
Amerikaanse zanger Chris Brown in VK aangeklaagd om mishandeling
MANCHESTER (ANP) - De Amerikaanse zanger Chris Brown is strafrechtelijk aangeklaagd voor zware mishandeling met voorbedachten rade, meldt de politie van de Engelse stad Manchester, waar Brown donderdag in een hotel werd gearresteerd. De R&B-zanger zou in februari 2023 in een Londense nachtclub een muziekproducent meermaals met een fles hebben geslagen. Brown verschijnt vrijdag voor de rechtbank van Manchester, aldus de BBC.
Het vermeende slachtoffer klaagde Brown in oktober 2023 al aan voor de mishandeling en eiste een schadevergoeding van 15 miljoen dollar voor de geleden fysieke en emotionele schade. Die zaak loopt nog. Het slachtoffer deed destijds zijn verhaal in Britse media en vertelde dat hij Brown wilde begroeten in een club, maar dat die hem meteen begon te slaan. Het incident zou zijn gefilmd door bewakingscamera's.
De 36-jarige Brown is al vaker beschuldigd van mishandeling. Zo werd hij in 2009 veroordeeld voor de mishandeling van zijn ex-vriendin Rihanna.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Secret Service onderzoekt voormalig FBI-directeur James Comey nadat hij donderdag zou hebben opgeroepen tot geweld tegen president Donald Trump, meldt minister Kristi Noem van Binnenlandse Veiligheid op X. "De in ongenade gevallen oud-FBI-directeur James Comey heeft zojuist opgeroepen tot moord op president Trump. Het ministerie van Binnenlandse Veiligheid en de Secret Service onderzoeken deze dreiging en zullen adequaat reageren."
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran voert vrijdag in de Turkse stad Istanbul gesprekken over zijn atoomprogramma met het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Duitsland, meldt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. De drie Europese mogendheden waren in 2015 samen met China, Rusland en de Verenigde Staten partij bij de nucleaire deal met Iran die in 2018 door de VS werd opgezegd.
1 uur geledenBASEL (ANP) - Israël, Oostenrijk en Finland zijn zoals verwacht door naar de finale van het Eurovisie Songfestival op zaterdag. De inzendingen kregen donderdagavond tijdens de tweede halve finale genoeg punten voor een plek in de grote finale. Bij de bookmakers waren de drie liedjes van tevoren ook hoog ingeschat.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - De Oekraïense en Russische delegaties die naar Istanbul zijn gekomen zullen vrijdag met elkaar om de tafel gaan, meldt het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken. Er zal ook een Turks team aanschuiven bij de onderhandelingen.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Het plan van een nieuwe, door de Verenigde Staten gesteunde humanitaire organisatie in Gaza is niet in lijn met de basisprincipes van de Verenigde Naties, zegt een woordvoerder van de VN donderdag. De Gaza Humanitarian Foundation (GHF) wil hulp in Gaza distribueren vanuit beveiligde distributiepunten, maar de VN zullen daar niet aan deelnemen.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Een pro-Palestijns protest in Berlijn is uitgemond in geweld tussen de betogers en de politie. De politie roept de aanwezigen op om te vertrekken en heeft volgens Duitse media al twintig tot dertig aanhoudingen verricht. Er waren ruim duizend demonstranten.
10 uur geledenTIRANA (ANP) - Voorzitter van de EU-leiders António Costa sluit niet uit dat Albanië voor 2030 kan toetreden tot de Europese Unie, zei hij donderdag tijdens een persconferentie met de Albanese premier Edi Rama. "Als Albanië in hetzelfde tempo blijft leveren, is dat heel goed mogelijk. Maar het hangt ervan af of Albanië op dezelfde weg doorgaat of niet."
11 uur geleden