Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amnesty gaat bekritiseerde rapport over Oekraïne opnieuw bekijken

Amnesty gaat bekritiseerde rapport over Oekraïne opnieuw bekijken

LONDEN (ANP/DPA) - Amnesty International gaat zijn rapport over de tactieken van het Oekraïense leger nog eens tegen het licht houden. De mensenrechtenorganisatie stelde onlangs vast dat burgers in gevaar worden gebracht doordat het leger onder meer woningen, flatgebouwen, ziekenhuizen en scholen gebruikt als schuilplaatsen en locaties waarvandaan de Russen worden beschoten.

Het rapport kreeg veel kritiek. De Oekraïense president Zelenski noemde het Russische propaganda. Het hoofd van Amnesty in Oekraïne stapte naar aanleiding van het rapport op, omdat ze het niet eens was met de inhoud. Het rapport kreeg ook veel aandacht in Russische media die loyaal zijn aan het regime in Moskou.

Onafhankelijke experts zullen het onderzoek van Amnesty doorlichten. De mensenrechtenorganisatie liet eerder als reactie op alle kritiek weten nog volledig achter het rapport te staan.

Meer uit Buitenland

Geschokte reacties op aanval op ziekenhuis Gaza

KHAN YOUNIS (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische aanval op een ziekenhuis in Khan Younis wordt door westerse landen en internationale organisaties bekritiseerd. Zo zegt de Amerikaanse president Donald Trump dat hij "er niet blij mee" is. Hij noemt de situatie in Gaza verder een nachtmerrie.

3 minuten geleden
Trump wil Defensie hernoemen tot ministerie van Oorlog

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil het ministerie van Defensie gaan hernoemen naar het ministerie van Oorlog. "Op de een of andere manier klonk het niet meer goed voor me", zei Trump tegen verslaggevers. "Het heette vroeger het ministerie van Oorlog en dat klonk krachtiger."

14 minuten geleden
Trump tekent decreet voor vervolging mensen die vlag verbranden

WASHINGTON (ANP) - Als het aan de Amerikaanse president Donald Trump ligt, kunnen mensen voortaan niet meer ongestraft de nationale vlag in brand steken. Hij heeft een presidentieel decreet getekend om mensen die de Amerikaanse vlag verbranden te laten vervolgen, maar het is niet zeker of dat juridisch houdbaar is.

55 minuten geleden
Dode en gewonden in Vietnam door tyfoon

HANOI (ANP/AFP/DPA) - In Vietnam zijn zeker een dode en acht gewonden gevallen door tyfoon Kajiki die maandag aan land is gekomen. De tropische cycloon trof het centrale deel van Vietnam, waaronder de provincies Nghệ An en Ha Tinh.

1 uur geleden
Franse premier houdt vertrouwensstemming over bezuinigingen

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse premier François Bayrou gaat via een vertrouwensstemming vragen om steun voor de voorgestelde zware bezuinigingen. Komende maand staan veel protesten gepland tegen zijn nieuwe begroting en Bayrou lijkt op deze manier zijn draagvlak te willen garanderen.

1 uur geleden
Veto Poolse president bedreigt bekostiging Starlink voor Oekraïne

WARSCHAU (ANP/RTR/DPA) - De conservatief-nationalistische president Karol Nawrocki van Polen heeft met een veto een wetsvoorstel tegengehouden voor hulp aan Oekraïense vluchtelingen. Het torpederen van het voorstel heeft mogelijk ook gevolgen voor de toegang tot Starlink-internet in Oekraïne.

2 uur geleden
Trump bemoeit zich met politiek Zuid-Korea voor top met president

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich vlak voor een ontmoeting met de Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung gemengd in de politieke situatie van dat land. "Wat is er aan de hand in Zuid-Korea?", vraagt hij zich hardop af op Truth Social. "Lijkt wel een zuivering of een revolutie. Dat kunnen we niet hebben als we er zaken mee doen."

2 uur geleden