Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikanen met winst op Iran naar knock-outduel met Oranje

Amerikanen met winst op Iran naar knock-outduel met Oranje

DOHA (ANP) - De Amerikaanse voetballers hebben ten koste van Iran de knock-outfase van het WK in Qatar bereikt. In het beladen duel tussen de twee landen die op politiek gebied een zeer gespannen relatie hebben, maakte Christian Pulisic kort voor rust het enige doelpunt: 1-0. Het lukte Iran in de tweede helft niet om de stand gelijk te trekken en zo de achtste finales te halen. Bij een gelijkspel was Iran door gegaan.

De Verenigde Staten bleven ongeslagen in groep B en eindigden met 5 punten op de tweede plaats achter Engeland. De ploeg van bondscoach Gregg Berhalter, die in Nederland voetbalde bij PEC Zwolle, Sparta Rotterdam en SC Cambuur, neemt het zaterdag in de achtste finales op tegen Oranje. De beste WK-prestatie van de Amerikanen is het bereiken van de kwartfinales in 2002.

In de aanloop naar Iran - Verenigde Staten ging het vooral over de moeizame verhoudingen tussen de twee landen. Het gaf extra lading aan de wedstrijd die vanwege de stand in de poule toch al van groot belang was. Feyenoord-aanvaller Alireza Jahanbakhsh ontbrak vanwege een schorsing bij Iran, nadat hij een gele kaart had gekregen tegen zowel Engeland (2-6) als Wales (2-0).

Energieke spel

De Amerikanen maakten opnieuw indruk met hun energieke spel. Pulisic beloonde de ploeg van Berhalter met de openingstreffer, na voorbereidend werk van de opgekomen rechtsback Sergiño Dest (ex-Ajax). Pulisic raakte bij die actie wel geblesseerd en keerde na rust niet meer terug op het veld.

'Team USA' kreeg aan het begin van de tweede helft wat kansen op de 2-0, maar daarna nam Iran het initiatief over. De ploeg van bondscoach Carlos Queiroz ging op jacht naar de benodigde 1-1. De grootste kans was in de 9 minuten blessuretijd voor Morteza Pouraliganji, maar zijn kopbal vloog net naast het doel. Vlak voor het verstrijken van de extra tijd smeekte Iran bij de Spaanse scheidsrechter nog tevergeefs om een strafschop.

Meer uit Voetbal

Manchester United met tien man onderuit tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.

3 uur geleden
Liverpool-trainer Slot geeft hoop op vervolg in CL niet op

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.

7 uur geleden
Egurrola kijkt met Oranje uit naar duel met Franse teamgenoten

ZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.

8 uur geleden
FC Utrecht legt Telstar-trainer Correia vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.

9 uur geleden
Ajax accepteert schorsing van een duel voor Tomiyasu

AMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.

9 uur geleden
Scheidsrechter Makkelie leidt bekerfinale tussen AZ en NEC

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).

9 uur geleden
Manchester City blijft in de race om Engelse landstitel

LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.

1 dag geleden