Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikanen willen terug naar huis

Amerikanen willen terug naar huis

SCHIPHOL (ANP) - Hoewel het inreisverbod in de Verenigde Staten niet geldt voor Amerikaanse reizigers, zijn er op Schiphol toch Amerikanen die direct terug willen naar huis. Zoals drie passagiers die donderdagochtend net zijn aangekomen voor een lang weekend in Amsterdam. "Ook al zijn we ingezetenen van Amerika, we willen het risico niet nemen dat we toch niet terug kunnen", zegt Carin Reynolds die met haar man en een goede vriend een roei-evenement op de Amstel zou bijwonen.

Ze staan in de rij van het servicepunt van KLM en hebben net een flesje ontsmettende handgel laten rondgaan. "We hoorden het nieuws tijdens onze vlucht", zegt vriend Mike Totte. Ze durven er niet op te vertrouwen dat ze maandag zoals gepland terug naar huis kunnen. "Wat vandaag is, kan morgen weer anders zijn."

De drie zijn overigens niet de enigen die naar huis willen. "Andere vrienden gaan ook terug", weet Reynolds.

Europese trip

Jacob Evans uit het Amerikaanse Utah en zijn vriend ontwaakten donderdagochtend in hun Amsterdamse hotel met het bericht van Trump. Na het zien van de videoboodschap van het Witte Huis besloten ze meteen hun spullen te pakken en naar Schiphol te gaan, om te kijken of ze in plaats van zaterdag nu al kunnen terugkeren. Hun verblijf in Nederland, onderdeel van een Europese trip, duurde precies een nacht, want op de luchthaven blijkt dat ze nog net mee kunnen met de vlucht van 11.15 uur naar Salt Lake City.

Evans wil zich niet uitlaten over wat hij vindt van het inreisverbod naar aanleiding van het coronavirus. "Mijn belangrijkste zorg is nu vooral om naar huis te komen."

Risico

Ook Tal Howard en zijn dochter durven het risico niet te nemen om te wachten tot hun geplande terugvlucht op zaterdag. Ze hopen donderdag nog terug te kunnen vliegen naar Chicago en Boston, voordat er volgens Howard "nog meer verwarring en onzekerheid ontstaat" door het "plotselinge" besluit van Trump.

Op de luchthaven lopen flink wat - veelal Aziatische - reizigers met mondkapjes, sommigen met duikbril om zich te beschermen tegen het coronavirus.

Meer uit Binnenland

Eerste NCRV-televisieomroepster Tanja Koen (100) overleden

HILVERSUM (ANP) - Tanja Koen, de eerste televisieomroepster van de NCRV, is maandag 24 augustus op 100-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de familie maandag bekendgemaakt via de KRO-NCRV. De uitvaart heeft inmiddels in besloten kring plaatsgevonden.

1 uur geleden
Rode Kruis: 1,6 miljoen euro binnen voor noodhulp Nepal

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft op giro 6868 tot dusver 1,6 miljoen euro aan donaties binnengekregen voor noodhulp in het rampgebied in Nepal, na de zware overstromingen van vorige week. "Dankzij deze steun kan de hulporganisatie duizenden mensen direct helpen met schoon drinkwater, voedsel, dekens en hygiëneproducten", laat de hulporganisatie weten.

2 uur geleden
Groninger vrijgesproken van beramen ontvoering prinses Amalia

DEN HAAG (ANP) - Een 33-jarige Groninger is maandag vrijgesproken van het beramen van een ontvoering van prinses Amalia. Volgens de rechter verkeerde Anne Romke van der H. in een psychose, maar waren er nooit daadwerkelijke plannen voor een ontvoering.

5 uur geleden
Ongehoord Nederland haalt programma offline na Hitler-rel

HILVERSUM (ANP) - Ongehoord Nederland (ON!) heeft het onlineprogramma Let's Twist Again van haar kanalen verwijderd, zo meldt de omroep. Afgelopen week ontstond veel ophef over een aflevering van het programma waarin Adolf Hitler werd aangehaald.

5 uur geleden
Schouten: niet voldoende recht gedaan aan verschillende motieven

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft "niet voldoende recht gedaan aan verschillende motieven" tijdens de coronacrisis, zei toenmalig vicepremier Carola Schouten. Volgens Schouten is er "te generiek" gekeken of mensen maatregelen naleefden of niet.

6 uur geleden
Ook maandagochtend nog geen akkoord in coalitie over begroting

DEN HAAG (ANP) - De coalitiepartijen zijn er ook maandagochtend nog niet in geslaagd een akkoord te bereiken over de begroting voor volgend jaar. De partijleiders kwamen rond 9.00 uur weer bijeen op het ministerie van Financiën, waar zij zondag ook al vijftien uur onderhandelden. Rond het middaguur zaten zij daar nog steeds. Een kabinetsvergadering die voor 11.00 uur gepland stond, is al minstens twee uur opgeschoven.

6 uur geleden
Hof toont heftige beelden bij begin proces moorden Weiteveen

LEEUWARDEN (ANP) - Het gerechtshof in Leeuwarden heeft maandag bij het begin van het driedaagse proces in de strafzaak rond de dubbele moord in het Drentse Weiteveen heftige beelden getoond van de moord op Ineke (44) en haar partner Sam (38). De beelden werden getoond op verzoek van het Openbaar Ministerie.

6 uur geleden