Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amnesty hoopt op statement Engelse voetbalploeg

Amnesty hoopt op statement Engelse voetbalploeg

LONDEN (ANP) - Amnesty International hoopt dat de nationale voetbalploeg van Engeland zich in navolging van andere landen uitspreekt tegen de werkomstandigheden van arbeidsmigranten in Qatar. De afgelopen dagen hebben de internationals van Noorwegen, Duitsland en Nederland al geprotesteerd via speciale shirts met een boodschap voorafgaand aan hun wedstrijden. Engeland speelt woensdagavond op Wembley een WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen.

Met name door een publicatie in The Guardian, waarin werd gemeld dat de afgelopen tien jaar 6500 arbeidsmigranten zijn omgekomen in Qatar, is het WK in dat land weer onderwerp van acties. Het land zelf zegt dat de werkomstandigheden de afgelopen jaren aanzienlijk verbeterd zijn.

"Engelse voetballers moeten zich laten leiden door hun eigen geweten, maar we zouden blij zijn als zij het voorbeeld van Duitsland, Noorwegen en Nederland volgen", zei Kate Allen, directeur van Amnesty International UK, tegenover persbureau Reuters. "Harry Kane en de andere spelers kunnen in tal van rapporten lezen hoe arbeidsmigranten worden uitgebuit en zien dat er een serieus probleem is. Het is belangrijk dat de FIFA, de Engelse voetbalbond FA en de spelers zelf hun invloed gebruiken om de autoriteiten in Qatar onder druk te houden om hun beloofde hervormingen uit te voeren."

Volgens de Engelse bondscoach Gareth Southgate zijn de FA en Amnesty in gesprek met elkaar.

Meer uit Voetbal

Girona en Real Mallorca degraderen op slotdag uit La Liga

GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.

2 uur geleden
Kane leidt Bayern naar eerste Duitse bekerwinst sinds 2020

BERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.

2 uur geleden
Oranje-international De Vrij geblesseerd naar de kant bij Inter

BOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.

2 uur geleden
Iran verplaatst basiskamp tijdens WK van VS naar Mexico

ANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.

2 uur geleden
Voetbalster Brugts wint tweede Champions League met FC Barcelona

OSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.

5 uur geleden
Hull City promoveert naar Premier League na zege op Middlesbrough

LONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.

5 uur geleden
Willem II promoveert na zege via strafschoppen op FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.

5 uur geleden