Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amnesty: Syrische asielaanvragen moeten gewoon behandeld worden

Amnesty: Syrische asielaanvragen moeten gewoon behandeld worden

LONDEN (ANP) - Amnesty International vindt dat Nederland en een aantal andere Europese landen asielaanvragen van Syriërs gewoon moeten behandelen. Meerdere regeringen hebben aangekondigd dat ze nog even willen aankijken hoe de situatie in Syrië zich ontwikkelt. Daarom nemen ze voorlopig geen besluiten over asielaanvragen. Dat moet onmiddellijk teruggedraaid worden, zegt Amnesty.

De "veiligheid en zelfbeschikking" van Syriërs die asiel aanvragen moet centraal staan, betoogt Eve Geddie van Amnesty. "Dit mag niet opgeofferd worden aan de antivluchtelingenpolitiek die Europa momenteel in haar greep houdt."

Volgens Geddie kent Syrië al "vijf decennia van wreedheid en onderdrukking" en is de situatie niet zomaar verbeterd. "Maar Europese regeringen grijpen direct het moment aan om asielaanvragen van Syriërs stop te zetten."

Grote onzekerheid

Onder meer Nederland, Frankrijk en Duitsland zeggen dat de grote onzekerheid na de val van het Assad-regime heeft geleid tot een onzekere situatie in Syrië. Zolang niet duidelijk is of mensen in het land veilig zijn, worden geen besluiten genomen over het toekennen of afwijzen van de asielaanvragen. "Juist in deze onzekere tijd moet er door worden gegaan met het beoordelen van asielaanvragen", zegt Amnesty daarop.

Ook VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR waarschuwde maandag dat niet alle Syriërs zomaar terug naar huis willen en kunnen. "Geduld en waakzaamheid zullen nodig zijn, in de hoop dat ontwikkelingen ter plaatse zich op een positieve manier zullen ontwikkelen, waardoor vrijwillige, veilige en duurzame terugkeer eindelijk kan plaatsvinden - waarbij vluchtelingen in staat zijn om weloverwogen beslissingen te nemen", zei UNHCR-voorman Filippo Grandi in een verklaring.

De komende tijd moet volgens Grandi voor veel Syrische vluchtelingen nog blijken of de nieuwe regering "de rechten, levens en aspiraties van alle Syriërs respecteert - ongeacht etniciteit, religie of politieke overtuigingen".

Meer uit Buitenland

Trump erkent dat hij verhit gesprek voerde met Netanyahu

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft naar eigen zeggen inderdaad een verhit gesprek gevoerd met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. "Ik zou niet zeggen boos, ik was een beetje ontsteld over zijn voortdurende gevecht met Libanon", aldus de president in een interview met de podcast Pod Force One. Hij zegt wel graag samen te werken met Netanyahu.

1 uur geleden
Veel doden bij hotelbrand in New Delhi

NEW DELHI (ANP/AFP) - Bij een grote brand in een hotel aan de zuidrand van New Delhi in India zijn volgens de politie 21 mensen om het leven gekomen en raakten tientallen mensen gewond. Onder de slachtoffers zijn buitenlanders. Veel gasten van het hotel waren volgens media uit Afrika gekomen voor een medische behandeling in de Indiase hoofdstad.

1 uur geleden
Zeker zes doden bij Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET/JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische aanvallen op Libanon zijn voortgezet met onder meer luchtaanvallen op Tyrus, waarbij zes mensen zijn gedood volgens het Libanese nieuwsagentschap NNA. Ook is er een Israëlische droneaanval geweest op een auto bij Beiroet.

2 uur geleden
Rutte en NAVO-landen houden eerste NAVO-Oekraïne-raad in Kyiv

KYIV (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte bezoekt woensdag Oekraïne met de ambassadeurs van alle 32 NAVO-landen. Ze beleggen in Kyiv voor het eerst een vergadering van de NAVO-Oekraïne-raad, waarin het bondgenootschap en Oekraïne overleggen, zeggen NAVO-diplomaten.

4 uur geleden
Zelensky meldt aanvallen op olie en basis Sint-Petersburg

SINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de Russische regio Sint-Petersburg een olieterminal en een militaire basis aangevallen, zegt president Volodymyr Zelensky. Volgens hem is ook een wapenproducent in de regio Tambov, ten zuidoosten van Moskou, getroffen. Die plekken liggen honderden kilometers van de Oekraïense grens. In Sint-Petersburg begint deze woensdag een economisch forum, georganiseerd door de Russische president Vladimir Poetin.

4 uur geleden
Luchthaven Koeweit gesloten na schade door Iraanse aanval

KOEWEIT (ANP/RTR) - De luchthaven van Koeweit is tot nader order gesloten door een Iraanse aanval met drones en raketten. Er zijn volgens het leger gewonden gevallen en er is veel schade aangericht aan terminal 1 van de luchthaven.

5 uur geleden
Trump steunt rechtse presidentskandidaat in Colombia

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn "volledige en absolute" steun uitgesproken voor de uiterst rechtse presidentskandidaat in Colombia, Abelardo de la Espriella. Die zakenman neemt het op 21 juni in de tweede ronde van de presidentsverkiezingen op tegen de linkse kandidaat Iván Cepeda, een mensenrechtenactivist.

9 uur geleden