is.
Volgens Amnesty waren de acties van Pols in strijd met de merkrechten op de naam en de auteursrechten van het logo. Door het verwijderen van de afbeeldingen is het "misverstand dat Amnesty actievoert voor Willem Engel" uit de wereld, zegt de woordvoerder.
Pols deelt nog wel afbeeldingen in de kleuren van de mensenrechtenorganisatie. "Omdat het logo er niet meer op staat en het een oproep aan Amnesty betreft, behoort dat gewoon tot de vrijheid van meningsuiting. Iedereen mag Amnesty aanspreken en vragen om iets te doen", aldus de organisatie. "Amnesty blijft wel in de gaten houden of Pols het merkenrecht van Amnesty niet schendt en valse verwachtingen wekt over acties van Amnesty voor Willem Engel."
De jurist van Viruswaarheid zei vrijdag al dat hij posters waarbij een misverstand zou kunnen ontstaan over wie de afzender is, te gaan verwijderen. Dit heeft hij afgelopen weekend dus gedaan. Pols vindt dat Amnesty "een slechte beurt" maakt door het niet op te nemen voor Engel. De oprichter van Viruswaarheid zit vast omdat hij verdacht wordt van het plaatsen van opruiende berichten tijdens de coronacrisis.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Ziekenhuizen in de noordelijke provincies waarschuwen hun patiƫnten dat het maandagochtend heel glad kan zijn. Als ze de weg niet op willen, kunnen ze contact opnemen om een afspraak telefonisch te houden of die te laten verzetten.
7 uur geledenCREIL (ANP) - Bij een legbedrijf in het dorp Creil in Flevoland is vogelgriep vastgesteld. Om verdere verspreiding van het virus te voorkomen, worden de ongeveer 43.000 dieren op het terrein gedood door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA).
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Arriva laat zijn treinen en bussen maandag volgens planning rijden. Er zijn wel een paar aanpassingen aan de dienstregeling. Zo rijden er minder spitstreinen tussen Leeuwarden en Sneek, tussen Groningen en Warffum en tussen Arnhem Centraal en Doetinchem. Ook zijn de treinen iets korter dan gebruikelijk.
8 uur geledenSTEENWIJK (ANP) - Burgemeester Erik de Groot van de Overijsselse gemeente Steenwijkerland heeft in een verklaring zijn medeleven uitgesproken met de ouders en familie van de 8-jarige jongen uit Steenwijk die zondag dood werd gevonden. "Het ergste scenario is waarheid geworden", zegt hij over het overlijden van het kind, dat sinds zaterdagavond vermist was.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam rijden de metro's, trams en bussen maandag volgens de gewone dienstregeling. Het Gemeentelijk Vervoersbedrijf (GVB) laat dat zondagavond weten. In de provincie Noord-Holland geldt tussen zondag 23.00 uur en maandag 04.00 uur code oranje voor gladheid.
9 uur geledenDEVENTER (ANP) - Vervoerder Keolis gaat er voorlopig van uit dat zijn treinen en bussen maandag gewoon kunnen rijden, ondanks code oranje vanwege de verwachte gladheid. "Het is een beetje koffiedik kijken, het kan gaan ijzelen maar het kan ook dooien. Eerst gaan we proberen te rijden, we hopen dat het te doen is. Maar als dat niet zo is en het gevaarlijk wordt, kan het zijn dat we de bussen naar binnen halen", zegt een woordvoerster.
9 uur geledenDE BILT (ANP) - Ook in Zuid-Holland kan het in de nacht van zondag op maandag glad worden door ijzel. Het KNMI heeft ook voor die provincie code oranje afgegeven, die vanaf 23.00 uur ingaat. Eerder werd die waarschuwing al afgegeven voor alle andere provincies, behalve Zeeland.
11 uur geleden