Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amnesty hoopt op statement Engelse voetbalploeg

Amnesty hoopt op statement Engelse voetbalploeg

LONDEN (ANP) - Amnesty International hoopt dat de nationale voetbalploeg van Engeland zich in navolging van andere landen uitspreekt tegen de werkomstandigheden van arbeidsmigranten in Qatar. De afgelopen dagen hebben de internationals van Noorwegen, Duitsland en Nederland al geprotesteerd via speciale shirts met een boodschap voorafgaand aan hun wedstrijden. Engeland speelt woensdagavond op Wembley een WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen.

Met name door een publicatie in The Guardian, waarin werd gemeld dat de afgelopen tien jaar 6500 arbeidsmigranten zijn omgekomen in Qatar, is het WK in dat land weer onderwerp van acties. Het land zelf zegt dat de werkomstandigheden de afgelopen jaren aanzienlijk verbeterd zijn.

"Engelse voetballers moeten zich laten leiden door hun eigen geweten, maar we zouden blij zijn als zij het voorbeeld van Duitsland, Noorwegen en Nederland volgen", zei Kate Allen, directeur van Amnesty International UK, tegenover persbureau Reuters. "Harry Kane en de andere spelers kunnen in tal van rapporten lezen hoe arbeidsmigranten worden uitgebuit en zien dat er een serieus probleem is. Het is belangrijk dat de FIFA, de Engelse voetbalbond FA en de spelers zelf hun invloed gebruiken om de autoriteiten in Qatar onder druk te houden om hun beloofde hervormingen uit te voeren."

Volgens de Engelse bondscoach Gareth Southgate zijn de FA en Amnesty in gesprek met elkaar.

Meer uit Voetbal

Liverpool na ruime zege op Galatasaray weer tegen PSG

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.

3 uur geleden
Atlético schakelt Tottenham uit, Simons scoort twee keer

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.

3 uur geleden
FC Barcelona loopt na rust weg bij Newcastle en wint met 7-2

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.

5 uur geleden
Paris Saint-Germain enkele weken zonder geblesseerde Barcola

PARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.

6 uur geleden
Braga volgt voorbeeld Sporting en buigt in Europa achterstand om

BRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.

7 uur geleden
Feyenoord-directeur Te Kloese noemt bedreigingen 'heel vervelend'

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.

8 uur geleden
Te Kloese verzekert dat Van Persie seizoen afmaakt bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.

10 uur geleden