Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amnesty beschuldigt Kroatische grenspolitie van wreedheden

Amnesty beschuldigt Kroatische grenspolitie van wreedheden

ZAGREB (ANP/DPA) - Amnesty International beschuldigt de Kroatische grenspolitie van wreedheden tegen vluchtelingen en migranten. De mensen die de grens met buurland Bosnië oversteken en daarbij worden betrapt, worden zo hard geslagen en geschopt dat ze vaak last hebben van gecompliceerde breuken en ernstige hoofdwonden, aldus de mensenrechtenorganisatie donderdag.

De organisatie citeert uit berichten van zestien Pakistanen en Afghanen die het slachtoffer zijn geworden van mishandeling en uit getuigenissen van artsen in Bosnië die hen hebben behandeld. Tot dusver was al bekend dat mensen die illegaal de grens oversteken, worden mishandeld en naar Bosnië worden teruggestuurd. Amnesty spreekt nu van een massale escalatie van geweld.

Zo maakt de organisatie melding van een jongeman die zich op dit moment alleen nog in een rolstoel kan verplaatsen. Anderen hebben hele ledematen in het gips. Sommige slachtoffers beweerden dat de Kroatische grenspolitie lachend ketchup en mayonaise in hun hoofdwonden had gegoten.

Ontkend

Amnesty confronteerde het Kroatische ministerie van Binnenlandse Zaken met de jongste beschuldigingen. Het ministerie heeft nog niet gereageerd, schreef de organisatie. In het verleden heeft Kroatië dergelijke berichten altijd ontkend.

Waarnemers in Zagreb gaan ervan uit dat het EU-land bijzonder hard optreedt tegen illegale vreemdelingen, omdat het al jaren wacht op toelating tot de Schengenzone, waardoor toeristen zonder grenscontroles kunnen reizen. Bosnië en Kroatië liggen op een zijpad van de zogenoemde Balkanroute, waarlangs vluchtelingen en migranten proberen West-Europa te bereiken.

Meer uit Buitenland

Finland probeert zorgen over toelaten kernwapens te sussen

HELSINKI (ANP/BLOOMBERG) - Finland probeert de zorgen te sussen over het schrappen van het verbod op het stationeren van kernwapens op zijn grondgebied. De Finse regering wil officieel verklaren dat de verwoestende wapens niet welkom zijn zolang het geen oorlog is.

55 minuten geleden
Israël ontzegt Spanje toegang tot Gaza-coördinatiecentrum

TEL AVIV (ANP) - Israël heeft Spanje de toegang tot het civiel-militair coördinatiecentrum (CMCC) ontzegd. Hier wordt de uitvoering van het Amerikaanse vredesplan voor de Gazastrook gecoördineerd. Volgens de Israëlische buitenlandminister Gideon Saar heeft Spanje een "openlijk anti-Israëlische houding" aangenomen en hierdoor "elk vermogen verloren om een constructieve rol te spelen".

58 minuten geleden
Macron wil met Trump dineren in paleis van Versailles

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump uitgenodigd voor een uitgebreid diner in het beroemde paleis van Versailles. Trump wordt verwacht op de topconferentie van landen van de G7 die dit jaar in Évian-les-Bains wordt gehouden aan het Meer van Genève.

1 uur geleden
Antwerpse haven hoopt binnen dag weer open te zijn na olielek

ANTWERPEN (ANP/AFP/BELGA) - Het Antwerpse havenbedrijf hoopt dat de haven van de Belgische stad binnen een dag weer volledig operationeel is. In de op een na grootste haven van Europa ontstond donderdagavond een groot olielek, waardoor het scheepvaartverkeer er zo goed als stil ligt.

2 uur geleden
Wereldvoedselprogramma waarschuwt voor voedselcrisis in Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Libanon stevent tijdens de onrust in het Midden-Oosten ook af op een voedselcrisis. Daarvoor waarschuwt het Wereldvoedselprogramma van de Verenigde Naties.

3 uur geleden
Orbán beticht oppositie van samenzwering rond verkiezingen

BOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Viktor Orbán beschuldigt de oppositie ervan dat zij geen enkel middel schuwt om de macht in het land over te nemen. De regeringsleider beticht de oppositie er verder van "samen te zweren" met buitenlandse mogendheden en het bedreigen van kiezers met geweld.

4 uur geleden
Israël heropent Zikim-grensovergang naar Gaza

GAZA-STAD (ANP) - Israël zegt de Zikim-grensovergang in het noorden van de Gazastrook te hebben heropend. COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken, schrijft op X dat er via deze route donderdag hulpgoederen Gaza binnen zijn gebracht. De Zikim-overgang werd, net als andere toegangswegen, gesloten na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari.

5 uur geleden