Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amnesty: Taliban begaan misdaad tegen de menselijkheid

Amnesty: Taliban begaan misdaad tegen de menselijkheid

LONDEN (ANP/DPA) - De restricties die de Taliban meisjes en vrouwen opleggen, moeten worden onderzocht als misdaad tegen de menselijkheid. Dat stellen Amnesty International en de Internationale Commissie van Juristen in een vrijdag gepresenteerd rapport.

In het rapport sommen de twee organisaties de beperkingen op waar Afghaanse vrouwen en meisjes mee te maken hebben sinds de Taliban aan de macht zijn gekomen in augustus 2021. Zo mogen vrouwen en meisjes in Afghanistan bijna niet meer werken en naar school, kunnen ze slechts beperkt reizen en is hun toegang tot medische zorg gelimiteerd. Volgens de ngo's zou dat in combinatie met martelingen, verdwijningen en gevangenisstraffen in het land, genoeg kunnen zijn om de restricties van de Taliban te laten vallen onder vervolging op basis van gender. Dat is een misdaad tegen de menselijkheid die is vastgelegd in een bepaling van het International Strafhof in Den Haag.

Amnesty International en de Internationale Commissie van Juristen willen dat het Strafhof deze misdaad tegen de menselijkheid opneemt in een al lopend onderzoek naar de situatie in Afghanistan, en vragen de Verenigde Naties het onderwerp op de agenda te zetten voor de komende vergadering van de VN-mensenrechtenraad.

Meer uit Buitenland

Libanon: doden door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in het zuiden en oosten van Libanon hebben vier mensen het leven gekost, aldus de Libanese autoriteiten. Israël zegt te hebben geanticipeerd op een aankomende Hezbollah-aanval.

6 uur geleden
Honderden personen bij herdenkingsdienst Mladić

BELGRADO (ANP/AFP) - Op een herdenkingsdienst voor de deze week overleden Servische oorlogsmisdadiger Ratko Mladić in Belgrado zijn zo'n driehonderd mensen afgekomen, onder wie oud-militairen, een minister, familieleden en diverse functionarissen.

6 uur geleden
Poetin kondigt alsnog tijdelijk bestand rond Kyiv aan

MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft alsnog verordonneerd de aanvallen op Kyiv te staken rond het bezoek van een Amerikaanse delegatie aan de Oekraïense hoofdstad. Zondag ontmoeten de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner daar president Volodymyr Zelensky, in een poging de oorlog in Oekraïne ten einde te brengen. Het bestand duurt drie dagen en treedt per middernacht in.

7 uur geleden
Grote inzet bij zware natuurbrand in Zuid-Frankrijk

PUILAURENS (ANP/BELGA) - Een grote natuurbrand in het Zuid-Franse departement Aude vraagt om veel inzet van brandweer en andere hulpdiensten, zo melden diverse Franse media.

8 uur geleden
Russische media: Witkoff en Kushner geland in Moskou

MOSKOU (ANP/RTR) - Een privétoestel met daarin vermoedelijk de Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner is aangekomen in Moskou. Dat meldt het Russische persbureau Interfax op gezag van de luchtvaartautoriteit. Het toestel is geland op de Vnoekovo-luchthaven.

11 uur geleden
Frankrijk verwerpt complotverwijt Nigerees regime

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering verwerpt beschuldigingen van Niger dat het achter de muiterij van afgelopen weekend zou zitten. In een interview met radiozender RFI noemde de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot de aantijgingen zaterdag "een puur verzinsel". Hij voegde eraan toe dat Frankrijk noch de intentie, noch de middelen bezit om zoiets op touw te zetten.

13 uur geleden
NYT: leugendetectors bij Pentagon na lekken over munitietekorten

WASHINGTON (ANP) - Onderzoekers van de Amerikaanse overheid hebben ongeveer vijftig medewerkers van de militaire staf van het Pentagon onderworpen aan een leugendetectortest vanwege mogelijke lekken naar journalisten. Dat melden ingewijden aan The New York Times. De tests volgden op mediaberichten over tekorten aan belangrijke munitie door de oorlog met Iran.

18 uur geleden