Amerikanen hopen tegen Oranje op geblesseerde Pulisic
DOHA (ANP) - De Amerikaanse voetballers hopen dat ze zaterdag in de achtste finales van het WK tegen het Nederlands elftal kunnen beschikken over Christian Pulisic. De aanvallende middenvelder van Chelsea maakte in de laatste groepswedstrijd tegen Iran het enige doelpunt (1-0), maar raakte daarbij ook geblesseerd. Volgens Amerikaanse media is Pulisic naar het ziekenhuis gegaan voor onderzoek.
"Christian is zo belangrijk voor ons team", zei aanvaller Timothy Weah. "Hij is één van onze leiders, een sleutelspeler. Zijn impact op ons spel is zo groot. We houden van hem en bedanken hem, want dankzij Christian hebben we de knock-outfase bereikt. We hebben hem daarin ook nodig."
Pulisic tikte in de 38e minuut de bal van dichtbij binnen, na voorbereidend werk van de opgekomen rechtsback Sergiño Dest (ex-Ajax). De doelpuntenmaker botste daarbij wel hard op de Iraanse doelman Alireza Beiranvand. Pulisic keerde na rust niet meer terug op het veld. Hij zou schade in de buikstreek hebben opgelopen.
Meer blessures
Aanvaller Josh Sargent raakte in de tweede helft ook geblesseerd. Hij leek zich na een duel te verstappen en moest zich in de 77e minuut laten vervangen. Ook middenvelder Weston McKennie (Juventus) werd gewisseld omdat hij niet helemaal fit leek te zijn.
"We hebben zo hard gewerkt om dit te bereiken", aldus Weah. "Het is wij tegen de wereld. Niemand denkt dat de Verenigde Staten goed kunnen voetballen. Maar wij laten hier op het WK zien dat we dat wel kunnen", aldus de zoon van oud-topvoetballer George Weah, nu de president van Liberia. "Dit is een prachtige dag."
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
1 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.
19 uur geledenNYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
1 dag geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
1 dag geleden