Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikanen willen terug naar huis

Amerikanen willen terug naar huis

SCHIPHOL (ANP) - Hoewel het inreisverbod in de Verenigde Staten niet geldt voor Amerikaanse reizigers, zijn er op Schiphol toch Amerikanen die direct terug willen naar huis. Zoals drie passagiers die donderdagochtend net zijn aangekomen voor een lang weekend in Amsterdam. "Ook al zijn we ingezetenen van Amerika, we willen het risico niet nemen dat we toch niet terug kunnen", zegt Carin Reynolds die met haar man en een goede vriend een roei-evenement op de Amstel zou bijwonen.

Ze staan in de rij van het servicepunt van KLM en hebben net een flesje ontsmettende handgel laten rondgaan. "We hoorden het nieuws tijdens onze vlucht", zegt vriend Mike Totte. Ze durven er niet op te vertrouwen dat ze maandag zoals gepland terug naar huis kunnen. "Wat vandaag is, kan morgen weer anders zijn."

De drie zijn overigens niet de enigen die naar huis willen. "Andere vrienden gaan ook terug", weet Reynolds.

Europese trip

Jacob Evans uit het Amerikaanse Utah en zijn vriend ontwaakten donderdagochtend in hun Amsterdamse hotel met het bericht van Trump. Na het zien van de videoboodschap van het Witte Huis besloten ze meteen hun spullen te pakken en naar Schiphol te gaan, om te kijken of ze in plaats van zaterdag nu al kunnen terugkeren. Hun verblijf in Nederland, onderdeel van een Europese trip, duurde precies een nacht, want op de luchthaven blijkt dat ze nog net mee kunnen met de vlucht van 11.15 uur naar Salt Lake City.

Evans wil zich niet uitlaten over wat hij vindt van het inreisverbod naar aanleiding van het coronavirus. "Mijn belangrijkste zorg is nu vooral om naar huis te komen."

Risico

Ook Tal Howard en zijn dochter durven het risico niet te nemen om te wachten tot hun geplande terugvlucht op zaterdag. Ze hopen donderdag nog terug te kunnen vliegen naar Chicago en Boston, voordat er volgens Howard "nog meer verwarring en onzekerheid ontstaat" door het "plotselinge" besluit van Trump.

Op de luchthaven lopen flink wat - veelal Aziatische - reizigers met mondkapjes, sommigen met duikbril om zich te beschermen tegen het coronavirus.

Meer uit Binnenland

Jetten vindt het ongepast dat Mladić begrafenis met eer krijgt

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het "ongepast" dat de voor oorlogsmisdaden veroordeelde oud-generaal Ratko Mladić een begrafenis met speciale eer krijgt in Servië. Mladić was onder meer veroordeeld voor zijn rol in de massaslachting in Srebrenica. Nederlandse militairen hadden in VN-verband de taak om de moslimbevolking daar te beschermen. Ongeveer 8000 mannen en jongens werden vermoord.

1 uur geleden
Verdachte stalking Marco van Basten krijgt psychiatrische zorg

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft vrijdag het voorarrest opgeschort van een 47-jarige vrouw die ervan wordt verdacht dat zij oud-profvoetballer Marco van Basten heeft gestalkt. De rechtbank gaf een zogeheten zorgmachtiging af, zodat de vrouw zorg kan krijgen in een forensisch psychiatrische kliniek.

1 uur geleden
Provincies zien in PBL-rapport hun visie op stikstofpakket terug

DEN HAAG (ANP) - De provincies zien in de analyse die het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) heeft gemaakt van de stikstofmaatregelen hun eigen conclusies terug. Volgens het PBL zet het kabinet met de voorgestelde maatregelen een "belangrijke stap" naar natuurherstel, maar is er meer nodig om de vergunningverlening weer op gang te brengen.

1 uur geleden
Vrouw veroordeeld tot 4 jaar cel en tbs voor doodsteken huisbaas

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft vrijdag de 31-jarige Alicia R. veroordeeld tot vier jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het doodsteken van haar 77-jarige huisbaas. Het slachtoffer werd op 14 oktober vorig jaar in zijn woning aan de Lekstraat in de Amsterdamse Rivierenbuurt door de Spaanse vrouw om het leven gebracht.

1 uur geleden
Politie vindt opnieuw een wapen in of rond Overasselt

OVERASSELT (ANP) - De politie heeft donderdagavond nog een wapen gevonden in de omgeving van Overasselt. Wat voor wapen dit was en waar ze dit hebben gevonden, zeggen ze niet.

1 uur geleden
Persoon overleden bij incident met gevaarlijke stof in Zwaag

ZWAAG (ANP) - Bij een bedrijfsongeval in Zwaag is een persoon overleden, meldt de politie. Bij een bedrijventerrein kwamen minstens twee personen in aanraking met een gevaarlijke stof. Iemand anders raakte zwaargewond en wordt behandeld in het ziekenhuis.

3 uur geleden
OM: 32 van de 34 verdachten van geweld in Overasselt voorgeleid

OVERASSELT (ANP) - Van de 34 mensen die zijn aangehouden rondom het geweld in Overasselt eerder deze week, worden er vrijdag 32 voorgeleid voor de rechter-commissaris van de rechtbank Gelderland. Ze worden verdacht van moord dan wel doodslag in vereniging op de persoon die is doodgeschoten. Verder worden ze verdacht van poging moord in vereniging op twee politiemensen, van voorbereidingshandelingen voor moord/doodslag/gijzeling/vrijheidsberoving en het voorhanden hebben van vuurwapens. Dat meldt het OM.

3 uur geleden