Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amnesty spant kort geding aan om foto Willem Engel met logo

Amnesty spant kort geding aan om foto Willem Engel met logo

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International spant een kort geding aan tegen jurist Jeroen Pols van de organisatie Viruswaarheid wegens het oneigenlijk gebruikmaken van de vormgeving en het logo van de mensenrechtenorganisatie, laat een woordvoerder vrijdag weten. Pols deelt al enige tijd op sociale media op die manier onder meer een afbeelding waarop wordt geschreven dat tegenstander van coronamaatregelen Willem Engel een politieke gevangene is. Daarmee wordt volgens de organisatie "de onjuiste indruk gewekt" dat Amnesty in actie komt voor Engel. Pols zegt in een reactie een deel van de posters offline te halen.

Donderdagavond al sommeerde Amnesty International Pols om eerder gedeelde uitingen, waaronder tweets, te verwijderen en geen nieuwe meer te plaatsen. Vrijdagochtend twitterde Pols toch weer zo'n 'poster', reden voor Amnesty "om door te gaan met het in gang zetten van een kort geding tegen de betrokkene", aldus de zegsman. Hij verwacht dat het kort geding ergens na het weekend zal plaatsvinden.

De acties van Pols zijn volgens Amnesty in strijd met de merkrechten op de naam en de auteursrechten van het logo. Pols zelf zegt in een reactie dat posters waarbij een misverstand zou kunnen ontstaan over wie de afzender is dit weekend verwijderd worden. Andere zal hij blijven publiceren, maar dan wel met een duidelijker disclaimer dat de boodschap niet afkomstig is van Amnesty. De jurist zegt "juist op te komen voor mensenrechten" en vindt dat Amnesty door het niet op te nemen voor Engel "een slechte beurt" maakt.

Willem Engel, de oprichter van Viruswaarheid, wordt verdacht van het plaatsen van opruiende berichten tijdens de coronacrisis. Hij werd half maart opgepakt, zijn voorarrest werd vorige week met twee weken verlengd.

Meer uit Binnenland

Record: bijna 43.000 wandelaars krijgen Vierdaagsekruisje

NIJMEGEN (ANP) - Op de laatste dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn 42.777 deelnemers gefinisht, zo laat de organisatie weten. Allen krijgen zij het felbegeerde Vierdaagsekruisje. Op de laatste wandeldag van het evenement vielen 411 wandelaars uit.

6 uur geleden
Rechtspraak werkt aan alternatieven nu OM zonder internet zit

DEN HAAG (ANP) - De rechtbanken werken aan meerdere alternatieven om strafzaken zoveel mogelijk door te laten gaan, terwijl het Openbaar Ministerie is afgesloten van het internet. Dit meldt de Raad voor de rechtspraak.

8 uur geleden
OM: onbekend hoelang medewerkers van internet verstoken blijven

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie weet niet hoelang medewerkers nog van internet verstoken blijven. Het onderzoek naar de mogelijke kwetsbaarheid in de systemen duurt voort.

8 uur geleden
Burgemeester Bruls: Nijmeegse Vierdaagse voortreffelijk verlopen

NIJMEGEN (ANP) - Burgemeester Hubert Bruls kijkt tevreden terug op de Nijmeegse Vierdaagse. Ondanks enkele "akkefietjes" tijdens de Vierdaagsefeesten is het wandelevenement vooralsnog zonder noemenswaardige incidenten verlopen, zegt hij. "Als je alles overziet, met de vele duizenden mensen, is het voortreffelijk gegaan."

9 uur geleden
Systemen gemeenten en ziekenhuizen gefikst, afkoppelen niet nodig

DEN HAAG (ANP) - Meerdere gemeenten en ziekenhuizen die gebruikmaken van diensten van Citrix zeggen dat ze die vorige maand al hebben gerepareerd, nadat een gat in de beveiliging was ontdekt. Daarom hoeven ze de systemen nu niet los te koppelen, zoals het Openbaar Ministerie wel heeft gedaan.

11 uur geleden
Meerdere mensen melden zich na tonen beelden rellen PSV-feest

EINDHOVEN (ANP) - Meerdere mensen hebben zich gemeld nadat er donderdag geblurde foto's van zes verdachten die worden gezocht voor de rellen rond het kampioensfeest van PSV naar buiten waren gebracht. Dat meldt de politie vrijdag. Een politiewoordvoerder kan niet direct zeggen om hoeveel personen het precies gaat.

11 uur geleden
Reisadvies Venezuela naar rood, reizen wordt afgeraden

DEN HAAG (ANP) - Reizen naar Venezuela wordt afgeraden. Het reisadvies van het ministerie van Buitenlandse Zaken staat vanaf deze vrijdag voor het hele land op rood. Sinds de presidentsverkiezingen van juli 2024 is het onrustig in het land.

11 uur geleden