Amnesty hoopt op statement Engelse voetbalploeg
LONDEN (ANP) - Amnesty International hoopt dat de nationale voetbalploeg van Engeland zich in navolging van andere landen uitspreekt tegen de werkomstandigheden van arbeidsmigranten in Qatar. De afgelopen dagen hebben de internationals van Noorwegen, Duitsland en Nederland al geprotesteerd via speciale shirts met een boodschap voorafgaand aan hun wedstrijden. Engeland speelt woensdagavond op Wembley een WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen.
Met name door een publicatie in The Guardian, waarin werd gemeld dat de afgelopen tien jaar 6500 arbeidsmigranten zijn omgekomen in Qatar, is het WK in dat land weer onderwerp van acties. Het land zelf zegt dat de werkomstandigheden de afgelopen jaren aanzienlijk verbeterd zijn.
"Engelse voetballers moeten zich laten leiden door hun eigen geweten, maar we zouden blij zijn als zij het voorbeeld van Duitsland, Noorwegen en Nederland volgen", zei Kate Allen, directeur van Amnesty International UK, tegenover persbureau Reuters. "Harry Kane en de andere spelers kunnen in tal van rapporten lezen hoe arbeidsmigranten worden uitgebuit en zien dat er een serieus probleem is. Het is belangrijk dat de FIFA, de Engelse voetbalbond FA en de spelers zelf hun invloed gebruiken om de autoriteiten in Qatar onder druk te houden om hun beloofde hervormingen uit te voeren."
Volgens de Engelse bondscoach Gareth Southgate zijn de FA en Amnesty in gesprek met elkaar.
Meer uit Voetbal
BIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
1 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
4 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
4 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
5 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
6 uur geleden