Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikakenner noemt Kamala Harris beste optie tegen Trump

Amerikakenner noemt Kamala Harris beste optie tegen Trump

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse Democraten zullen eenheid moeten uitstralen en zich achter Kamala Harris moeten scharen als kandidaat voor het presidentschap. Alleen zo kunnen ze kans maken de Republikein Donald Trump te verslaan, zegt jurist en Amerikadeskundige Kenneth Manusama. Hij reageert op de mededeling van president Joe Biden dat hij afziet van een tweede termijn.

Manusama denkt dat vicepresident Harris de beste papieren heeft. "Met Harris krijg je iemand die een vrouw is en ook veel jonger. Zij kan de coalitie tegen Trump weer bij elkaar brengen." Maar de steun vanuit de partij is daarbij cruciaal: "Ondanks twijfels over Harris beseft men dat Trump koste wat het kost verslagen moet worden. De ego's zullen dus even moeten wachten, hun eigen ambities opzij zetten en zich achter Harris verenigen. En dan nog is het verre van zeker dat ze Trump zal verslaan."

"Willen de Democraten Trump verslaan, dan zullen ze echt eenheid moeten uitstralen. Anders wordt het een zootje, dan wordt het een herhaling van 1968. Kandidaat Lyndon B. Johnson trok zich terug, toen lag de strijd open en verliep de Democratische conventie heel chaotisch. Uiteindelijk verloren ze van Richard Nixon. Dat is voor de Democraten een traumatische gebeurtenis die ze nog vers in het geheugen zal liggen."

Te voorzichtig

Kamala Harris' grootste zwakheid is dat ze te voorzichtig is geweest in haar uitlatingen, dat zal ze moeten veranderen, denkt Manusama. Maar dat ze tijdens haar vicepresidentschap niet altijd goed uit de verf kwam, is volgens hem normaal. "Je moet geen onrealistische verwachtingen hebben van een vicepresident. Hun enige rol is 'in leven blijven', maar eigenlijk kunnen ze niks. De onzichtbaarheid is inherent aan de baan."

Hij verwacht dat Joe Biden zijn termijn als president zal uitdienen, ondanks oproepen uit Republikeinse hoek om per direct op te stappen. "Hij blijft nog een halfjaar zitten, zodat Harris fulltime campagne kan gaan voeren", aldus Manusama.

Als mogelijke running mates noemt hij de gouverneurs Josh Shapiro van Pennsylvania, Gavin Newsom van Californië en Gretchen Whitmer van Michigan. De huidige minister van Transport, Pete Buttigieg, wiens naam ook rondgaat, ziet de Amerikadeskundige als minder waarschijnlijk. "Dat zou te divers zijn voor één ticket: een zwarte vrouw en een openlijke homoseksueel. Daar is Amerika nog niet klaar voor."

Meer uit Buitenland

Drie leeuwen sterven vermoedelijk door hitte in Tokio

TOKIO (ANP/AFP) - Drie leeuwinnen in een dierentuin in Tokio zijn vermoedelijk overleden door een hitteberoerte. Nog enkele andere leeuwen worden behandeld nadat ze ziek waren geworden door de aanhoudende hitte en hoge luchtvochtigheid, meldt de dierentuin dinsdag.

13 minuten geleden
Dodental aardbevingen Venezuela boven de 6000

CARACAS (ANP) - Het dodental van de aardbevingen die Venezuela in juni troffen, is opgelopen tot 6125. Dat heeft parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez maandag bekendgemaakt.

4 uur geleden
Qatar, Egypte en Turkije veroordelen Israëlisch geweld in Gaza

CAÏRO (ANP) - Qatar, Egypte en Turkije veroordelen het Israëlische geweld in Gaza. Dat zeggen de bemiddelaars in een gezamenlijke verklaring. De landen wijzen op "voortdurende Israëlische schendingen in de Gazastrook, met name het bombarderen van zorginstellingen en infrastructuur, en de burgerslachtoffers, onder wie vrouwen en kinderen".

4 uur geleden
Langere dienstplicht start in Denemarken, ook voor vrouwen

KOPENHAGEN (ANP) - De nieuwe dienstplicht in Denemarken is ingegaan. Ongeveer 1600 militaire rekruten zijn maandag begonnen aan de verlengde dienstperiode. Deze duurt elf maanden, in plaats van de eerdere standaard vier maanden. De dienstplicht is ook uitgebreid naar vrouwen.

13 uur geleden
Russische oppositiepoliticus Nadezjdin ontvlucht Rusland

PARIJS (ANP) - De Russische oppositiepoliticus Boris Nadezjdin is Rusland ontvlucht. In een video op sociale media is hij te zien voor de Eiffeltoren, waar hij zegt blij te zijn dat hij in leven is en vrij is, "zij het niet in Rusland". Onduidelijk is hoe en wanneer hij het land heeft verlaten, schrijft The Moscow Times.

15 uur geleden
Doden en tientallen gewonden bij aanval op Russische badplaats

ARCHIPO-OSIPOVKA (ANP/RTR) - Bij een Oekraïense droneaanval op een Russische badplaats aan de Zwarte Zee zijn zeker zes doden gevallen. Dat meldt de regiogouverneur. Eerder was nog sprake van drie doden. Onder de overledenen zijn drie kinderen. Zeker veertig anderen raakten gewond.

15 uur geleden
Roemenië blaast rotsen op om loop Donau te veranderen

BOEKAREST (ANP/BLOOMBERG) - Het Roemeense leger heeft rotsen opgeblazen om zo de loop van de Donau te veranderen. De waterstand is door droogte zo laag dat twee kerncentrales langs de rivier niet genoeg koelwater krijgen.

16 uur geleden