
Amerikanen winkelen al massaal online tijdens Thanksgiving
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amerikanen hebben vermoedelijk al op Thanksgiving Day voor recordhoeveelheden online gekocht en niet gewacht op Black Friday. Die voorspelling doet marktonderzoeker Adobe Analytics. Toch vallen de verkopen mogelijk wat lager uit dan economen op voorhand hadden verwacht.
De marktonderzoeker denkt dat op Thanksgiving donderdag voor tussen de 5,1 miljard en 5,4 miljard dollar is uitgegeven. Omgerekend is dat tussen de 4,5 miljard en 4,8 miljard euro. Eerder verwachtte Adobe nog dat de verkopen zouden kunnen oplopen tot 5,9 miljard dollar, maar de marktonderzoeker wijst er nu op dat de verkopen deze hele maand al boven verwachting waren. Consumenten zouden door alle verhalen over leveringsproblemen al eerder begonnen zijn aan de inkopen voor de feestdagen.
Dat er desondanks een record aan onlineverkopen gehaald wordt, heeft ook te maken met het feit dat steeds meer winkels dicht blijven tijdens de feestdag, waardoor consumenten naar de webwinkels worden gedwongen. Amerikaanse bedrijven, waaronder winkels, hebben moeite om aan voldoende personeel te komen sinds de coronapandemie.
De populairste producten op Thanksgiving waren elektronica als iPads en Apple Watches, maar ook Oculus Quest virtual-realitybrillen en Nintendo Switch-spelcomputers. Ook computerspellen en ander speelgoed waren in trek.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontslaat Federal Reserve-bestuurder Lisa Cook. In een brief op zijn platform Truth Social, die is gericht aan Cook, deelt Trump het nieuws. Cook werd in 2022 aangesteld door toenmalig president Joe Biden. Trump beschuldigt haar van hypotheekfraude en had vorige week aangekondigd haar te ontslaan als ze niet uit eigen beweging zou vertrekken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse pensioenfondsen moeten breken met Amerikaanse vermogensinvesteerders en hun invloed op de klimaatkoers van bedrijven terugpakken. Daarvoor pleit de Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in een dinsdag verschenen artikel in economenblad ESB. Op dit moment drukken vermogensbeheerders uit de Verenigde Staten namelijk een grote stempel op de koers van Nederlandse bedrijven.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden maandag een stap terug na de beursrally van vrijdag. De stemming werd gedrukt door zorgen onder sommige aandelenhandelaren over het tempo van renteverlagingen door de Federal Reserve dit jaar. Vrijdag gingen de beurzen hard omhoog nadat Fed-voorzitter Jerome Powell aangaf dat een renteverlaging in september waarschijnlijk is.
7 uur geledenFORT WORTH (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk klaagt Apple en OpenAI aan omdat ChatGPT op iPhones wordt bevoordeeld en concurrentie wordt tegengewerkt. Zijn bedrijven X en xAI eisen miljarden dollars aan schadevergoeding in de aanklacht die maandag is ingediend bij de federale rechtbank in Fort Worth, Texas.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het Damrak ging maandag alle aandacht uit naar de overname van JDE Peet's, het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick. Het concern wordt overgenomen door het Amerikaanse frisdrankenconcern Keurig Dr Pepper, bekend van 7UP, Schweppes en Dr Pepper. Daarmee is een bedrag van 15,7 miljard euro gemoeid, ofwel 31,85 euro per aandeel. JDE Peet's eindigde met een koerswinst van 17,3 procent, goed voor de eerste plaats in de MidKap.
11 uur geledenHERZOGENAURACH (ANP) - De miljardairsfamilie Pinault overweegt om zijn Duitse sportartikelenmerk Puma van de hand te doen, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. Puma gaf vorige maand een stevige winstwaarschuwing, onder meer door afzwakkende verkopen, en verloor in één jaar ongeveer de helft van zijn beurswaarde.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Keurig Dr Pepper stond maandag bij de dalers op de beurzen in New York met een verlies van ruim 8 procent. Het Amerikaanse frisdrankenconcern, bekend van 7UP, Schweppes en Dr Pepper, wil het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick overnemen. Het bedrijf heeft 15,7 miljard euro over voor het in Amsterdam genoteerde JDE Peet's. Het gaat om de grootste deal in de sector van alcoholvrije dranken ooit. Het aandeel JDE Peet's ging in Amsterdam ruim 17 procent omhoog. Dat is de grootste koerswinst sinds de beursgang in 2020.
13 uur geleden