Amnesty International eist gerechtigheid voor overleden Navalny
AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International wil dat de internationale gemeenschap waarheid en gerechtigheid eist omtrent de dood van Poetin-criticus Aleksej Navalny. Vervolgens is het "noodzakelijk" dat concrete actie wordt ondernomen om de schuldigen ter verantwoording te roepen, vindt de mensenrechtenorganisatie.
"De wereld moet een onmiddellijk, onafhankelijk en grondig onderzoek eisen naar de omstandigheden van Aleksej Navalny's dood in hechtenis. Het Kremlin heeft jarenlang geprobeerd hem het zwijgen op te leggen", aldus Agnès Callamard, secretaris-generaal van Amnesty International.
De mensenrechtenorganisatie benadrukt in de verklaring dat Navalny "net als zoveel anderen onterecht gevangengezet" is. "Hij heeft onder onmenselijke omstandigheden geleefd, alleen maar omdat hij zich vreedzaam heeft uitgesproken."
Tot slot meldt Amnesty International dat de autoriteiten een onafhankelijke autopsie door onpartijdige forensische experts moeten garanderen. De internationale waarnemers en de familie van Navalny moeten toezicht houden, aldus de mensenrechtenorganisatie.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het lichaam van een aan het hantavirus overleden Duitse vrouw aan boord van de Hondius wordt in Nederland gecremeerd. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van de GGD Rotterdam-Rijnmond, bij de aankomst van het cruiseschip in de haven van Rotterdam.
19 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De schoonmaak van het Nederlandse cruiseschip Hondius begint dinsdag en duurt naar verwachting tot en met vrijdag. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van GGD Rotterdam-Rijnmond. De klus wordt geklaard door EWS Group, een gespecialiseerd schoonmaakbedrijf.
51 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug wordt twee keer zo groot. Minister Jaimi van Essen (Natuur, D66) heeft besloten om na het zuidelijke deel ook het noorden van het gebied de officiële status van Nationaal Park te geven.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Politieke partijen zonder leden uitsluiten van deelname aan verkiezingen gaat te ver, zegt de Raad van State. De belangrijkste overheidsadviseur vraagt D66 en GroenLinks-PvdA die regel in het voorstel voor de wet politieke partijen, eventueel weg te laten. Tweede Kamerleden Joost Sneller en Mikal Tseggai van die respectievelijke partijen moeten bovendien hun wetswijziging op een aantal punten beter uitleggen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius is aangemeerd in de haven van Rotterdam. Het door het hantavirus getroffen schip meerde rond 10.30 uur aan bij de Calandsteiger nummer 7. Daar gaan de bemanning en een arts en verpleegkundige aan wal.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius vaart de haven van Rotterdam binnen. Het schip kwam tegen 10.00 uur aan en moet nog een klein half uur varen naar de aanlegplek aan de Calandsteiger nummer 7, meldt het Havenbedrijf.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting rond 10.00 uur aan in de haven van Rotterdam. Dat zei havenmeester René de Vries vanaf een persboot. Vanaf daar duurt het nog ongeveer twintig minuten naar de afmeerplek.
2 uur geleden