Amerikaanse zwembond pleit voor uitstel Olympische Spelen
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse zwembond heeft zich uitgesproken voor een uitstel van de Olympische Spelen. De zwembond roept het Amerikaans Olympisch en Paralympisch Comité op te pleiten voor een verschuiving van de Spelen van Tokio 2020 met een jaar vanwege het wereldwijde coronavirus.
"We hebben moeten toezien hoe de wereld van onze atleten op zijn kop is gezet", betoogt de Amerikaanse baas van de zwembond Tim Hinchey in een brief. "Het verantwoordelijke en juiste om te doen is voorrang geven aan de gezondheid en veiligheid van iedereen en op de juiste manier inschatten hoe deze globale pandemie effect heeft op de voorbereidingen van de atleten."
De voorzitter van de Britse atletiekbond Nic Coward had eerder op de dag al om uitstel gevraagd. "Dat lijkt me absoluut wat moet gebeuren", zei hij tegen de Britse media op de vraag of de Spelen in juli moeten worden afgelast.
Groot-Brittannië
De sportfaciliteiten voor atleten in Groot-Brittannië zijn deze week dichtgegaan. Volgens de voorzitter is het uitstel nodig om de atleten de stress te besparen dat ze zich moeten voorbereiden op de Olympische Spelen te midden van de pandemie met het coronavirus.
Volgens de voorzitter van het Olympisch Comité van Slovenië is het voor atleten niet mogelijk zich op gelijkwaardige manier voor te bereiden op de Spelen en moeten die daarom worden uitgesteld. "De Olympische Spelen kunnen niet worden gehouden volgens de olympische principes", aldus Bogdan Gabrovec. "Als de Spelen wel worden gehouden, zullen ze onbelangrijk zijn, omdat de strijd tegen het coronavirus al het nieuws bepaalt."
Meer uit Sport
RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.
2 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.
1 dag geledenNOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.
1 dag geledenAMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.
1 dag geledenSÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.
1 dag geledenRIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.
1 dag geleden