Amerikaanse zangeres Bonnie Pointer overleden
LOS ANGELES (ANP) - Bonnie Pointer, een van de vier Pointer Sisters, is maandagochtend op 69-jarige leeftijd overleden. Het nieuws werd door haar zus Anita gemeld aan de website TMZ. Het is niet duidelijk wat de doodsoorzaak is.
De vier zussen Ruth, Anita, Bonnie en June begonnen in de jaren zestig met zingen in de kerk van hun vader. Van hem erfden zij hun liefde voor gospels. Hun eerste hits kregen de vier zussen begin jaren zeventig.
De groep nam vijf platen op en won diverse prijzen, waaronder een Grammy, tot Bonnie in 1978 besloot een solocarrière na te jagen. Zij tekende bij uitgeverij Motown, waar ze twee platen uitbracht. Na een ruzie verliet Bonnie Motown. Zij vond wel een nieuw platenlabel, maar het grote succes van weleer keerde niet meer terug.
Zij kreeg in 1994, samen met haar zussen, een ster op de Hollywood Walk of Fame. Bonnie is de tweede Pointer-zus die overlijdt; June stierf al in 2006.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft een reeks maatregelen aangekondigd na de rellen van afgelopen weekend. Hij stelde avondklokken in het vooruitzicht en bedrijven kunnen steun tegemoetzien.
20 minuten geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - In het onderzoek naar het ontdekte gat in een hek bij de luchthaven van Leipzig zijn twee mannen aangehouden. Dat meldt persbureau dpa op basis van veiligheidsbronnen. Het zou gaan om twee mannen die aan het oefenen waren voor een rij-examen, maar daarbij de controle over het voertuig verloren.
1 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen scherpt de beveiliging van zijn kritieke infrastructuur aan na een poging tot brandstichting bij een grondstation van satellietcommunicatiedienst Starlink, meldt premier Mindaugas Sinkevičius. Hij zei eerder dat Rusland waarschijnlijk achter het incident zit.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De Duitse regering heeft de Iraanse ambassadeur ontboden na de veroordeling van twee mannen die in Duitsland aanslagen zouden hebben voorbereid. "Aanvallen op het Joodse leven en op degenen die het verdedigen, tolereren we niet. Nergens, en zeker niet in Duitsland", stelde het ministerie op X. "Wij veroordelen de activiteiten van Iran in de allerscherpste bewoordingen."
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre houdt de deuren maandag gesloten in verband met een studentenprotest. Dat meldt het Franse kunstmuseum in een bericht op X en op zijn website. Het Franse persbureau AFP meldt dat demonstranten de ingangen van het museum hebben geblokkeerd. Het is niet bekend of het museum de hele dag gesloten blijft.
2 uur geledenMARSEILLE (ANP/RTR) - Marseille heeft voor maandag een samenscholingsverbod afgekondigd als reactie op de rellen van afgelopen weekend. De stad in het zuiden van Frankrijk is bijzonder zwaar getroffen door het geweld.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat de energiesector in zijn land weer is aangevallen door Rusland. "Alleen al in deze ene nacht raakten meer dan tien energievoorzieningen beschadigd en gingen de lichten uit bij zeker 550.000 families", aldus de president.
3 uur geleden