Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amnesty noemt intrekken donaties aan UNRWA door Westen walgelijk

Amnesty noemt intrekken donaties aan UNRWA door Westen walgelijk

LONDEN (ANP) - Secretaris-generaal Agnes Callamard van Amnesty International heeft het intrekken van donaties aan UNRWA, de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen, "walgelijk" genoemd. Daarmee reageert Callamard op het besluit van onder meer de Verenigde Staten, Frankrijk en Nederland om hun financiële hulp aan UNRWA te stoppen. Israël heeft twaalf UNRWA-medewerkers beschuldigd van betrokkenheid bij de Hamas-aanval van 7 oktober.

Op X had Callamard het over een "harteloze beslissing" van enkele van de rijkste landen ter wereld "om de meest kwetsbare bevolking op aarde te straffen vanwege de vermeende misdaden van twaalf mensen". En: "Direct na de uitspraak van het Internationaal Gerechtshof waarin het risico op genocide werd vastgesteld. Walgelijk."

Ook UNRWA zelf hekelt dat landen hun hulp hebben opgeschort en hoopt dat ze hun besluit zullen terugdraaien. De organisatie zegt dat de humanitaire hulpverlening in de Gazastrook nu in gevaar komt, terwijl die nu juist hard nodig is nu de Palestijnse burgerbevolking lijdt onder de aanhoudende Israëlische aanvallen.

UNRWA is grotendeels afhankelijk van vrijwillige donaties.

Meer uit Buitenland

Dodental winterstorm VS loopt op

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het dodental door de winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, is verder opgelopen. Minstens elf mensen zijn in verschillende staten om het leven gekomen, meldt CNN. Onder meer in New York, Texas en Tennessee vielen slachtoffers. Meer dan 800.000 mensen zitten volgens het nieuwsmedium nog zonder stroom.

54 minuten geleden
EU en India kijken naar defensiesamenwerking

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De Europese Unie en India onderzoeken hoe dat laatste land kan deelnemen aan Europese defensieprojecten. Dat staat in een conceptovereenkomst die werd ingezien door persbureau Reuters. Het zou onder meer gaan om samenwerking op militair-economisch gebied.

1 uur geleden
ICC: Duterte fit genoeg om voor hof te verschijnen

DEN HAAG (ANP) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte is volgens het Internationaal Strafhof (ICC) fit genoeg om te worden gehoord. De voormalige bewindsman zit sinds maart vorig jaar vast in Nederland in afwachting van zijn proces. Hij wordt ervan verdacht misdaden tegen de menselijkheid te hebben begaan in zijn harde strijd tegen drugscriminaliteit. Daarbij vielen duizenden doden.

2 uur geleden
Kremlin over gesprekken met Oekraïne: nog veel werk aan de winkel

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De gesprekken tussen Rusland, Oekraïne en de VS afgelopen weekend zijn "in constructieve geest" verlopen, meldt Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. "Maar er is nog veel werk aan de winkel." Onderhandelaars spraken af in de Verenigde Arabische Emiraten om het te hebben over een akkoord om de gevechten in Oekraïne te beëindigen.

3 uur geleden
Bill Clinton noemt situatie in Minneapolis afschuwelijk

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton noemt de aanpak van de protesten tegen immigratiedienst ICE en de dodelijke schietpartijen in Minneapolis "afschuwelijk". "Tijdens ons leven maken we slechts enkele momenten mee waarop de besluiten die we nemen, de acties die we ondernemen, onze geschiedenis voor jaren zullen bepalen. Dit is daar een van", schreef hij op X.

4 uur geleden
Noordzeelanden willen gezamenlijke windmolenparken bouwen

HAMBURG (ANP) - Landen moeten samen een windmolenpark kunnen bouwen in de Noordzee, met aansluitingen naar meerdere landen. Dat spreken de energieministers van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk maandag af op een internationale top over de Noordzee in Hamburg.

5 uur geleden
Voormalige premier Zuid-Korea Lee Hae-chan overleden

HO CHI MINH-STAD (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Lee Hae-chan is overleden tijdens een bezoek aan Vietnam. De 73-jarige politicus stierf aan de gevolgen van een hartaanval.

7 uur geleden