Amerikanen voeren weer aanvallen uit op Houthi's in Jemen
SANAA (ANP) - De Verenigde Staten hebben opnieuw de Jemenitische Houthirebellen beschoten. Het Amerikaanse commandocentrum CENTCOM zegt vier antischeepsraketten en een kruisraket voor landaanvallen te hebben beschoten.
De VS spreken van een "aanval uit zelfverdediging", omdat alle antischeepsraketten klaar stonden om gebruikt te worden tegen schepen op de Rode Zee. Volgens de Amerikanen zijn de aanvallen bedoeld om de scheepvaart voor de kust van Jemen te beschermen.
De Houthi's hebben zich solidair verklaard met Hamas en de Palestijnse bevolking in de Gazastrook. Ze vuren raketten af op schepen die een link hebben met Israël of met de bondgenoten van Israël en eisen dat de oorlog in Gaza wordt stopgezet.
Zaterdag voerden de VS ook samen met het Verenigd Koninkrijk aanvallen uit op het grondgebied van de Houthi's. De rebellenbeweging zei daar niet door te zijn afgeschrikt en beloofde met vergeldingsacties te komen.
Meer uit Buitenland
BOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán stelt in een open brief dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zich bezighoudt met "anti-Hongaars beleid". Hij roept Zelensky op dit te veranderen en eist "meer respect voor Hongarije".
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Er komt een nieuw luchtafweersysteem bij de Antwerpse haven, heeft de Belgische premier Bart De Wever aangekondigd. Het gaat om zogenoemde NASAMS, die gebruikt kunnen worden om bepaalde vliegtuigen, helikopters, drones en raketten op middellange afstand uit de lucht te schieten. De premier zei op een bijeenkomst van de haven dat de systemen al besteld zijn. Dat gebeurt in samenwerking met Nederland.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Senioradviseurs van de Amerikaanse president Donald Trump hebben liever dat Israël Iran eerst aanvalt, voordat de Amerikanen toeslaan. Dat zeggen twee ingewijden tegen de Amerikaanse nieuwssite Politico.
2 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - Het hof van beroep in Hongkong heeft de veroordeling voor fraude van mediamagnaat Jimmy Lai (78) door een lager hof vernietigd.
3 uur geledenBASSETERRE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan zelf verifiëren wat er is gebeurd met de speedboot uit Florida die is beschoten door Cuba. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio op een top in St. Kitts en Nevis in het Caribische gebied.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Justitie in de Amerikaanse staat Florida doet onderzoek naar de schietpartij tussen de Cubaanse kustwacht en een Amerikaanse speedboot, meldt hoofdaanklager van de staat James Uthmeier op X. Volgens Cuba hadden de opvarenden van de speedboot eerst het vuur geopend, waarna vier van hen werden gedood door de kustwacht, maar Uthmeier wil die uitleg niet zomaar geloven.
11 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft gebeld met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump over de onderhandelingen met Rusland. Zelensky spreekt op X de verwachting uit dat binnenkort de voorbereidingen kunnen worden getroffen voor een gesprek tussen de leiders zelf, inclusief de Russische president Vladimir Poetin.
12 uur geleden