Amerikaanse zwemster Walsh grossiert in wereldrecords kortebaan
BOEDAPEST (ANP) - De 21-jarige Gretchen Walsh heeft opzien gebaard op de vierde wedstrijddag van de WK kortebaanzwemmen in Boedapest met drie wereldrecords, waarvan twee binnen een tijdsbestek van 35 minuten. Ze scherpte in de ochtend in de series al het mondiale record op de 100 meter vlinderslag aan tot 53,24 seconden en ging in de avond nog weer sneller in de halve finales met een tijd van 52,87. Ze werd daarmee de eerste vrouw die de afstand onder de 53 seconden zwom. Walsh bekroonde haar topvorm door in de finale van de 100 meter wisselslag het goud te veroveren in een wereldrecord van 55,11.
Het regent overigens wereldrecords in het 25 meterbad van Boedapest. Er zijn in totaal in de eerste vier dagen al achttien mondiale records verbeterd. Walsh staat inmiddels al op zes individuele wereldrecords. Ze verbeterde op de eerste wedstrijddag al twee keer het wereldrecord op de 50 meter vlinderslag. De Amerikaanse incasseert er ook aardig mee, want elk record leverde haar 25.000 dollar op.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
8 uur geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
11 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
11 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
12 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
14 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
16 uur geleden