Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AMG en Pharming favoriet bij beleggers op groen Damrak

AMG en Pharming favoriet bij beleggers op groen Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Metalengroep AMG en biotechnoloog Pharming waren woensdag duidelijk favoriet bij beleggers op het Damrak. AMG schroefde voor de tweede keer in korte tijd de winstverwachting op en Pharming kwam met positief nieuws over een middel tegen een zeldzame ziekte. Een onverwachte stijging van de inflatie in de eurozone in januari bracht beleggers niet van de wijs.

De inflatie in het eurogebied liep afgelopen maand licht op tot 5,1 procent, van 5 procent in december. Vooraf werd juist gerekend op een afname tot 4,4 procent. Sinds de invoering van de euro stegen de prijzen niet zo hard als vorige maand. De druk op de Europese Centrale Bank, die donderdag met een rentebesluit komt, om in te grijpen neemt toe nu het dagelijks leven in de eurozone steeds duurder wordt.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,6 procent in de plus op 770,15 punten. De MidKap won 1,4 procent tot 1090,26 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,8 procent.

Aegon

Verzekeraar Aegon profiteerde van een koopaanbeveling door ING en ging aan kop in de AEX met een winst van 3,7 procent. Chipbedrijf ASMI en supermarktconcern Ahold Delhaize volgden met plussen tot 2,7 procent. Verlichtingsbedrijf Signify sloot de rij met een min van 1,1 procent.

AMG klom 8 procent in de MidKap. De metalenspecialist is nog positiever geworden over de winst dit jaar dankzij de hoge prijs voor lithium, een zeer belangrijke grondstof voor batterijen in elektrische auto's. In december werd de verwachting ook al opgekrikt. Sindsdien zijn volgens het bedrijf de omstandigheden op de lithium-markt "significant verbeterd". Vanwege de grote vraag naar elektrische auto's is de prijs van lithium naar records gestegen.

Pharming

Pharming steeg 9 procent na positieve studieresultaten van het middel leniolisib, waarmee de biotechnoloog verschillende zeldzame immuunziekten wil behandelen. Het bedrijf wil in het tweede kwartaal starten met het indienen van de wereldwijde aanvragen voor registratie van het middel bij toezichthoudende instanties.

In Londen steeg de Britse online supermarkt Ocado 6 procent na een adviesverhoging door Credit Suisse. Het Britse telecomconcern Vodafone won 3 procent na sterke resultaten. In Frankfurt werden de cijfers van softwarebedrijf Teamviewer (plus 16 procent) goed ontvangen.

De euro was 1,1309 dollar waard, tegen 1,1244 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 88,42 dollar. Brentolie werd 0,1 procent duurder op 89,27 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Reuters: Amazon kondigt volgende week weer grote ontslagronde aan

SEATTLE (ANP) - Webwinkelconcern Amazon is van plan volgende week een tweede ronde van ontslagen door te voeren als onderdeel van een breder doel om zo'n 30.000 kantoorfuncties te schrappen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.

55 minuten geleden
Wall Street enthousiast over Robotaxi-mijlpaal van Tesla

NEW YORK (ANP) - Autofabrikant Tesla was donderdag een duidelijke winnaar op de beurs in New York. Beleggers leken vooral positief over nieuws dat het bedrijf begint met het aanbieden van echte Robotaxi-ritten in het Texaanse Austin. Dat wordt gezien als een belangrijke mijlpaal. Verder kondigde topman Elon Musk vanuit Davos aan dat Tesla waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots gaat verkopen aan het grote publiek.

1 uur geleden
Rechter vindt rechtszaak schuldeisers Hunkemöller te prematuur

AMSTERDAM (ANP) - Lingerieketen Hunkemöller hoeft een groep boze investeerders geen inzage te geven in documenten rond de "onteigening" van hun obligaties. De rechter in Amsterdam wees door de investeerders ingediende vorderingen donderdag af en noemde de zaak te prematuur en te speculatief.

1 uur geleden
Plasticklompenmaker Crocs wil verkoop aanjagen met LEGO-schoenen

BROOMFIELD (ANP/BLOOMBERG) - LEGO-fans kunnen binnenkort de kenmerkende kleurrijke steentjes van het merk aan hun voeten dragen. De Amerikaanse maker van plastic klompen Crocs is een meerjarige samenwerking aangegaan met de Deense speelgoedfabrikant. Crocs wil dit voorjaar klompen in de vorm van LEGO-steentjes op de markt brengen, in een poging om nieuwe consumenten te trekken.

2 uur geleden
Venezuela heft beperkingen voor investeringen in oliesector op

CARACAS (ANP/AFP) - De beperkingen op particuliere investeringen in de oliesector van Venezuela worden opgeheven. Het Venezolaanse parlement heeft donderdag voor een voorstel daartoe gestemd. Dat lijkt de weg vrij te maken voor de terugkeer van Amerikaanse oliemaatschappijen.

3 uur geleden
Franse maker Assassin's Creed kent slechtste beursdag ooit

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gamesontwikkelaar Ubisoft heeft donderdag op de beurs in Parijs zijn grootste koersdaling ooit laten zien. Nadat de maker van Assassin's Creed aankondigde dat het gameprojecten zou annuleren, studio's zou sluiten en zijn verwachtingen zou bijstellen, verloren de aandelen bijna 40 procent van hun waarde.

4 uur geleden
Trump naar rechter omdat grote bank hem niet meer als klant wil

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase en diens topman Jamie Dimon voor de rechter gedaagd. Hij beschuldigt de bank ervan hem om politieke redenen geen bankdiensten meer te willen aanbieden. Voor dit zogenoemde 'debanken' zou Trump nu miljarden aan compensatie willen.

5 uur geleden