Amerikaanse zakenzender: voorlopig nog geen beursgang Starlink
WASHINGTON (ANP/DPA) - Het zal nog wel enkele jaren duren voordat het satellietinternetbedrijf Starlink van Elon Musk naar de beurs gaat. De miljardair, die ook aan het roer staat bij autoproducent Tesla, zou tegen personeel van ruimtevaartbedrijf SpaceX hebben gezegd dat een beursgang nog wel drie tot vier jaar op zich laat wachten. Dat zou betekenen dat de beursintroductie pas na 2025 zal plaatsvinden, later dan Musk eerder had voorzien, meldde de Amerikaanse zakenzender CNBC.
Starlink is een divisie van SpaceX. Het bedrijf brengt satellieten in een baan rond de aarde om breedbandinternet te kunnen aanbieden in afgelegen gebieden. Momenteel zweven er al duizenden Starlink-satellieten in de ruimte. De internetdienst wil onder meer op prijs kunnen concurreren met aanbieders van bekabelde internetverbindingen.
In een e-mail die Musk in mei 2019 stuurde, verklaarde Musk nog dat "het waarschijnlijk zinvol zal zijn om Starlink binnen drie jaar of zo naar de beurs te brengen". Later kwam hij daarop terug en zei hij dat Starlink nog wel een aantal jaar nodig had om de inkomsten redelijk voorspelbaar te krijgen. Een snelle beursgang zou het bedrijf meer kwaad dan goed doen, zo legde hij uit.
Verwachtingen
Musk zou de werknemers ook hebben verteld dat een beursgang niet "een zekere weg naar rijkdom" betekent. "De publieke markten zijn wispelturig. Je krijgt echt een klap als je niet voldoet aan de verwachtingen", aldus Musk. Ook zou de beurswaardering afleidend kunnen werken.
Musk heeft een geschiedenis met beurstoezichthouder SEC. Zo moest hij eerder flink boeten nadat hij de markten zou hebben misleid met een bericht dat hij Tesla van de beurs zou willen halen. Verder is Musk ook nog altijd bezig om socialemediabedrijf Twitter van de beurs te halen, al is nog maar de vraag of hij die overname doorzet.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - In Nederland worden steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen, meldde De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag. Vorig jaar werden ruim een kwart minder valse biljetten onderschept dan een jaar eerder. Het vaakst werden nepbiljetten van 50 euro aangetroffen.
1 uur geledenLUDWIGSHAFEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern BASF gaat meer banen schrappen door de aanhoudende moeilijke omstandigheden op de markt voor chemicaliƫn. Om meer kosten te besparen, wil de grootste chemieproducent van Europa het personeelsbestand van zijn interne IT-afdeling "aanzienlijk" terugdringen. Bij die afdeling werken ongeveer 8500 mensen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers hebben het afgelopen jaar een stuk minder wijn gedronken. De consumptie daalde met 7 procent, meldt het Deutsche Weininstitut (DWI) op basis van cijfers van marktonderzoeker Nielsen. Dat komt volgens de branchevereniging doordat consumenten door de haperende economie zuiniger aan deden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fugro ging vrijdag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. De bodemonderzoeker heeft een moeilijk jaar achter de rug en leed een nettoverlies door de zwakke marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee. Ook had Fugro last van vertragingen in de opstart van olie- en gasprojecten. Het bedrijf keert daardoor flink minder dividend uit en snijdt fors in de investeringen. Het aandeel werd bijna 11 procent lager gezet.
3 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro ziet de eerste vroege tekenen van herstel van de offshore windmarkt, met name in Europa, nu overheden en de industrie samenwerken om de sector te ondersteunen. Het bedrijf meldde vrijdag bij de publicatie van de cijfers over 2025 "een uitdagend jaar" achter de rug te hebben. De onderneming kampte vorig jaar met verder afgezwakte marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in januari opnieuw gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 1,9 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In december daalden de prijzen met 1,4 procent.
5 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic weigert het ministerie van Defensie onbeperkte toegang te geven tot zijn technologie. Ook een compromisvoorstel van het Pentagon werd donderdag afgewezen. "Deze bedreigingen veranderen onze positie niet: we kunnen in goed geweten niet aan hun verzoek voldoen", aldus topman Dario Amodei.
6 uur geleden