
Amnesty staat met borden langs route Israëlische president
AMSTERDAM (ANP) - Actievoerders van Amnesty International staan met borden op verschillende plekken in de buurt van het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Ze zijn gericht aan de Israëlische president Herzog, die mogelijk via die route naar het museum reist. Vlak bij het museum, op de Plantage Middenlaan, is een bord op een paal geplakt, met daarop de tekst 'Detour, To International Criminal Court' met een pijl die een andere route aanwijst.
Ook op de Weesperstraat en bij museum Nemo staan actievoerders van Amnesty International met borden. "We staan hier om president Herzog als hij hier aankomt te wijzen op het feit dat hij verantwoording moet afleggen voor wat er in Gaza gebeurt", zegt een woordvoerder. "Het is heel cru dat hij nu juist in deze tijd dit museum opent. Daarom willen we hem deze boodschap meegeven."
Amnesty heeft er bewust voor gekozen niet in de buurt van het Nationaal Holocaustmuseum te demonstreren. "We demonstreren niet tegen het museum, we zijn juist heel blij dat het er komt."
Zaterdag deed de Joodse antizionistische organisatie Erev Rav aangifte tegen de Israëlische president Isaac Herzog bij het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. De organisatie vraagt het ICC onder andere om een arrestatiebevel tegen Herzog uit te vaardigen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Tussen de 1500 en 2000 betogers hebben zaterdag een pro-Palestijnse mars door Amsterdam gehouden. De demonstratie was gericht tegen het geweld van het Israëlische leger tegen de inwoners van Gaza, dat volgens de betogers op genocide neerkomt.
6 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - Bewoners van Sint-Maarten, Sint-Eustatius en Saba bereiden zich voor op het passeren van orkaan Erin. Die trekt aan het eind van de ochtend (begin van de avond Nederlandse tijd) voorbij ten noordoosten van Sint-Maarten. Erin is inmiddels in kracht toegenomen tot een orkaan van categorie 4, op een schaal van 5.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Deelnemers aan een pro-Palestijnse demonstratie in Amsterdam zijn zaterdag begonnen aan hun mars door de stad. De betoging begon om 14.00 uur op de Dam en eindigt later op het Museumplein.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden betogers hebben zich zaterdagmiddag verzameld op de Dam in Amsterdam om deel te nemen aan een pro-Palestijnse demonstratie. Die is georganiseerd door onder meer XR Justice Now!, Palestijnse Gemeenschap Nederland en de Internationale Socialisten.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof "verwelkomt" de inspanningen van de Amerikaanse president Trump om te komen tot een duurzame vrede in Oekraïne. Dat schrijft hij in een statement naar aanleiding van de ontmoeting tussen de Amerikaanse president en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin in Alaska.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het topoverleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin was een 'diplomatiek verlies'. Dat zegt de woordvoerder van Oekraïners in Nederland, Oleksandr Tomashchuk. "Je kunt Poetin niet overtuigen om iets te doen door aardig tegen hem te zijn. Poetin verstaat alleen de taal van kracht en macht."
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wandelfilm The North heeft in twee weken tijd meer dan 50.000 bezoekers getrokken. Dat heeft distributeur Gusto Entertainment zaterdag gemeld. Daarmee is het de best bezochte Nederlandse arthousefilm van 2025. Deze titel stond op naam van de film Alpha, die in totaal 28.000 bezoekers trok.
16 uur geleden