Amnesty: stop met isolatie in vreemdelingendetentie
AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International roept samen met Dokters van de Wereld en het Meldpunt Vreemdelingendetentie de regering op te stoppen met isolatie in vreemdelingendetentie. Volgens de organisaties laat onderzoek zien dat de afgelopen jaren het aantal mensen dat in vreemdelingendetentie in isolatie werd geplaatst flink is toegenomen, ondanks het voornemen van de overheid om een vrijer regime te hanteren en isolatie minder vaak toe te passen.
Mensen in vreemdelingendetentie kunnen voor straf, maar ook op grond van een ordemaatregel in isolatie worden geplaatst. Dit laatste gebeurt volgens de organisaties vaak om medische redenen, waarbij gevreesd wordt voor de eigen veiligheid van iemand, zoals bij suïcidale uitlatingen. Volgens het rapport Isolatie in vreemdelingendetentie verdubbelde tussen 2016 en 2019 het aantal mensen in isolatie. In 2016 werd gemiddeld 59 keer per maand isolatie opgelegd, in 2019 110 keer; een toename van 86 procent.
De organisaties stellen dat de regering een einde moet maken aan isolatie in vreemdelingendetentie en dat in de nieuwe Wet terugkeer en vreemdelingenbewaring in ieder geval isolatie als strafmaatregel moet worden geschrapt.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Het COC vraagt het kabinet in actie te komen om acceptatie van homoseksualiteit onder jongeren te bevorderen. De belangenorganisatie voor queer personen doet die oproep naar aanleiding van onderzoek van het Trimbos-instituut en Universiteit Utrecht, waaruit blijkt dat jongeren een stuk minder positief zijn over homoseksualiteit dan vier jaar geleden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Spaanse fotojournalist die zaterdagmiddag door een politieagent in het water werd geduwd tijdens de Malieveldrellen in Den Haag, moet hiervoor gecompenseerd worden. Dat stelt de Buitenlandse Persvereniging in Nederland (BPV-FPA) in een brief die zij naar de politie en burgemeester van Den Haag heeft gestuurd. BPV-FPA ondersteunt buitenlandse correspondenten die in Nederland werken. Ook eist de organisatie dat het incident wordt onderzocht, dat zij een schriftelijke verklaring hierover ontvangt en dat de politie formele excuses aanbiedt.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jongeren in Nederland zijn de afgelopen vier jaar negatiever gaan denken over homoseksualiteit. Dit concluderen het Trimbos-instituut en Universiteit Utrecht in het terugkerende HBSC-onderzoek (Health Behaviour in School-aged Children). Daarin kijken onderzoekers naar het mentale welzijn van jongeren uit het laatste jaar van de basisschool en het voortgezet onderwijs.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Vereniging tegen de Kwakzalverij (VtdK) heeft voetbalclub Ajax, BENU-apotheken en Verpleegkundigen en Verzorgenden Nederland genomineerd voor de Meester Kackadorisprijs 2026. Dat is een jaarlijkse ludieke prijs voor organisaties die kwakzalverij zouden bevorderen.
14 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim kijkt met verbazing en afkeuring naar de vele ontslagen in de top van de Amerikaanse krijgsmacht. Dat heeft hij zijn Amerikaanse collega's ook overgebracht. "Ik vind het ongemakkelijk wat daar gebeurt."
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de organisatie PersVeilig hebben drie journalisten zich gemeld die stellen te zijn belaagd tijdens de extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag zaterdag.
17 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De troepen die de Verenigde Staten mogelijk uit Europa weg willen halen, zouden wel gereserveerd kunnen blijven voor de bescherming van dat continent, oppert Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim. Zo kunnen de NAVO-landen volgens hem voorkomen dat er gaten vallen in hun verdediging tegen Rusland.
17 uur geleden