Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amnesty hoopt dat FIFA op congres met oplossingen Qatar komt

Amnesty hoopt dat FIFA op congres met oplossingen Qatar komt

LONDEN (ANP) - Amnesty International hoopt dat wereldvoetbalbond FIFA het komende congres aan gaat grijpen om met oplossingen te komen voor de mensenrechtenschendingen rondom het WK in Qatar. De FIFA-raad heeft een voorstel van de Noorse voetbalbond aangenomen om het op de agenda te zetten.

"Het is de hoogste tijd dat de FIFA verantwoordelijk wordt gehouden voor haar toezeggingen op het gebied van mensenrechten en komt met een duidelijk actieplan dat gerechtigheid zal bieden voor arbeiders en hun gezinnen", reageert Steve Cockburn, bij Amnesty de hoofdverantwoordelijke voor sociale rechtvaardigheid.

"Aangezien zoveel arbeidsmigranten in Qatar nog steeds geen vergoeding hebben ontvangen voor misstanden die zijn geleden voorafgaand aan het WK 2022, is het bemoedigend om te zien dat FIFA-leden de organisatie vragen om oplossingen te bespreken door het op de agenda te zetten voor het komende congres. Dit is de kans voor Gianni Infantino, de voorzitter van de FIFA, om eindelijk orde op zaken te stellen voor de werknemers die het toernooi mogelijk hebben gemaakt."

Compensatie

Amnesty kwam in mei van vorig jaar, samen met andere organisaties, met het voorstel om een uitgebreid herstelprogramma op te zetten om migrantenarbeiders te compenseren die slachtoffer zijn geworden van schendingen bij de voorbereiding en oplevering van de stadions en infrastructuur van het WK in Qatar. "Aan de vooravond van het toernooi kondigde de FIFA de oprichting van het 2022 World Cup Legacy Fund aan, maar het blijft onduidelijk hoe dit zal worden gebruikt en of een deel ervan zal worden ingezet om misbruiken te verhelpen", aldus de mensenrechtenorganisatie.

Het FIFA-congres wordt op 16 maart in Rwanda gehouden.

Meer uit Voetbal

Real Madrid bevestigt spierblessure Mbappé

MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).

5 uur geleden
Scheidsrechter Lindhout leidt duel tussen Ajax en PSV

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.

6 uur geleden
Steun voor Simons na missen WK met Oranje door knieblessure

ZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.

7 uur geleden
Simons mist WK door zware knieblessure

LONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.

10 uur geleden
FIFA wil prijzengeld voor WK 2026 verder verhogen

ZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.

20 uur geleden
Koploper Internazionale verspeelt punten in titelstrijd Serie A

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.

22 uur geleden
Voetbalsters PSV steviger aan kop na zege in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.

1 dag geleden