Amnesty noemt intrekken donaties aan UNRWA door Westen walgelijk
LONDEN (ANP) - Secretaris-generaal Agnes Callamard van Amnesty International heeft het intrekken van donaties aan UNRWA, de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen, "walgelijk" genoemd. Daarmee reageert Callamard op het besluit van onder meer de Verenigde Staten, Frankrijk en Nederland om hun financiële hulp aan UNRWA te stoppen. Israël heeft twaalf UNRWA-medewerkers beschuldigd van betrokkenheid bij de Hamas-aanval van 7 oktober.
Op X had Callamard het over een "harteloze beslissing" van enkele van de rijkste landen ter wereld "om de meest kwetsbare bevolking op aarde te straffen vanwege de vermeende misdaden van twaalf mensen". En: "Direct na de uitspraak van het Internationaal Gerechtshof waarin het risico op genocide werd vastgesteld. Walgelijk."
Ook UNRWA zelf hekelt dat landen hun hulp hebben opgeschort en hoopt dat ze hun besluit zullen terugdraaien. De organisatie zegt dat de humanitaire hulpverlening in de Gazastrook nu in gevaar komt, terwijl die nu juist hard nodig is nu de Palestijnse burgerbevolking lijdt onder de aanhoudende Israëlische aanvallen.
UNRWA is grotendeels afhankelijk van vrijwillige donaties.
Meer uit Buitenland
ABUJA (ANP/RTR) - De Nigeriaanse overheid heeft de vrijlating bewerkstelligd van honderd schoolkinderen die vorige maand waren ontvoerd van een kostschool in de staat Niger. Dat meldt de Nigeriaanse omroep Channels Television, die geen details gaf over de vrijlating.
24 minuten geledenCOTONOU (ANP/RTR) - President Patrice Talon van Benin heeft verklaard dat de situatie in zijn land "volledig onder controle" is nadat veiligheidstroepen een couppoging van een groep soldaten hadden beëindigd. "Het verraad zal niet ongestraft blijven", zei Talon in een tv-toespraak.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische legerchef Eyal Zamir heeft gezegd dat de demarcatielijn waarachter Israëlische troepen zich in Gaza hebben teruggetrokken een "nieuwe grens" is. Dat zei Zamir tegen Israëlische reservisten in de Palestijnse Gazastrook, aldus een militaire verklaring.
3 uur geledenPETSJENIHY (ANP/DPA) - Rusland heeft met een raketaanval een dam in de regio Charkiv geraakt, meldt de burgemeester van het nabijgelegen Petsjenihy. Daardoor is een belangrijke aanvoerroute voor het Oekraïense leger onbegaanbaar geworden.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Een waterlekkage vorige maand heeft honderden boeken beschadigd op de afdeling Egyptische oudheid van het Louvre in Parijs. Volgens adjunct-directeur Francis Steinbock van het Franse museum gaat het om "boeken die door egyptologen worden geraadpleegd".
4 uur geledenCOTONOU (ANP/RTR/AFP) - Een woordvoerder van de regering in Benin zegt dat veertien mensen zijn opgepakt voor de couppoging, die volgens de autoriteiten is mislukt. Militairen claimden eerder op nationale televisie dat ze de macht in het West-Afrikaanse land hadden overgenomen, maar de regering ontkent dat.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zal de tweede fase van het staakt-het-vuren in de Gazastrook waarschijnlijk "zeer binnenkort" ingaan. Hij zei tijdens een persconferentie met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz dat de eerste fase is afgerond, maar dat de tweede fase wel moeilijker zal worden.
8 uur geleden