Amerikaanse zwemster Walsh grossiert in wereldrecords kortebaan
BOEDAPEST (ANP) - De 21-jarige Gretchen Walsh heeft opzien gebaard op de vierde wedstrijddag van de WK kortebaanzwemmen in Boedapest met drie wereldrecords, waarvan twee binnen een tijdsbestek van 35 minuten. Ze scherpte in de ochtend in de series al het mondiale record op de 100 meter vlinderslag aan tot 53,24 seconden en ging in de avond nog weer sneller in de halve finales met een tijd van 52,87. Ze werd daarmee de eerste vrouw die de afstand onder de 53 seconden zwom. Walsh bekroonde haar topvorm door in de finale van de 100 meter wisselslag het goud te veroveren in een wereldrecord van 55,11.
Het regent overigens wereldrecords in het 25 meterbad van Boedapest. Er zijn in totaal in de eerste vier dagen al achttien mondiale records verbeterd. Walsh staat inmiddels al op zes individuele wereldrecords. Ze verbeterde op de eerste wedstrijddag al twee keer het wereldrecord op de 50 meter vlinderslag. De Amerikaanse incasseert er ook aardig mee, want elk record leverde haar 25.000 dollar op.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
1 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
5 uur geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
10 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
1 dag geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
1 dag geleden