Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amnesty staat met borden langs route Israëlische president

Amnesty staat met borden langs route Israëlische president

AMSTERDAM (ANP) - Actievoerders van Amnesty International staan met borden op verschillende plekken in de buurt van het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Ze zijn gericht aan de Israëlische president Herzog, die mogelijk via die route naar het museum reist. Vlak bij het museum, op de Plantage Middenlaan, is een bord op een paal geplakt, met daarop de tekst 'Detour, To International Criminal Court' met een pijl die een andere route aanwijst.

Ook op de Weesperstraat en bij museum Nemo staan actievoerders van Amnesty International met borden. "We staan hier om president Herzog als hij hier aankomt te wijzen op het feit dat hij verantwoording moet afleggen voor wat er in Gaza gebeurt", zegt een woordvoerder. "Het is heel cru dat hij nu juist in deze tijd dit museum opent. Daarom willen we hem deze boodschap meegeven."

Amnesty heeft er bewust voor gekozen niet in de buurt van het Nationaal Holocaustmuseum te demonstreren. "We demonstreren niet tegen het museum, we zijn juist heel blij dat het er komt."

Zaterdag deed de Joodse antizionistische organisatie Erev Rav aangifte tegen de Israëlische president Isaac Herzog bij het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. De organisatie vraagt het ICC onder andere om een arrestatiebevel tegen Herzog uit te vaardigen.

Meer uit Binnenland

Kosten voor provincies aan faunaschade stijgen explosief

UTRECHT (ANP) - De provincies hebben afgelopen jaar 74,5 miljoen euro aan tegemoetkomingen in faunaschade moeten uitkeren. Dat is ruim 30 procent meer dan in 2023, toen ze 56 miljoen euro moesten betalen. In 2022 ging het om bijna 45 miljoen euro.

16 minuten geleden
President Zelensky langs bij premier Schoof op Catshuis

DEN HAAG (ANP) - Op de eerste dag van de NAVO-top heeft premier Dick Schoof een aparte ontmoeting met president Volodymyr Zelensky van Oekraïne. Ze spreken elkaar dinsdagmiddag op het Catshuis.

26 minuten geleden
Politie voorbereid op aangekondigde blokkade A44 door XR

SASSENHEIM (ANP) - De politie bereidt zich voor op een aangekondigde blokkade van de A44 door Extinction Rebellion (XR) maandagmiddag. Bij een afrit van de snelweg staat een waterwerper opgesteld, zag een ANP-fotograaf. Ook is de Mobiele Eenheid langs de snelweg aanwezig en staan er meerdere ME-busjes bij Sassenheim.

31 minuten geleden
Sites gemeenten en provincies slecht bereikbaar door aanval

DEN HAAG (ANP) - Een dienst waarmee gemeenten en provincies officiële berichten publiceren, is maandagochtend vermoedelijk doelwit van een digitale aanval. Daardoor zijn de pagina's met raads- en Statenstukken van onder meer de provincies Zuid-Holland en Overijssel en gemeenten als Den Haag, Den Bosch en Delft moeilijker bereikbaar.

52 minuten geleden
Verkeer op A4 afgeremd tijdens vervoer NAVO-delegaties

DEN HAAG (ANP) - Weggebruikers op de A4 moeten er vanaf maandagmiddag rekening mee houden dat ze tijdelijk langzamer moeten rijden als delegaties van de NAVO-top naar Den Haag worden vervoerd. Dat meldt Rijkswaterstaat.

2 uur geleden
Militairen die vastzaten in Irak zijn onderweg naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - Zeventig militairen die vastzaten in Irak door de oorlog tussen buurland Iran en Israël, zijn onderweg naar Nederland. Dat laat het ministerie van Defensie weten. Ze zijn inmiddels in Jordanië en vliegen later maandag verder naar Nederland.

4 uur geleden
Ochtendspits verloopt ondanks NAVO-maatregelen rustig

DEN HAAG (ANP) - De ochtendspits verloopt maandagochtend een stuk rustiger dan gebruikelijk, ondanks de diverse verkeersmaatregelen voor de NAVO-top. Op het drukste moment stond er volgens de ANWB 223 kilometer file, maandag een week geleden was dat 400.

4 uur geleden