Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amnesty niet blij met poster 'politieke gevangene Willem Engel'

Amnesty niet blij met poster 'politieke gevangene Willem Engel'

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International is niet blij met een afbeelding in de vormgeving en met het logo van de mensenrechtenorganisatie, waarop wordt geschreven dat tegenstander van coronamaatregelen Willem Engel een politieke gevangene is. Ook wordt op de digitale poster opgeroepen om hem een kaartje te sturen. "Het zet mensen op het verkeerde been", meldt een woordvoerder, die duidelijk maakt dat Amnesty niet achter de actie zit.

Jeroen Pols, die als jurist regelmatig Engel bijstaat, is een van de verspreiders van de afbeelding online. In kleine letters onderaan de afbeelding is te lezen dat de uiting een oproep is aan Amnesty International om in actie te komen tegen mensenrechtenschending in Nederland.

Amnesty heeft Pols woensdagavond dringend verzocht om te stoppen met het misbruiken van het logo van de mensenrechtenorganisatie "en het verspreiden van nepnieuws". Doet de jurist dit niet, dan worden maatregelen zoals juridische stappen "niet uitgesloten". Maar zover is Amnesty nog niet, eerst wordt afgewacht hoe wordt gereageerd op het verzoek, zo meldt de woordvoerder nu.

Amnesty tilt zwaar aan de actie. "Mensen zoals Aleksej Navalny zitten jarenlang gevangen vanwege hun politieke overtuiging. En nu wordt gedaan alsof daar ook in Nederland sprake van is." De Russische oppositieleider Navalny kreeg eerder deze week negen jaar cel opgelegd in een proces dat wordt gezien als schijnproces. Het voorarrest van Engel werd vorige week met twee weken verlengd. De man wordt verdacht van het plaatsen van opruiende berichten tijdens de coronacrisis.

Meer uit Binnenland

ANWB: andere keuzes meivakantie door onrust in de wereld

DEN HAAG (ANP) - Net als reisorganisaties eerder dit jaar, merkt ook de ANWB op dat Nederlanders hun vakantieplannen aanpassen door "onrust in de wereld". ANWB baseert zich op de resultaten van de vakantiemonitor, waarin Nederlanders is gevraagd naar hun plannen voor de april- en meivakantie. Vooral Europese bestemmingen zijn populair: 94 procent van de vakantiegangers blijven op het eigen continent. Verre reizen, met name naar Amerika, verliezen hun aantrekkingskracht.

1 uur geleden
NFI: cannabis en amfetamine meest aangetroffen drugs in verkeer

DEN HAAG (ANP) - Cannabis en amfetamine zijn de meest aangetroffen drugs in het verkeer, blijkt uit onderzoek van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI). Een chemicus en een toxicoloog van het NFI onderzochten ruim 64.000 door de politie ingestuurde bloedmonsters. Uit de analyse van de monsters die positief testten op verdovende middelen blijkt dat THC (cannabis) de meest voorkomende drug is (71 procent), gevolgd door amfetamines zoals speed en xtc (30 procent), cocaïne (15 procent) en GHB (6,8 procent).

1 uur geleden
PVV in Rucphen in gesprek over deelname college van B&W

RUCPHEN (ANP) - De PVV gaat mogelijk ook in de Brabantse gemeente Rucphen meebesturen. De partij zegt in gesprek te zijn over deelname aan een nieuw college van burgemeester en wethouders en dat "als een belangrijke stap én als waardering voor onze inspanningen" te beschouwen.

3 uur geleden
Revalidatiecentra bevestigen hack, ook tbs-kliniek getroffen

DEN HAAG (ANP) - Meerdere revalidatiecentra laten donderdag weten getroffen te zijn door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Ook de Van der Hoeven Kliniek, een centrum voor klinische forensische psychiatrie, geeft aan dat er patiëntgegevens zijn gestolen. "We staan continu in contact met ChipSoft. Zodra er meer informatie is, horen we dit direct van hen", aldus de tbs-kliniek.

3 uur geleden
Zo'n 100 mensen lopen mars in Utrecht voor slachtoffers Libanon

UTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.

9 uur geleden
Ook medische patiëntgegevens gestolen bij hack ChipSoft

AMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, patiëntgegevens gestolen, waaronder medische gegevens. Dat laat het bedrijf donderdag weten.

10 uur geleden
Kunstroofverdachte vraagt rechtbank om akkoord procesafspraken

ASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met procesafspraken. W. is een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum. Hij heeft de afspraken met het Openbaar Ministerie gemaakt.

14 uur geleden