Amerikaanse zakenzender: voorlopig nog geen beursgang Starlink
WASHINGTON (ANP/DPA) - Het zal nog wel enkele jaren duren voordat het satellietinternetbedrijf Starlink van Elon Musk naar de beurs gaat. De miljardair, die ook aan het roer staat bij autoproducent Tesla, zou tegen personeel van ruimtevaartbedrijf SpaceX hebben gezegd dat een beursgang nog wel drie tot vier jaar op zich laat wachten. Dat zou betekenen dat de beursintroductie pas na 2025 zal plaatsvinden, later dan Musk eerder had voorzien, meldde de Amerikaanse zakenzender CNBC.
Starlink is een divisie van SpaceX. Het bedrijf brengt satellieten in een baan rond de aarde om breedbandinternet te kunnen aanbieden in afgelegen gebieden. Momenteel zweven er al duizenden Starlink-satellieten in de ruimte. De internetdienst wil onder meer op prijs kunnen concurreren met aanbieders van bekabelde internetverbindingen.
In een e-mail die Musk in mei 2019 stuurde, verklaarde Musk nog dat "het waarschijnlijk zinvol zal zijn om Starlink binnen drie jaar of zo naar de beurs te brengen". Later kwam hij daarop terug en zei hij dat Starlink nog wel een aantal jaar nodig had om de inkomsten redelijk voorspelbaar te krijgen. Een snelle beursgang zou het bedrijf meer kwaad dan goed doen, zo legde hij uit.
Verwachtingen
Musk zou de werknemers ook hebben verteld dat een beursgang niet "een zekere weg naar rijkdom" betekent. "De publieke markten zijn wispelturig. Je krijgt echt een klap als je niet voldoet aan de verwachtingen", aldus Musk. Ook zou de beurswaardering afleidend kunnen werken.
Musk heeft een geschiedenis met beurstoezichthouder SEC. Zo moest hij eerder flink boeten nadat hij de markten zou hebben misleid met een bericht dat hij Tesla van de beurs zou willen halen. Verder is Musk ook nog altijd bezig om socialemediabedrijf Twitter van de beurs te halen, al is nog maar de vraag of hij die overname doorzet.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.
12 minuten geledenDEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.
4 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie gaat Rusland toevoegen aan haar zwarte lijst van landen met een hoog risico op witwassen en financiering van terrorisme. Dat meldt Politico op basis van ingewijden en een door de nieuwssite ingezien document.
7 uur geleden