Amnesty hoopt dat FIFA op congres met oplossingen Qatar komt
LONDEN (ANP) - Amnesty International hoopt dat wereldvoetbalbond FIFA het komende congres aan gaat grijpen om met oplossingen te komen voor de mensenrechtenschendingen rondom het WK in Qatar. De FIFA-raad heeft een voorstel van de Noorse voetbalbond aangenomen om het op de agenda te zetten.
"Het is de hoogste tijd dat de FIFA verantwoordelijk wordt gehouden voor haar toezeggingen op het gebied van mensenrechten en komt met een duidelijk actieplan dat gerechtigheid zal bieden voor arbeiders en hun gezinnen", reageert Steve Cockburn, bij Amnesty de hoofdverantwoordelijke voor sociale rechtvaardigheid.
"Aangezien zoveel arbeidsmigranten in Qatar nog steeds geen vergoeding hebben ontvangen voor misstanden die zijn geleden voorafgaand aan het WK 2022, is het bemoedigend om te zien dat FIFA-leden de organisatie vragen om oplossingen te bespreken door het op de agenda te zetten voor het komende congres. Dit is de kans voor Gianni Infantino, de voorzitter van de FIFA, om eindelijk orde op zaken te stellen voor de werknemers die het toernooi mogelijk hebben gemaakt."
Compensatie
Amnesty kwam in mei van vorig jaar, samen met andere organisaties, met het voorstel om een uitgebreid herstelprogramma op te zetten om migrantenarbeiders te compenseren die slachtoffer zijn geworden van schendingen bij de voorbereiding en oplevering van de stadions en infrastructuur van het WK in Qatar. "Aan de vooravond van het toernooi kondigde de FIFA de oprichting van het 2022 World Cup Legacy Fund aan, maar het blijft onduidelijk hoe dit zal worden gebruikt en of een deel ervan zal worden ingezet om misbruiken te verhelpen", aldus de mensenrechtenorganisatie.
Het FIFA-congres wordt op 16 maart in Rwanda gehouden.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
56 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zondag met 2-1 gewonnen van stadgenoot Excelsior. Het elftal van Robin van Persie kwam in De Kuip terug van een 1-0-achterstand. Ayase Ueda maakte beide doelpunten voor Feyenoord.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Ro-Zangelo Daal is geblesseerd uitgevallen bij AZ. De buitenspeler kon niet meer verder na een duel met Naci Ünüvar van Heracles Almelo. Hij strompelde na een half uur van het veld in Alkmaar.
5 uur geleden