Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikakenner noemt Kamala Harris beste optie tegen Trump

Amerikakenner noemt Kamala Harris beste optie tegen Trump

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse Democraten zullen eenheid moeten uitstralen en zich achter Kamala Harris moeten scharen als kandidaat voor het presidentschap. Alleen zo kunnen ze kans maken de Republikein Donald Trump te verslaan, zegt jurist en Amerikadeskundige Kenneth Manusama. Hij reageert op de mededeling van president Joe Biden dat hij afziet van een tweede termijn.

Manusama denkt dat vicepresident Harris de beste papieren heeft. "Met Harris krijg je iemand die een vrouw is en ook veel jonger. Zij kan de coalitie tegen Trump weer bij elkaar brengen." Maar de steun vanuit de partij is daarbij cruciaal: "Ondanks twijfels over Harris beseft men dat Trump koste wat het kost verslagen moet worden. De ego's zullen dus even moeten wachten, hun eigen ambities opzij zetten en zich achter Harris verenigen. En dan nog is het verre van zeker dat ze Trump zal verslaan."

"Willen de Democraten Trump verslaan, dan zullen ze echt eenheid moeten uitstralen. Anders wordt het een zootje, dan wordt het een herhaling van 1968. Kandidaat Lyndon B. Johnson trok zich terug, toen lag de strijd open en verliep de Democratische conventie heel chaotisch. Uiteindelijk verloren ze van Richard Nixon. Dat is voor de Democraten een traumatische gebeurtenis die ze nog vers in het geheugen zal liggen."

Te voorzichtig

Kamala Harris' grootste zwakheid is dat ze te voorzichtig is geweest in haar uitlatingen, dat zal ze moeten veranderen, denkt Manusama. Maar dat ze tijdens haar vicepresidentschap niet altijd goed uit de verf kwam, is volgens hem normaal. "Je moet geen onrealistische verwachtingen hebben van een vicepresident. Hun enige rol is 'in leven blijven', maar eigenlijk kunnen ze niks. De onzichtbaarheid is inherent aan de baan."

Hij verwacht dat Joe Biden zijn termijn als president zal uitdienen, ondanks oproepen uit Republikeinse hoek om per direct op te stappen. "Hij blijft nog een halfjaar zitten, zodat Harris fulltime campagne kan gaan voeren", aldus Manusama.

Als mogelijke running mates noemt hij de gouverneurs Josh Shapiro van Pennsylvania, Gavin Newsom van Californië en Gretchen Whitmer van Michigan. De huidige minister van Transport, Pete Buttigieg, wiens naam ook rondgaat, ziet de Amerikadeskundige als minder waarschijnlijk. "Dat zou te divers zijn voor één ticket: een zwarte vrouw en een openlijke homoseksueel. Daar is Amerika nog niet klaar voor."

Meer uit Buitenland

Israël deporteert twee activisten van Global Sumud Flotilla

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.

2 uur geleden
Duitsland en Canada verdiepen samenwerking

TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.

8 uur geleden
VS spreken bemiddelaar Qatar in Miami over Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.

8 uur geleden
Doden na nieuwe Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

15 uur geleden
Péter Magyar begint als premier van Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.

19 uur geleden
Advocaten Global Sumud Flotilla: Israël laat activisten vrij

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.

19 uur geleden
Poetin belooft bezoekende Fico voldoende energie voor Slowakije

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.

20 uur geleden