Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikakenner noemt Kamala Harris beste optie tegen Trump

Amerikakenner noemt Kamala Harris beste optie tegen Trump

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse Democraten zullen eenheid moeten uitstralen en zich achter Kamala Harris moeten scharen als kandidaat voor het presidentschap. Alleen zo kunnen ze kans maken de Republikein Donald Trump te verslaan, zegt jurist en Amerikadeskundige Kenneth Manusama. Hij reageert op de mededeling van president Joe Biden dat hij afziet van een tweede termijn.

Manusama denkt dat vicepresident Harris de beste papieren heeft. "Met Harris krijg je iemand die een vrouw is en ook veel jonger. Zij kan de coalitie tegen Trump weer bij elkaar brengen." Maar de steun vanuit de partij is daarbij cruciaal: "Ondanks twijfels over Harris beseft men dat Trump koste wat het kost verslagen moet worden. De ego's zullen dus even moeten wachten, hun eigen ambities opzij zetten en zich achter Harris verenigen. En dan nog is het verre van zeker dat ze Trump zal verslaan."

"Willen de Democraten Trump verslaan, dan zullen ze echt eenheid moeten uitstralen. Anders wordt het een zootje, dan wordt het een herhaling van 1968. Kandidaat Lyndon B. Johnson trok zich terug, toen lag de strijd open en verliep de Democratische conventie heel chaotisch. Uiteindelijk verloren ze van Richard Nixon. Dat is voor de Democraten een traumatische gebeurtenis die ze nog vers in het geheugen zal liggen."

Te voorzichtig

Kamala Harris' grootste zwakheid is dat ze te voorzichtig is geweest in haar uitlatingen, dat zal ze moeten veranderen, denkt Manusama. Maar dat ze tijdens haar vicepresidentschap niet altijd goed uit de verf kwam, is volgens hem normaal. "Je moet geen onrealistische verwachtingen hebben van een vicepresident. Hun enige rol is 'in leven blijven', maar eigenlijk kunnen ze niks. De onzichtbaarheid is inherent aan de baan."

Hij verwacht dat Joe Biden zijn termijn als president zal uitdienen, ondanks oproepen uit Republikeinse hoek om per direct op te stappen. "Hij blijft nog een halfjaar zitten, zodat Harris fulltime campagne kan gaan voeren", aldus Manusama.

Als mogelijke running mates noemt hij de gouverneurs Josh Shapiro van Pennsylvania, Gavin Newsom van Californië en Gretchen Whitmer van Michigan. De huidige minister van Transport, Pete Buttigieg, wiens naam ook rondgaat, ziet de Amerikadeskundige als minder waarschijnlijk. "Dat zou te divers zijn voor één ticket: een zwarte vrouw en een openlijke homoseksueel. Daar is Amerika nog niet klaar voor."

Meer uit Buitenland

Koeweit en Verenigde Arabische Emiraten melden aanvallen Iran

ABU DHABI (ANP/RTR) - Het leger van Koeweit meldde zondagochtend dat zijn luchtverdedigingssystemen Iraanse raket- en droneaanvallen hebben onderschept. Dat liet het leger op X weten, eraan toevoegend dat gehoorde explosiegeluiden het gevolg waren van deze onderscheppingen.

14 minuten geleden
President Iran: mijn opmerkingen zijn verkeerd geïnterpreteerd

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft zondag gezegd dat zijn opmerkingen over aanvallen op landen in de regio "verkeerd geïnterpreteerd zijn door de vijand die verdeeldheid wil zaaien onder de buurlanden". Dat meldt de Iraanse staatstelevisie.

17 minuten geleden
Explosieven bij huis burgemeester New York, twee verdachten vast

NEW YORK (ANP) - De FBI doet onderzoek naar twee verdachte voorwerpen die zaterdag buiten bij de woning van de burgemeester van New York, Zohran Mamdani, werden aangetroffen. Het zou volgens Amerikaanse media om geïmproviseerde explosieven gaan die tot ontploffing waren gebracht.

1 uur geleden
Doden en gewonden bij aanval op hotel in Beiroet

BEIROET (ANP) - Bij een gerichte Israëlische aanval op een appartement in een hotelgebouw in de Libanese hoofdstad Beiroet zijn in de nacht van zaterdag op zondag minstens vier doden gevallen. Ook zouden er zeker tien gewonden zijn. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

5 uur geleden
Qatar meldt raketaanvallen Iran, Saudi-Arabië onderschept drones

DOHA (ANP) - Iran heeft zaterdag tien ballistische raketten en twee kruisraketten afgevuurd op Qatar. Dat bericht het Qatarese ministerie van Defensie. Saudi-Arabië meldt dat het veertien drones heeft onderschept.

6 uur geleden
Trump wil geen betrokkenheid Koerden bij oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij "niet wil dat de Koerden betrokken raken bij de oorlog in Iran". Dat zei hij zaterdag aan boord van zijn presidentiële vliegtuig tegen meereizende verslaggevers.

7 uur geleden
Trump: Iran viel zelf meisjesschool aan

WASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."

8 uur geleden