Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amnesty spant kort geding aan om foto Willem Engel met logo

Amnesty spant kort geding aan om foto Willem Engel met logo

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International spant een kort geding aan tegen jurist Jeroen Pols van de organisatie Viruswaarheid wegens het oneigenlijk gebruikmaken van de vormgeving en het logo van de mensenrechtenorganisatie, laat een woordvoerder vrijdag weten. Pols deelt al enige tijd op sociale media op die manier onder meer een afbeelding waarop wordt geschreven dat tegenstander van coronamaatregelen Willem Engel een politieke gevangene is. Daarmee wordt volgens de organisatie "de onjuiste indruk gewekt" dat Amnesty in actie komt voor Engel. Pols zegt in een reactie een deel van de posters offline te halen.

Donderdagavond al sommeerde Amnesty International Pols om eerder gedeelde uitingen, waaronder tweets, te verwijderen en geen nieuwe meer te plaatsen. Vrijdagochtend twitterde Pols toch weer zo'n 'poster', reden voor Amnesty "om door te gaan met het in gang zetten van een kort geding tegen de betrokkene", aldus de zegsman. Hij verwacht dat het kort geding ergens na het weekend zal plaatsvinden.

De acties van Pols zijn volgens Amnesty in strijd met de merkrechten op de naam en de auteursrechten van het logo. Pols zelf zegt in een reactie dat posters waarbij een misverstand zou kunnen ontstaan over wie de afzender is dit weekend verwijderd worden. Andere zal hij blijven publiceren, maar dan wel met een duidelijker disclaimer dat de boodschap niet afkomstig is van Amnesty. De jurist zegt "juist op te komen voor mensenrechten" en vindt dat Amnesty door het niet op te nemen voor Engel "een slechte beurt" maakt.

Willem Engel, de oprichter van Viruswaarheid, wordt verdacht van het plaatsen van opruiende berichten tijdens de coronacrisis. Hij werd half maart opgepakt, zijn voorarrest werd vorige week met twee weken verlengd.

Meer uit Binnenland

Advocaten Marengo vrezen 'impasse' om verscherpt toezicht

SCHIPHOL (ANP) - Advocaten in het Marengo-proces hebben woensdag hun zorgen geuit aan het gerechtshof Amsterdam over het verscherpte toezicht op ontmoetingen met cliënten in de strengere gevangenisregimes. De ontstane situatie is "onwerkbaar", volgens Mark Dunsbergen, een van de advocaten van Saïd R. Sinds november hangen er camera's in de spreekkamer. Dat maakt het volgens de advocaten onmogelijk om vertrouwelijk met hun cliënten te overleggen. Zij hebben daarom deze bezoeken opgeschort.

40 minuten geleden
Excuses van rechtbank in Stint-zaak na vragen over noodknop 

DEN BOSCH (ANP) - In de strafzaak over het ongeluk met een Stint in Oss heeft de rechtbankvoorzitter woensdag excuses aangeboden aan de advocaten van de Stint-ondernemers. Daarmee heeft de rechtbank in Den Bosch een mogelijke wraking door advocaten Geert-Jan Knoops en Carry Knoops voorkomen.

1 uur geleden
UMC ziet vijf Nederlandse hotspots van ernstig astma bij kinderen

AMSTERDAM (ANP) - Kinderen hebben een grotere kans op ernstig astma als ze in een huurwoning wonen, een migratieachtergrond hebben en als ze opgroeien in een gezin met een laag inkomen. Dat staat in een grote studie van het Amsterdam UMC in samenwerking met het Amsterdam Health and Technology Institute.

1 uur geleden
OM: agenten handelden juist bij fatale achtervolging Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Het OM concludeert op basis van onderzoek dat de agenten die betrokken waren bij de achtervolging van een personenauto waarvan de bestuurder uiteindelijk tegen een boom reed, niets te verwijten valt. Bij het ongeval op donderdagochtend 4 december op de Bezuidenhoutseweg in Den Haag kwamen drie jongvolwassenen om en raakte er één zwaargewond.

2 uur geleden
Dierenbescherming rukt vaker uit voor meldingen van vogelgriep

DEN HAAG (ANP) - De Dierenbescherming ziet dit jaar een "enorme stijging" van het aantal meldingen van vermoedelijke vogelgriep. Het gaat om bijna vijf keer zoveel meldingen als een jaar geleden, meldt de organisatie woensdag.

3 uur geleden
Nederlandse wetenschappers vertrekken door verouderde computers

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse wetenschappers moeten steeds vaker naar het buitenland om hun onderzoek te kunnen doen. Dat komt omdat er te weinig wordt geïnvesteerd in de huidige Nederlandse digitale infrastructuur, stellen de Nederlandse ICT-organisatie van onderwijs- en onderzoeksinstellingen SURF en de Nederlandse organisatie voor Wetenschappelijk Onderzoek (NWO) in een woensdag verschenen onderzoeksrapport.

4 uur geleden
Kosten gemeenten bijna 8 procent omhoog in 2024

DEN HAAG (ANP) - De kosten van gemeenten voor bijvoorbeeld jeugdzorg, vluchtelingenopvang, bijstand en bestuur zijn vorig jaar met bijna 8 procent gestegen tot 80,9 miljard euro. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat komt volgens het CBS neer op een kostenstijging van 5,8 miljard euro in vergelijking met 2023.

6 uur geleden