Amerikanen met winst op Iran naar knock-outduel met Oranje
DOHA (ANP) - De Amerikaanse voetballers hebben ten koste van Iran de knock-outfase van het WK in Qatar bereikt. In het beladen duel tussen de twee landen die op politiek gebied een zeer gespannen relatie hebben, maakte Christian Pulisic kort voor rust het enige doelpunt: 1-0. Het lukte Iran in de tweede helft niet om de stand gelijk te trekken en zo de achtste finales te halen. Bij een gelijkspel was Iran door gegaan.
De Verenigde Staten bleven ongeslagen in groep B en eindigden met 5 punten op de tweede plaats achter Engeland. De ploeg van bondscoach Gregg Berhalter, die in Nederland voetbalde bij PEC Zwolle, Sparta Rotterdam en SC Cambuur, neemt het zaterdag in de achtste finales op tegen Oranje. De beste WK-prestatie van de Amerikanen is het bereiken van de kwartfinales in 2002.
In de aanloop naar Iran - Verenigde Staten ging het vooral over de moeizame verhoudingen tussen de twee landen. Het gaf extra lading aan de wedstrijd die vanwege de stand in de poule toch al van groot belang was. Feyenoord-aanvaller Alireza Jahanbakhsh ontbrak vanwege een schorsing bij Iran, nadat hij een gele kaart had gekregen tegen zowel Engeland (2-6) als Wales (2-0).
Energieke spel
De Amerikanen maakten opnieuw indruk met hun energieke spel. Pulisic beloonde de ploeg van Berhalter met de openingstreffer, na voorbereidend werk van de opgekomen rechtsback Sergiño Dest (ex-Ajax). Pulisic raakte bij die actie wel geblesseerd en keerde na rust niet meer terug op het veld.
'Team USA' kreeg aan het begin van de tweede helft wat kansen op de 2-0, maar daarna nam Iran het initiatief over. De ploeg van bondscoach Carlos Queiroz ging op jacht naar de benodigde 1-1. De grootste kans was in de 9 minuten blessuretijd voor Morteza Pouraliganji, maar zijn kopbal vloog net naast het doel. Vlak voor het verstrijken van de extra tijd smeekte Iran bij de Spaanse scheidsrechter nog tevergeefs om een strafschop.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
49 minuten geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain heeft in aanloop naar de finale van de Champions League tegen Arsenal de defensieve kwaliteiten van spits Ousmane Dembélé uitgelicht. De winnaar van de Gouden Bal van vorig jaar, die vooral bekendstaat om zijn aanvallende prestaties, is volgens Luis Enrique een voorbeeld voor anderen.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
19 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
21 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
22 uur geleden