Amnesty vindt inzet waterkanon bij blokkades op A12 problematisch
DEN HAAG (ANP) - De manier waarop de politie een waterkanon inzet bij de blokkade van de A12 door Extinction Rebellion vindt Amnesty International problematisch. De organisatie erkent dat er ingegrepen mag worden tegen een demonstratie, maar daarbij moet de politie wel strikte eisen aan de mensenrechtennormen in acht nemen, aldus Amnesty.
"Wat opvalt, is dat er gisteren en vandaag vrijwel meteen werd ingegrepen en er weinig geduld was met de vreedzame actievoerders", schrijft de organisatie maandag, nadat klimaatactivisten de A12 voor de derde dag op rij hadden geblokkeerd. Het waterkanon lijkt met "een steeds hardere straal" aan te gaan, ziet Amnesty. "De politie zegt dit geweldsmiddel in te zetten om mensen te verspreiden. Maar vandaag werd wederom duidelijk dat dit niet werkt. Daarmee kan het gebruik van het waterkanon moeilijk anders gezien worden dan als een vorm van afschrikking."
Amnesty wijst erop dat een geweldsmiddel niet ingezet mag worden als het niet geschikt is. "De overweging om dan maar een hardere sproeistand te gebruiken, is uit den boze. Dit kan leiden tot lichamelijk letsel en mag niet worden gebruikt tegen vreedzame demonstranten."
Het recht om te demonstreren is essentieel, benadrukt de organisatie verder in de boodschap. "Bij te veel onnodige en onwettige inperkingen haal je de uitlaatklep van bezorgde burgers weg en verhoog je de spanningen en tegenstellingen in de samenleving."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De afgelopen twee nachten hebben enkele honderden dak- en thuislozen gebruikgemaakt van de winterkoudeopvang in Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht. De extra opvang ging maandagavond open omdat de temperatuur toen tot rond het vriespunt daalde. Ook de komende nachten vriest het flink. Tot wanneer de winterkoudeopvang openblijft, is nog niet duidelijk.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Pathé experimenteert sinds deze maand met het inlassen van pauzes bij lange films. Een woordvoerder van de bioscoopketen laat naar aanleiding van berichtgeving van De Telegraaf aan het ANP weten dat bezoekers positief reageren op de onderbreking van 15 minuten.
55 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft dit jaar 25,8 procent van het geteste F2-consumentenvuurwerk afgekeurd. Dat is een stuk minder dan vorig jaar, toen 40,9 procent van het geteste vuurwerk niet door de keuring kwam. Onder F2-vuurwerk vallen dingen als grondbloemen en fonteinen.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - De kerstdagen verlopen dit jaar zonnig, maar zijn wel erg koud, meldt Weeronline. De gevoelstemperatuur ligt beide dagen dankzij een stevige wind ruim onder nul, aldus het weerbureau.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vincent Karremans wil in het volgende kabinet graag door als minister van Economische Zaken. Dat zegt de VVD-politicus in een interview met De Telegraaf. "Als je aan een ondernemer zoals ik vraagt om opnieuw minister van Economische Zaken te worden, dan is dat natuurlijk vragen naar de bekende weg: dat zou ik heel leuk vinden, maar ik moet net als iedereen afwachten."
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De opbrengst van 3FM Serious Request is met nog een dag te gaan al bijna recordhoog. Na vijf dagen hebben dj's Barend van Deelen, Sophie Hijlkema en Mart Meijer in het Glazen Huis in Den Bosch 12.288.653 euro voor Spieren voor Spieren opgehaald, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft dit jaar 3438 explosieven onschadelijk gemaakt, veel meer dan de 2455 van het jaar ervoor. In de meeste gevallen ging het om bommen en granaten uit de Tweede Wereldoorlog die niet ontploft waren.
21 uur geleden