Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikanen hopen tegen Oranje op geblesseerde Pulisic

Amerikanen hopen tegen Oranje op geblesseerde Pulisic

DOHA (ANP) - De Amerikaanse voetballers hopen dat ze zaterdag in de achtste finales van het WK tegen het Nederlands elftal kunnen beschikken over Christian Pulisic. De aanvallende middenvelder van Chelsea maakte in de laatste groepswedstrijd tegen Iran het enige doelpunt (1-0), maar raakte daarbij ook geblesseerd. Volgens Amerikaanse media is Pulisic naar het ziekenhuis gegaan voor onderzoek.

"Christian is zo belangrijk voor ons team", zei aanvaller Timothy Weah. "Hij is één van onze leiders, een sleutelspeler. Zijn impact op ons spel is zo groot. We houden van hem en bedanken hem, want dankzij Christian hebben we de knock-outfase bereikt. We hebben hem daarin ook nodig."

Pulisic tikte in de 38e minuut de bal van dichtbij binnen, na voorbereidend werk van de opgekomen rechtsback Sergiño Dest (ex-Ajax). De doelpuntenmaker botste daarbij wel hard op de Iraanse doelman Alireza Beiranvand. Pulisic keerde na rust niet meer terug op het veld. Hij zou schade in de buikstreek hebben opgelopen.

Meer blessures

Aanvaller Josh Sargent raakte in de tweede helft ook geblesseerd. Hij leek zich na een duel te verstappen en moest zich in de 77e minuut laten vervangen. Ook middenvelder Weston McKennie (Juventus) werd gewisseld omdat hij niet helemaal fit leek te zijn.

"We hebben zo hard gewerkt om dit te bereiken", aldus Weah. "Het is wij tegen de wereld. Niemand denkt dat de Verenigde Staten goed kunnen voetballen. Maar wij laten hier op het WK zien dat we dat wel kunnen", aldus de zoon van oud-topvoetballer George Weah, nu de president van Liberia. "Dit is een prachtige dag."

Meer uit Voetbal

United wint van Everton en staat vierde in Premier League

LIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.

7 uur geleden
UEFA schorst Prestianni na vermeend racisme voor return in Madrid

NYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.

14 uur geleden
Advocaat stopt per direct als bondscoach van WK-deelnemer Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.

19 uur geleden
Troost stapt uit de raad van commissarissen van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.

1 dag geleden
Coach Van Persie vooral tevreden over eerste helft van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."

1 dag geleden
Feyenoord verslaat Telstar met twee doelpunten van Hadj Moussa

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.

1 dag geleden
Feyenoord steviger op tweede plaats na zege met invaller Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.

1 dag geleden