Amnesty hoopt dat FIFA op congres met oplossingen Qatar komt
LONDEN (ANP) - Amnesty International hoopt dat wereldvoetbalbond FIFA het komende congres aan gaat grijpen om met oplossingen te komen voor de mensenrechtenschendingen rondom het WK in Qatar. De FIFA-raad heeft een voorstel van de Noorse voetbalbond aangenomen om het op de agenda te zetten.
"Het is de hoogste tijd dat de FIFA verantwoordelijk wordt gehouden voor haar toezeggingen op het gebied van mensenrechten en komt met een duidelijk actieplan dat gerechtigheid zal bieden voor arbeiders en hun gezinnen", reageert Steve Cockburn, bij Amnesty de hoofdverantwoordelijke voor sociale rechtvaardigheid.
"Aangezien zoveel arbeidsmigranten in Qatar nog steeds geen vergoeding hebben ontvangen voor misstanden die zijn geleden voorafgaand aan het WK 2022, is het bemoedigend om te zien dat FIFA-leden de organisatie vragen om oplossingen te bespreken door het op de agenda te zetten voor het komende congres. Dit is de kans voor Gianni Infantino, de voorzitter van de FIFA, om eindelijk orde op zaken te stellen voor de werknemers die het toernooi mogelijk hebben gemaakt."
Compensatie
Amnesty kwam in mei van vorig jaar, samen met andere organisaties, met het voorstel om een uitgebreid herstelprogramma op te zetten om migrantenarbeiders te compenseren die slachtoffer zijn geworden van schendingen bij de voorbereiding en oplevering van de stadions en infrastructuur van het WK in Qatar. "Aan de vooravond van het toernooi kondigde de FIFA de oprichting van het 2022 World Cup Legacy Fund aan, maar het blijft onduidelijk hoe dit zal worden gebruikt en of een deel ervan zal worden ingezet om misbruiken te verhelpen", aldus de mensenrechtenorganisatie.
Het FIFA-congres wordt op 16 maart in Rwanda gehouden.
Meer uit Voetbal
SASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.
9 uur geledenMARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.
9 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.
11 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.
11 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het tot de zomer lopende contract van aanvaller Braydon Manu ontbonden. De 28-jarige Duitser met Ghanese roots maakte al enkele maanden geen deel meer uit van de selectie.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag keert terug bij FC Twente. De 55-jarige oud-trainer van onder meer Ajax, Manchester United en Bayer Leverkusen gaat bij de Enschedeërs aan de slag als technisch directeur. Ten Hag ondertekent een contract tot de zomer van 2028.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-doelman Plamen Andreev maakt het seizoen af bij Lech Poznan. De Poolse club huurt de 21-jarige Bulgaar en heeft daarna de optie om hem te kopen. Dat meldt Lech Poznan op de clubwebsite.
12 uur geleden