Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amnesty noemt intrekken donaties aan UNRWA door Westen walgelijk

Amnesty noemt intrekken donaties aan UNRWA door Westen walgelijk

LONDEN (ANP) - Secretaris-generaal Agnes Callamard van Amnesty International heeft het intrekken van donaties aan UNRWA, de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen, "walgelijk" genoemd. Daarmee reageert Callamard op het besluit van onder meer de Verenigde Staten, Frankrijk en Nederland om hun financiële hulp aan UNRWA te stoppen. Israël heeft twaalf UNRWA-medewerkers beschuldigd van betrokkenheid bij de Hamas-aanval van 7 oktober.

Op X had Callamard het over een "harteloze beslissing" van enkele van de rijkste landen ter wereld "om de meest kwetsbare bevolking op aarde te straffen vanwege de vermeende misdaden van twaalf mensen". En: "Direct na de uitspraak van het Internationaal Gerechtshof waarin het risico op genocide werd vastgesteld. Walgelijk."

Ook UNRWA zelf hekelt dat landen hun hulp hebben opgeschort en hoopt dat ze hun besluit zullen terugdraaien. De organisatie zegt dat de humanitaire hulpverlening in de Gazastrook nu in gevaar komt, terwijl die nu juist hard nodig is nu de Palestijnse burgerbevolking lijdt onder de aanhoudende Israëlische aanvallen.

UNRWA is grotendeels afhankelijk van vrijwillige donaties.

Meer uit Buitenland

VN-mensenrechtenchef waarschuwt voor gevechten in Ethiopië

MEKELE (ANP) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk waarschuwt voor escalerende gevechten in de Tigray-regio in Ethiopië. Daar woedde tussen 2020 en 2022 een gewelddadige burgeroorlog tussen het regeringsleger en lokale rebellengroepen. Sinds eind januari zijn de gevechten weer geïntensiveerd. "De situatie blijft zeer instabiel en we vrezen dat deze verder zal verslechteren", aldus Türk.

9 minuten geleden
Macron wil met Europese partners dialoog met Poetin hervatten

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron wil Europese partners betrekken bij een hervatting van de dialoog met de Russische president Vladimir Poetin. Macron heeft afgelopen week een gezant, Emmanuel Bonne, naar Moskou gestuurd. De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov zei toen dat Poetin gereed is voor een gesprek met Macron.

19 minuten geleden
Kubilius: onafhankelijkheid defensiematerieel VS prioriteit EU

STRAATSBURG (ANP) - Onafhankelijkheid van Amerikaans defensiematerieel moet de strategische prioriteit van de EU zijn, zei Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) dinsdag in het Europees Parlement. "We moeten ervoor zorgen dat we onze eigen Europese middelen hebben", zei hij. De Europese defensieproductie moet daartoe met spoed worden versterkt. "Onze defensie-industrie moet nu deze historische uitdaging aangaan. De productielijnen moeten worden versneld. Men moet produceren, produceren, produceren."

39 minuten geleden
Ruim 4500 IS-gevangenen van Syrië naar Irak gebracht

BAGDAD (ANP/AFP) - Ruim 4500 vermeende jihadisten zijn de afgelopen tijd van Syrië overgebracht naar Irak. Dat gebeurde in het kader van de Amerikaanse operatie om gevangenen te verplaatsen, meldt een Iraakse functionaris aan persbureau AFP.

53 minuten geleden
Raadsels rond zes doden in bergen ten noorden van Sofia

SOFIA (ANP/RTR) - Afgelopen week zijn zes doden aangetroffen in bergen ten noorden van de Bulgaarse hoofdstad Sofia. Het onderzoek heeft nog niet duidelijk kunnen maken wat er precies gebeurd is en rond de macabere vondsten doen inmiddels veel verhalen de ronde.

1 uur geleden
Iran waarschuwt VS voor Israëlische druk bij nucleaire gesprekken

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran waarschuwt voor "destructieve" invloed op de onderhandelingen met de Verenigde Staten over het Iraanse nucleaire programma, meldt woordvoerder Esmaeil Baqaei. De VS moeten "onafhankelijk van buitenlandse druk" handelen, is de boodschap. "Met name van Israëlische druk, die de belangen van de regio en zelfs van de VS negeert."

1 uur geleden
Kremlin: nog geen datum voor nieuw vredesoverleg

MOSKOU (ANP/RTR) - Er is nog geen datum gekozen voor de volgende ronde van het vredesoverleg tussen Rusland en Oekraïne. Dat meldde het Kremlin, dat daarbij aangaf dat nieuwe onderhandelingen waarschijnlijk spoedig plaatsvinden.

2 uur geleden