Amnesty International eist gerechtigheid voor overleden Navalny
AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International wil dat de internationale gemeenschap waarheid en gerechtigheid eist omtrent de dood van Poetin-criticus Aleksej Navalny. Vervolgens is het "noodzakelijk" dat concrete actie wordt ondernomen om de schuldigen ter verantwoording te roepen, vindt de mensenrechtenorganisatie.
"De wereld moet een onmiddellijk, onafhankelijk en grondig onderzoek eisen naar de omstandigheden van Aleksej Navalny's dood in hechtenis. Het Kremlin heeft jarenlang geprobeerd hem het zwijgen op te leggen", aldus Agnès Callamard, secretaris-generaal van Amnesty International.
De mensenrechtenorganisatie benadrukt in de verklaring dat Navalny "net als zoveel anderen onterecht gevangengezet" is. "Hij heeft onder onmenselijke omstandigheden geleefd, alleen maar omdat hij zich vreedzaam heeft uitgesproken."
Tot slot meldt Amnesty International dat de autoriteiten een onafhankelijke autopsie door onpartijdige forensische experts moeten garanderen. De internationale waarnemers en de familie van Navalny moeten toezicht houden, aldus de mensenrechtenorganisatie.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie ziet de afgelopen jaren een toename van incidenten in de binnenstad van Amsterdam met mensen die 'gevoelsmatig weinig tot niets meer te verliezen hebben'. De politie meldt dit na berichtgeving van Het Parool. "Dit uit zich in overlastgevend gedrag, maar ook in winkeldiefstallen, bedreigingen, intimidaties en geweld", schrijft de politie in een schriftelijke reactie.
39 minuten geledenARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.
4 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.
6 uur geledenKERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).
20 uur geleden