
Amnesty belooft inspanningen te verdubbelen na verbod in Rusland
LONDEN (ANP) - Amnesty International zegt haar inspanningen te verdubbelen om Russische schendingen van mensenrechten aan de kaak te stellen. De verklaring volgt na een verbod op de mensenrechtenorganisatie in Rusland.
Amnesty is maandag op een lijst geplaatst van "ongewenste organisaties" en dat betekent dat de organisatie haar werkzaamheden in Rusland moet stoppen. "Deze beslissing maakt deel uit van de bredere inspanning van de Russische regering om andersdenkenden de mond te snoeren en het maatschappelijk middenveld te isoleren", staat in een verklaring van Agnès Callamard, de secretaris-generaal van Amnesty International.
Callamard stelt dat een verbod Amnesty niet tegenhoudt. De organisatie blijft zich volgens haar inzetten voor de rechten van mensen in Rusland, Oekraïne en daarbuiten. Ze verwijst naar vermeende Russische oorlogsmisdaden in Oekraïne, waar de oorlog ruim drie jaar geleden begon met een Russische invasie
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering gaat 5 miljoen dollar (4,45 miljoen euro) betalen aan de nabestaanden van Ashli Babbitt, een Trump-aanhanger die werd doodgeschoten door de politie toen ze het Capitool bestormde in 2021. Haar familie had de overheid aangeklaagd en eiste 30 miljoen dollar, maar volgens The Washington Post is die nu een schikking overeengekomen met de regering van Donald Trump.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat zijn land en Rusland maandag telefonisch contact hebben gehad over een aanstaande gevangenenruil. De landen stemden vorige week in met een grote uitwisseling van krijgsgevangenen, tijdens directe onderhandelingen in Istanbul.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky overwegen Oekraïne en zijn bondgenoten een ontmoeting op hoog niveau te organiseren tussen Oekraïne, Rusland, de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en de landen uit de Europese Unie. Dat zou de volgende stap kunnen zijn in het bereiken van vrede tussen Rusland en Oekraïne.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft na zijn telefoongesprek met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin ook gebeld met een aantal Europese leiders. Hij sprak met Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen, de Duitse bondskanselier Friedrich Merz, de Franse president Emmanuel Macron, de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, de Italiaanse premier Giorgia Meloni en de Finse president Alexander Stubb.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Canada dreigen met maatregelen tegen Israël als dat land niet stopt met zijn offensief in Gaza en de beperkingen op de hulpgoederen voor het gebied niet opheft. Ook spreken zij zich uit tegen nieuwe nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rusland en Oekraïne gaan onmiddellijk onderhandelen over een bestand en een einde van de oorlog, schrijft Donald Trump op Truth Social. De Amerikaanse president meldt dat na een twee uur durend telefoongesprek met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft de regering van Donald Trump maandag toestemming gegeven om ongeveer 350.000 Venezolanen die in de VS wonen hun tijdelijke beschermde status te ontnemen. Ze hadden deze status gekregen onder Trumps voorganger Joe Biden.
4 uur geleden