Amerikanen waren in december goedkoper uit dan in november
WASHINGTON (ANP) - Het leven was voor Amerikanen in december iets goedkoper dan in november. De inflatie in de slotmaand van 2022 was op maandbasis negatief, meldt het Amerikaanse ministerie van Arbeid. Ten opzichte van een jaar eerder werden de kosten voor levensonderhoud 6,5 procent hoger, maar dat is wel het laagste niveau in ruim een jaar.
Dat de inflatie een stuk lager ligt, heeft te maken met de gedaalde energieprijzen. Zo werd benzine een stuk goedkoper. Maar elektriciteit werd ten opzichte van november wel duurder, net als gas. Ook voedsel werd nog altijd duurder, maar veel minder snel dan eerder in het jaar.
De lagere inflatie zou kunnen betekenen dat de Federal Reserve de rente minder hard kan verhogen dan tijdens de afgelopen reeks beleidsvergaderingen. Om te kijken of de inflatie onder controle is, kijkt de centrale bank ook naar de inflatie zonder de beweeglijke energie- en voedselprijzen. Dat wordt de kerninflatie genoemd en geeft de onderliggende trend weer. Ook die daalde in december naar 5,7 procent op jaarbasis. In november was dat nog 6 procent.
Klaar met de renteverhogingen is de Fed in ieder geval nog niet. Wel spreken steeds meer beleidsbepalers zich uit voor een volgende verhoging van 0,25 procentpunt.
Meer uit Financieel
SEOUL (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen woensdag opnieuw flink omlaag door zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten en verstoringen van de olietoevoer uit de regio. De Kospi-index in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul dook tot wel 12 procent in de min na het scherpe verlies een dag eerder. Ook in Tokio waren de koersenborden weer dieprood.
7 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.
13 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.
14 uur geleden