Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amnesty vindt straf voor belagen KOZP-betogers Staphorst te laag

Amnesty vindt straf voor belagen KOZP-betogers Staphorst te laag

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International is niet tevreden met de taakstraf die drie mannen uit Staphorst dinsdag hebben gekregen voor het belagen van demonstranten van Kick Out Zwarte Piet (KOZP). De mensenrechtenorganisatie "betwijfelt of daarvan een voldoende afschrikwekkende werking uit zal gaan, om herhaling te voorkomen".

De drie maakten deel uit van een groep van ongeveer 150 tot 200 mensen, die wilden voorkomen dat KOZP zou demonstreren tegen zwarte pieten bij de intocht van Sinterklaas in Staphorst. De auto's waar de KOZP-betogers in zaten, werden tegengehouden en bekogeld met onder meer eieren, en iemand probeerde een brandende fakkel in een van de auto's te duwen.

De drie werden vervolgd voor openlijke geweldpleging. Maar verreweg de meeste mensen zijn überhaupt niet aangeklaagd, en er is niemand vervolgd voor schending van het demonstratierecht, zegt Amnesty. "Ook dat is strafbaar. En dat is niet voor niks: demonstreren is een mensenrecht, is fundamenteel in een pluriforme samenleving en is een uitlaatklep voor mensen om hun ongenoegen te uiten. Door met geweld een demonstratie te verhinderen legden de relschoppers in Staphorst anderen het zwijgen op."

Meer uit Binnenland

Socialmediapersoonlijkheid Jade Kops (19) overleden

'S-GRAVENZANDE (ANP) - Jade Kops, die via Instagram openhartig vertelde over haar leven met kanker, is overleden. Dat heeft haar familie bekendgemaakt op Instagram. Ze is 19 jaar geworden.

11 minuten geleden
Bestuurders Amsterdams studentencorps kunnen weer beurs krijgen

AMSTERDAM (ANP) - Bestuurders van de corporale studentenvereniging A.S.C./A.V.S.V. uit Amsterdam kunnen weer een beurs krijgen. Na ophef over vrouwonvriendelijk gedrag besloten de Universiteit van Amsterdam, de Vrije Universiteit en de Hogeschool van Amsterdam het corps te straffen. Volgens de instellingen werkt de vereniging aan cultuurverandering en is er "voldoende vertrouwen om de banden te herstellen".

2 uur geleden
Jongen (17) opgepakt voor explosie bij kantoor Zuidas Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een 17-jarige jongen uit het Noord-Hollandse Uithoorn is aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een explosie op 16 maart bij een pand aan de Strawinskylaan aan de Amsterdamse Zuidas. De explosie was bij het Atrium-gebouw. De politie onderzocht een verband met de aanslag bij de joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Zuid enkele dagen eerder. Een politiewoordvoerder meldt vrijdag dat de politie er niet van uitgaat dat deze verdachte ook bij de explosie bij de school betrokken was.

3 uur geleden
Van Weel: politie doet onderzoek naar relschoppers bij azc-demo's

DEN HAAG (ANP) - De politie doet onderzoek naar de uit de hand gelopen azc-demonstraties bij Loosdrecht deze week, meldt justitieminister David van Weel. Hij sluit niet uit dat zulke demonstraties escaleren door de aanwezigheid van groepen die "niks goeds hebben in de zin, of die uit zijn op rellen of een ideologische overtuiging hebben".

3 uur geleden
Vijlbrief 'zeer bezorgd' om angstcultuur opleidingsplekken UWV

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) is "zeer bezorgd" om berichten over een angstcultuur bij opleidingsplekken voor verzekeringsartsen bij het UWV zelf. Het AD en EenVandaag berichtten eerder vrijdag dat vooral in Amsterdam verzekeringsartsen in opleiding een te hoge werkdruk en onveilige werkomgeving ervaren.

4 uur geleden
Vier jaar cel voor brandstichting binnenstad Arnhem

ARNHEM (ANP) - De rechtbank in Arnhem heeft vrijdag vier jaar cel opgelegd aan de 58-jarige Koert H. voor het stichten van brand in de Arnhemse binnenstad. Door de enorme brand werden in de nacht van 5 op 6 maart vorig jaar tien historische panden verwoest.

4 uur geleden
De Vos (FVD) na zomerreces paar maanden met zwangerschapsverlof

DEN HAAG (ANP) - Lidewij de Vos, fractievoorzitter van Forum voor Democratie, is in verwachting van haar eerste kind. Dat heeft ze vrijdagochtend bekendgemaakt op X.

4 uur geleden