Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amnesty: huidig vredesplan Gaza schiet jammerlijk tekort

Amnesty: huidig vredesplan Gaza schiet jammerlijk tekort

LONDEN (ANP) - Volgens Amnesty International schiet de eerste fase van het vredesakkoord waar Hamas en Israël het over eens zijn geworden jammerlijk tekort. Agnès Callamard, secretaris-generaal, schrijft dat het huidige plan niet kan leiden tot een duurzaam staakt-het-vuren. Ze benadrukt dat velen nu goed zullen opletten voor "bewijs dat dit niet alleen maar een korte schorsing is".

Zodra het akkoord over de eerste fase is getekend, moet de humanitaire hulp richting Gaza op gang komen. Dat zal volgens een Hamas-functionaris de eerste vijf dagen gaan om minimaal 400 vrachtwagens met hulpgoederen per dag. Dat vindt Callamard niet genoeg. "De vijandigheden moeten volledig worden gestaakt en de blokkade moet volledig worden opgeheven" zodat er een ongehinderde stroom van basisgoederen naar alle delen van de Gazastrook kan.

Ook wil Callamard dat "degenen die verantwoordelijk zijn voor oorlogsmisdaden, misdaden tegen de menselijkheid of genocide" voor de rechter worden gebracht.

Meer uit Buitenland

WHO staat klaar om hulpverlening aan Gaza op te schalen

GENÈVE (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) staat klaar om de hulpverlening aan de Gazastrook op te schalen zodra er een staakt-het-vuren van kracht is. Topman Tedros Adhanom Ghebreyesus laat via X weten de aankondiging over een bestand en de vrijlating van gijzelaars te verwelkomen.

12 minuten geleden
China hoopt op permanent bestand in Gaza

BEIJING (ANP/AFP) - China hoopt zo snel mogelijk op een "permanent en alomvattend" staakt-het-vuren in Gaza, om de "humanitaire crisis te verlichten en regionale spanningen te verminderen", meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken.

22 minuten geleden
Merz nog voorzichtig over 'bemoedigende' Gazadeal

BERLIJN (ANP/RTR/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft de totstandkoming van een deal voor Gaza omschreven als "bemoedigend" en stelt vertrouwen te hebben in een oplossing later deze week.

41 minuten geleden
Israëlische financiënminister gaat tegen vredesplan Gaza stemmen

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische minister van Financiën Bezalel Smotrich zegt tegen een staakt-het-vuren met Hamas te zullen stemmen. Premier Benjamin Netanyahu legt de deal donderdagmiddag na de officiële ondertekening voor aan zijn veiligheidskabinet en regering. Smotrich is echter kritisch en stelt dat de oorlog niet mag eindigen zodra de gijzelaars thuis zijn. Hij vindt dat Hamas daarna vernietigd moet worden.

48 minuten geleden
Sánchez hoopt met nieuwe deal over Gaza op blijvende vrede

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft de deal over Gaza tussen Israël en Hamas verwelkomd. Hij spreekt op X de hoop uit dat de overeenkomst leidt tot een "rechtvaardige en blijvende vrede".

56 minuten geleden
Macron hoopt dat Gazadeal weg vrijmaakt voor tweestatenoplossing

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de deal voor de Gazastrook verwelkomd. "Deze overeenkomst moet het einde van de oorlog markeren en het begin van een politieke oplossing op basis van de tweestatenoplossing", verklaart hij op X.

59 minuten geleden
Palestijnse president Abbas verwelkomt deal Israël en Hamas

RAMALLAH (ANP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de deal tussen Israël en Hamas over Gaza verwelkomd. Hij benadrukt dat alle partijen zich moeten houden aan de "onmiddellijke uitvoering" van de overeenkomst.

1 uur geleden