Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amnesty: Taliban verwoesten miljoenen vrouwenlevens

Amnesty: Taliban verwoesten miljoenen vrouwenlevens

KABUL (ANP) - De levens van miljoenen vrouwen en meisjes in Afghanistan zijn volgens Amnesty International verwoest sinds de machtsovername van de Taliban. Amnesty schrijft in een nieuw rapport dat hun mensenrechten drastisch ingeperkt worden.

De Taliban beloofden de rechten van vrouwen te beschermen toen zij in de zomer van 2021 aan de macht kwamen in Afghanistan, maar Amnesty noemt het beleid nu "draconisch". "Elke dagelijkse bezigheid - naar school gaan, werken, het huis verlaten - staat onder controle en wordt zwaar ingeperkt", zegt Agnès Callamard, secretaris-generaal van de mensenrechtenorganisatie.

Vrouwen zouden volgens het rapport geen bescherming meer hebben tegen huiselijk geweld en onderdrukking. Ook is het aantal kindhuwelijken en gedwongen huwelijken toegenomen in het afgelopen jaar, omdat mensen financieel niet in staat zijn om zelf voor hun kinderen te zorgen. Als vrouwen vreedzaam protesteren, worden ze vaak bedreigd, gearresteerd, vastgezet en gemarteld. Sommige vrouwen zouden zelfs "verdwijnen".

Voor het rapport sprak Amnesty met meerdere vrouwen die in de cel hebben gezeten. Zij omschrijven hoe ze geslagen, getrapt en gemarteld zijn door de Taliban. Mensen werden geslagen tussen hun benen en borsten om te voorkomen dat ze foto's van hun verwondingen zouden delen met de buitenwereld. Volgens de mensenrechtenorganisatie hadden de vrouwen in de gevangenis ook een gebrek aan voedsel, water, ventilatie, sanitaire producten en gezondheidszorg.

Amnesty wil dat de Taliban het beleid drastisch wijzigen, maar Callamard roept ook de internationale gemeenschap op dit af te dwingen met gerichte sancties. "Als de internationale gemeenschap er niet in slaagt iets te doen, laat het de vrouwen en meisjes in Afghanistan in de steek."

Meer uit Buitenland

Israëlisch leger meldt meer Iraanse raketaanvallen

TEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.

30 minuten geleden
Spoedoverleg Arabische Liga over aanvallen op lidstaten

CAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.

51 minuten geleden
Qatarese luchtvaartautoriteit staat beperkt luchtverkeer toe

DOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.

1 uur geleden
Explosies gehoord in Dubai en Manama

DUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.

1 uur geleden
Luchtalarm in heel Oekraïne, meerdere doden in regio Charkiv

CHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.

2 uur geleden
Poetin betuigt solidariteit met Iraanse president Pezeshkian

MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.

4 uur geleden
Amerikaanse minister: vannacht grootste bombardementen op Iran

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, heeft tijdens een interview met de Amerikaanse zender Fox Business gezegd dat vannacht "de grootste bombardementscampagne" zal plaatsvinden.

4 uur geleden