Amnesty wil dat voetbalbonden en clubs standpunt innemen
LONDEN (ANP/DPA) - Amnesty International wil dat de voetbalbonden en clubs een duidelijker standpunt innemen over mensenrechtenschendingen in Qatar, het gastland van het WK 2022. "Er is op dit moment nog weinig beweging en dat moet veranderen", zei Regina Spöttl namens Amnesty tegen de Süddeutsche Zeitung.
"Een groot sportevenement zoals het WK kan niet plaatsvinden over de rug van twee miljoen arbeidsmigranten. We hebben natuurlijk met de FIFA gesproken, evenals met diverse clubs die banden hebben met Qatar, zoals Bayern."
Zo'n honderd buitenlandse arbeiders die een van de stadions voor het WK aan het bouwen zijn, wachten al maanden op hun salaris. Dat maakte Amnesty International eerder deze week bekend. De mensenrechtenorganisatie heeft de zaak aangekaart bij de Qatarese autoriteiten, de FIFA en het lokale organisatiecomité.
Dwangarbeid
"Qatar is nog steeds een laagbetaald land voor arbeidsmigranten", aldus Spöttl. "Er is een minimumloon, ongeveer 300 dollar per maand. Het zogenoemde Kafala-systeem, dat de bewegingsvrijheid van de werknemers ernstig beperkt wordt niet vaak meer genoemd, maar bestaat nog steeds. De controle over de arbeiders is nog steeds erg hoog, ze kunnen worden gechanteerd, wat leidt tot dwangarbeid." In het Kafala-systeem hebben werknemers nauwelijks rechten en gastarbeiders moeten onder zware omstandigheden hun werk doen.
"De regering heeft de afgelopen jaren flinke vooruitgang geboekt bij de hervorming van het arbeidssysteem in ons land", zei de overheid. "Er zijn nog steeds problemen die moeten worden overwonnen, zoals de houding en het gedrag van een kleine minderheid. Dit kost tijd, maar we blijven ons daar sterk voor maken."
Het WK in Qatar begint op 21 november 2022.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Dick Schreuder hoopt dat zijn Japanse sterspeler Kodai Sano (22) voor NEC behouden blijft. "Deze jongen kan zo goed voetballen. Daarom is het ook hectisch om hem heen", zei de coach van NEC bij ESPN over het spel van Sano na de 3-1-overwinning bij AZ. "We hopen dat hij blijft."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Aanvaller Shaqueel van Persie (19) hoeft geen operatie te ondergaan. Dat heeft Feyenoord na medisch onderzoek bekendgemaakt via de eigen website. De aanvaller en zoon van Feyenoord-coach Robin van Persie viel afgelopen donderdag uit in het duel in de Europa League met Real Betis in Sevilla.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - NEC heeft de opmars na de winterstop met de derde zege op rij voortgezet. Het elftal van coach Dick Schreuder won zaterdag met 3-1 bij AZ en mag zich de nummer 3 van de Eredivisie noemen. NEC heeft na twintig wedstrijden 1 punt achterstand op Feyenoord en 1 punt voorsprong op Ajax. AZ zakte naar de zesde plaats.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Jeroen Zoet blijft bij de thuiswedstrijd van AZ tegen NEC het doel verdedigen van de Alkmaarders. De doelman was de afgelopen duels de vervanger van de geblesseerde Rome-Jayden Owusu-Oduro. Zoet krijgt wederom een basisplaats van interim-coach Leeroy Echteld, ook nu Owusu-Oduro terug is in de selectie.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Stefan Mitrovic heeft afscheid genomen van Excelsior. De 23-jarige aanvaller uit Servië maakt het seizoen af bij Asteras Tripolis FC uit Griekenland.
5 uur geledenROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
22 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
22 uur geleden