Amerikanen met winst op Iran naar knock-outduel met Oranje
DOHA (ANP) - De Amerikaanse voetballers hebben ten koste van Iran de knock-outfase van het WK in Qatar bereikt. In het beladen duel tussen de twee landen die op politiek gebied een zeer gespannen relatie hebben, maakte Christian Pulisic kort voor rust het enige doelpunt: 1-0. Het lukte Iran in de tweede helft niet om de stand gelijk te trekken en zo de achtste finales te halen. Bij een gelijkspel was Iran door gegaan.
De Verenigde Staten bleven ongeslagen in groep B en eindigden met 5 punten op de tweede plaats achter Engeland. De ploeg van bondscoach Gregg Berhalter, die in Nederland voetbalde bij PEC Zwolle, Sparta Rotterdam en SC Cambuur, neemt het zaterdag in de achtste finales op tegen Oranje. De beste WK-prestatie van de Amerikanen is het bereiken van de kwartfinales in 2002.
In de aanloop naar Iran - Verenigde Staten ging het vooral over de moeizame verhoudingen tussen de twee landen. Het gaf extra lading aan de wedstrijd die vanwege de stand in de poule toch al van groot belang was. Feyenoord-aanvaller Alireza Jahanbakhsh ontbrak vanwege een schorsing bij Iran, nadat hij een gele kaart had gekregen tegen zowel Engeland (2-6) als Wales (2-0).
Energieke spel
De Amerikanen maakten opnieuw indruk met hun energieke spel. Pulisic beloonde de ploeg van Berhalter met de openingstreffer, na voorbereidend werk van de opgekomen rechtsback Sergiño Dest (ex-Ajax). Pulisic raakte bij die actie wel geblesseerd en keerde na rust niet meer terug op het veld.
'Team USA' kreeg aan het begin van de tweede helft wat kansen op de 2-0, maar daarna nam Iran het initiatief over. De ploeg van bondscoach Carlos Queiroz ging op jacht naar de benodigde 1-1. De grootste kans was in de 9 minuten blessuretijd voor Morteza Pouraliganji, maar zijn kopbal vloog net naast het doel. Vlak voor het verstrijken van de extra tijd smeekte Iran bij de Spaanse scheidsrechter nog tevergeefs om een strafschop.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
8 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
9 uur geleden