Amnesty vindt straf voor belagen KOZP-betogers Staphorst te laag
AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International is niet tevreden met de taakstraf die drie mannen uit Staphorst dinsdag hebben gekregen voor het belagen van demonstranten van Kick Out Zwarte Piet (KOZP). De mensenrechtenorganisatie "betwijfelt of daarvan een voldoende afschrikwekkende werking uit zal gaan, om herhaling te voorkomen".
De drie maakten deel uit van een groep van ongeveer 150 tot 200 mensen, die wilden voorkomen dat KOZP zou demonstreren tegen zwarte pieten bij de intocht van Sinterklaas in Staphorst. De auto's waar de KOZP-betogers in zaten, werden tegengehouden en bekogeld met onder meer eieren, en iemand probeerde een brandende fakkel in een van de auto's te duwen.
De drie werden vervolgd voor openlijke geweldpleging. Maar verreweg de meeste mensen zijn überhaupt niet aangeklaagd, en er is niemand vervolgd voor schending van het demonstratierecht, zegt Amnesty. "Ook dat is strafbaar. En dat is niet voor niks: demonstreren is een mensenrecht, is fundamenteel in een pluriforme samenleving en is een uitlaatklep voor mensen om hun ongenoegen te uiten. Door met geweld een demonstratie te verhinderen legden de relschoppers in Staphorst anderen het zwijgen op."
Meer uit Binnenland
TILBURG (ANP) - Tussen Den Bosch en Tilburg rijden maandag tot naar verwachting 18.30 uur geen treinen. Dat komt door een aanrijding, aldus NS. Een woordvoerder zei iets na 16.00 uur dat de Nederlandse Spoorwegen bezig zijn met het regelen van vervangend busvervoer. "Wanneer dat rond is, kunnen reizigers dat zien in de reisplanner."
38 minuten geledenZANDVOORT (ANP) - Parkeerplaatsen aan de stranden langs de kust en bij recreatieplassen lopen maandagmiddag vol. Veel mensen zijn vrij op tweede pinksterdag.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het is "mensonterend" en "onbegrijpelijk" dat er geen vaste opvangplek voor alle asielzoekers is, vindt het Rode Kruis. De opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is vol en asielzoekers moeten sinds vorige week de nacht doorbrengen in tijdelijke locaties, om te voorkomen dat ze buiten in het gras slapen. Het Rode Kruis helpt daarbij.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ondanks de hitte en de droogte onderweg zijn er geen medische noodsituaties geweest tijdens het loop- en fietsevenement Roparun. Dat laat de organisator weten. De teams zijn inmiddels in de buurt van Rotterdam en komen in de loop van maandag over de finish op de Coolsingel in de stad.
6 uur geledenBEEK (ANP) - De Europese tak van Amber Alert begint een campagne om volwassenen te helpen bij het herkennen van signalen van een onveilige thuissituatie bij kinderen, om zo te voorkomen dat ze weglopen van huis. De campagne gaat van start in twintig landen, waaronder Nederland. Amber Alert maakt zich zorgen omdat er jaarlijks duizenden kinderen verdwijnen nadat zij van huis zijn weggelopen.
8 uur geledenTER APEL (ANP) - Drie bussen met in totaal ongeveer 120 asielzoekers zijn rond 22.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, meldt het Rode Kruis dat hulp verleent in Ter Apel. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het aanmeldcentrum. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden maandagochtend weer teruggebracht.
18 uur geledenTER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.
22 uur geleden