Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amnesty: mensenrechtenschendingen politie VS bij racismeprotesten

Amnesty: mensenrechtenschendingen politie VS bij racismeprotesten

NEW YORK (ANP) - De autoriteiten in de Verenigde Staten hebben zich schuldig gemaakt aan mensenrechtenschendingen bij het optreden tegen de demonstraties tegen racisme en buitensporig politiegeweld de afgelopen maanden, stelt mensenrechtenorganisatie Amnesty International in een rapport. Volgens Amnesty is er disproportioneel geweld gebruikt tegen demonstranten, medici, journalisten en waarnemers.

In het rapport staan verhalen van vijftig mensen uit veertig staten die tijdens de demonstraties te maken kregen met politiegeweld. Die demonstraties volgden eind mei na de gewelddadige dood van de zwarte arrestant George Floyd in Minneapolis. Amnesty vindt dat de Amerikaanse politie zich bij het aanpakken van de demonstranten schuldig heeft gemaakt aan "wijdverspreide en grove" schendingen van mensenrechten. Onderzoekers hebben 125 gevallen van buitensporig politiegeweld tegen demonstranten in mei en juni gedocumenteerd.

Amnesty stelt dat de Amerikaanse autoriteiten fysiek geweld als eerste middel hebben gebruikt tegen vreedzame demonstranten, terwijl dit pas het geval zou moeten zijn als de politie zich tegen geweld moet verweren. Het veelvuldige gebruik van traangas te midden van de coronapandemie noemt Amnesty "onverstandig". Volgens de organisatie probeerden demonstranten vaak afstand van elkaar te houden en droegen zij dikwijls mondkapjes, maar zorgt traangas juist voor risico's op ademhalingsklachten en verspreiding van virusdeeltjes.

"De onnodige en soms buitensporige inzet van geweld door de politie tegen demonstranten, laat precies het systematische racisme en de straffeloosheid zien waartegen deze mensen protesteren", aldus Ernest Coverson van Amnesty International USA. "Uit ons onderzoek blijkt dat mensen die hun recht op vreedzame demonstratie uitoefenden, met zoveel geweld werden bejegend dat ze blind raakten, in elkaar werden geslagen, ernstig gewond raakten, en beroertes kregen."

Meer uit Buitenland

Jordanië veroordeelt aanslag op grens Westoever

AMMAN (ANP/AFP/RTR) - Jordanië heeft de aanslag op de grens met de bezette Westelijke Jordaanoever veroordeeld, meldt staatspersbureau Petra. Bij die schietpartij bij de Allenbybrug kwamen twee Israëliërs om het leven. Het zou gaan om twee militairen van rond de 20 en 60 jaar. De schutter, volgens Jordanië een 57-jarige man die de afgelopen maanden zou hebben gewerkt als vrachtwagenchauffeur voor noodhulpzendingen bestemd voor Gaza, zou zijn gedood. Jordanië heeft een onderzoek ingesteld.

21 minuten geleden
Veiligheidsraad stemt vrijdag over sancties tegen Iran

NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties stemt vrijdag over het opnieuw instellen van sancties tegen Iran, meldt de raad. Het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Duitsland hadden daarom gevraagd. Die landen stellen dat Iran zich niet aan de afspraken uit de nucleaire deal houdt. De Franse president Emmanuel Macron gaat ervan uit dat de sancties snel terugkeren.

58 minuten geleden
Trump: terecht dat talkshow Jimmy Kimmel stopt

AYLESBURY (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag tijdens zijn staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk gezegd dat de talkshow van Jimmy Kimmel terecht van de buis wordt gehaald.

1 uur geleden
Trump oneens over Palestina met Starmer, die wegmoffelen ontkent

AYLESBURY (ANP) - De erkenning van een Palestijnse staat is een twistpunt tussen de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk, zegt de Amerikaanse president Donald Trump op staatsbezoek bij de bondgenoot. De Britse premier Keir Starmer ontkent dat hij de voorgenomen erkenning heeft uitgesteld om de stemming tijdens het bezoek niet te bederven.

1 uur geleden
Tot nu toe onbekende Picasso onthuld in Parijs

PARIJS (ANP/AFP) - Een bij het grote publiek tot nog toe onbekende Picasso wordt geveild in het Parijse veilinghuis Hôtel Drouot. Het "exceptionele" portret van zijn muze Dora Maar, getiteld "Buste van een vrouw met gebloemde hoed", dateert van 1943 en is buiten een kleine kring rond Picasso nooit te zien geweest. De waarde van het werk wordt geschat op minimaal 8 miljoen euro.

1 uur geleden
Honderdduizenden de straat op in Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - Op de grote actiedag in Frankrijk zijn honderdduizenden mensen de straat op gegaan. Het ministerie van Binnenlandse Zaken sprak volgens Le Monde even na 16.00 uur van 282.500 betogers, nog los van de acties in Parijs. Vakbond CGT heeft het over 400.000 activisten.

2 uur geleden
Letland: Russische lokdrone aangespoeld aan westkust

RIGA (ANP) - Aan de westkust van Letland zijn resten aangespoeld van een Russische drone, meldt de Letse minister van Defensie in reactie op berichten in lokale media. De resten werden gevonden in Varve, de exacte locatie is niet bekendgemaakt. Volgens de minister zijn de explosievenopruimingsdienst en federale politie ter plaatse om het staartstuk te bergen.

2 uur geleden