Amnesty vindt inzet waterkanon bij blokkades op A12 problematisch
DEN HAAG (ANP) - De manier waarop de politie een waterkanon inzet bij de blokkade van de A12 door Extinction Rebellion vindt Amnesty International problematisch. De organisatie erkent dat er ingegrepen mag worden tegen een demonstratie, maar daarbij moet de politie wel strikte eisen aan de mensenrechtennormen in acht nemen, aldus Amnesty.
"Wat opvalt, is dat er gisteren en vandaag vrijwel meteen werd ingegrepen en er weinig geduld was met de vreedzame actievoerders", schrijft de organisatie maandag, nadat klimaatactivisten de A12 voor de derde dag op rij hadden geblokkeerd. Het waterkanon lijkt met "een steeds hardere straal" aan te gaan, ziet Amnesty. "De politie zegt dit geweldsmiddel in te zetten om mensen te verspreiden. Maar vandaag werd wederom duidelijk dat dit niet werkt. Daarmee kan het gebruik van het waterkanon moeilijk anders gezien worden dan als een vorm van afschrikking."
Amnesty wijst erop dat een geweldsmiddel niet ingezet mag worden als het niet geschikt is. "De overweging om dan maar een hardere sproeistand te gebruiken, is uit den boze. Dit kan leiden tot lichamelijk letsel en mag niet worden gebruikt tegen vreedzame demonstranten."
Het recht om te demonstreren is essentieel, benadrukt de organisatie verder in de boodschap. "Bij te veel onnodige en onwettige inperkingen haal je de uitlaatklep van bezorgde burgers weg en verhoog je de spanningen en tegenstellingen in de samenleving."
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.
3 uur geleden