Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amnesty: migranten na WK geen recht gedaan na arbeidsmisstanden

Amnesty: migranten na WK geen recht gedaan na arbeidsmisstanden

AMSTERDAM (ANP) - Honderden arbeidsmigranten die waren ingehuurd als beveiligers voor het WK van vorig jaar in Qatar, wordt nog steeds gerechtigheid ontzegd voor de arbeidsmisstanden waaronder ze hebben geleden. Daarbij gaat het om te lange werkdagen en niet betaalde salarissen. Dat meldt Amnesty International na eigen onderzoek.

De mensenrechtenorganisatie sprak voor haar onderzoek met 22 mannen uit Nepal, Kenia en Ghana. Zij behoorden tot de duizenden arbeidsmigranten die tijdelijke contracten hadden bij Teyseer Security Services, een in Qatar gevestigd bedrijf. Amnesty International zegt onder meer arbeidscontracten te hebben bekeken, net als correspondentie met vacatures en audiovisueel materiaal, waaronder spraakopnamen van communicatie tussen werknemers en wervingsagenten.

"De organisatoren van het WK waren zich terdege bewust van de problemen, maar slaagden er niet in om adequate maatregelen te nemen om werknemers te beschermen en voorspelbaar misbruik op WK-locaties te voorkomen, zelfs nadat werknemers deze kwesties rechtstreeks aan de orde hadden gesteld", aldus Steve Cockburn, hoofd economische en sociale rechtvaardigheid van Amnesty International. "Het is zes maanden geleden dat het toernooi werd afgesloten, maar de FIFA en Qatar hebben nog steeds geen effectieve en toegankelijke regeling aangeboden om werknemers in staat te stellen de gerechtigheid en compensatie te ontvangen die ze aan hen verschuldigd zijn. De FIFA moet nu ingrijpen en onmiddellijke en adequate genoegdoening bieden voor de mensenrechtenschendingen van werknemers."

De mensen die Amnesty International interviewde, werkten als beveiligers in de aanloop naar het WK en tijdens het toernooi zelf. Ze waren verspreid over meerdere locaties, zoals het Khalifa International Stadium, fanzones van de FIFA en bij metrostations. De mannen, wiens namen op hun verzoek in het onderzoek zijn gewijzigd, kwamen half oktober 2022 aan in Qatar en kregen een contract voor drie maanden. Ze zeiden allemaal dat ze wervingskosten maakten om in Qatar te kunnen werken, waarbij zestien van hen aangaven dat ze meer dan 200 Amerikaanse dollar (ongeveer 185 euro) betaalden en vier arbeidsmigranten zelfs meer dan 600 Amerikaanse dollar. Dit komt overeen met meer dan een derde van hun totale verwachte inkomsten, stelt Amnesty.

De 33-jarige 'Marcus' uit Ghana is één van de geïnterviewden. Hij werkte bij het WK om zijn broers en zussen financieel te kunnen ondersteunen. "Ik moest een lening afsluiten om de kosten te betalen om naar het werk in Qatar te reizen. Ik betaal nog steeds terug, wat ik verdiende was niet genoeg", stelt hij.

Meer uit Voetbal

Oranjefans plannen eerbetoon aan Cruijff in oefenduel met Noren

ZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.

1 uur geleden
Verdediger Botman succesvol geopereerd aan blessure in gezicht

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.

2 uur geleden
Bondscoach Koeman rekent niet op geblesseerde Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."

3 uur geleden
Sevilla neemt afscheid van trainer Almeyda

SEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.

3 uur geleden
Van Gaal blijft ook nieuwe leiding van Ajax adviseren

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.

5 uur geleden
Middenvelder Nmecha mist interlands van Duitsland door blessure

DORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).

7 uur geleden
Franse voetballer Payet (38) beëindigt carrière

MARSEILLE (ANP) - De Franse voetballer Dimitri Payet (38) heeft een punt achter zijn carrière gezet. Dat maakte de 38-voudig international zondag op televisie bekend in de rust van de competitiewedstrijd tussen Olympique Marseille en Lille.

8 uur geleden