Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse zakenzender: voorlopig nog geen beursgang Starlink

Amerikaanse zakenzender: voorlopig nog geen beursgang Starlink

WASHINGTON (ANP/DPA) - Het zal nog wel enkele jaren duren voordat het satellietinternetbedrijf Starlink van Elon Musk naar de beurs gaat. De miljardair, die ook aan het roer staat bij autoproducent Tesla, zou tegen personeel van ruimtevaartbedrijf SpaceX hebben gezegd dat een beursgang nog wel drie tot vier jaar op zich laat wachten. Dat zou betekenen dat de beursintroductie pas na 2025 zal plaatsvinden, later dan Musk eerder had voorzien, meldde de Amerikaanse zakenzender CNBC.

Starlink is een divisie van SpaceX. Het bedrijf brengt satellieten in een baan rond de aarde om breedbandinternet te kunnen aanbieden in afgelegen gebieden. Momenteel zweven er al duizenden Starlink-satellieten in de ruimte. De internetdienst wil onder meer op prijs kunnen concurreren met aanbieders van bekabelde internetverbindingen.

In een e-mail die Musk in mei 2019 stuurde, verklaarde Musk nog dat "het waarschijnlijk zinvol zal zijn om Starlink binnen drie jaar of zo naar de beurs te brengen". Later kwam hij daarop terug en zei hij dat Starlink nog wel een aantal jaar nodig had om de inkomsten redelijk voorspelbaar te krijgen. Een snelle beursgang zou het bedrijf meer kwaad dan goed doen, zo legde hij uit.

Verwachtingen

Musk zou de werknemers ook hebben verteld dat een beursgang niet "een zekere weg naar rijkdom" betekent. "De publieke markten zijn wispelturig. Je krijgt echt een klap als je niet voldoet aan de verwachtingen", aldus Musk. Ook zou de beurswaardering afleidend kunnen werken.

Musk heeft een geschiedenis met beurstoezichthouder SEC. Zo moest hij eerder flink boeten nadat hij de markten zou hebben misleid met een bericht dat hij Tesla van de beurs zou willen halen. Verder is Musk ook nog altijd bezig om socialemediabedrijf Twitter van de beurs te halen, al is nog maar de vraag of hij die overname doorzet.

Meer uit Financieel

Industrie produceert iets groener, geen langetermijnverbetering

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse industrie heeft vorig jaar iets groener geproduceerd dan een jaar eerder, maar op de langere termijn is er nog geen sprake van een trendbreuk. Dat meldt de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) op basis van gegevens van grote industriebedrijven in ons land.

11 minuten geleden
Brussel wil financiële markten beter stroomlijnen

BRUSSEL (ANP) - Brussel vindt de financiële markten binnen de EU te gefragmenteerd en wil dat het makkelijker wordt om binnen Europa financiële diensten te verhandelen. Daarvoor presenteert de Europese Commissie donderdag een plan. Daarin geeft Brussel de Europese toezichthouder voor financieel toezicht ook een grotere rol.

1 uur geleden
Italiaanse politie onderzoekt modemerken om mogelijke uitbuiting

MILAAN (ANP) - De Italiaanse politie heeft op hoofdkantoren van dertien bekende modebedrijven documenten opgevraagd over hun omgang met toeleveranciers, meldt persbureau Reuters op basis van documenten van justitie. De actie is onderdeel van een breder onderzoek naar vermeende uitbuiting van arbeiders in de mode-industrie. Agenten bezochten onder andere Dolce & Gabbana, Versace, Prada en de Italiaanse tak van Adidas.

2 uur geleden
AEX-index verder omhoog na koerswinsten op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging donderdag verder omhoog na de kleine winstbeurt een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar de stemming werd gesteund door zwakke cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Die verstevigden de verwachting dat de Federal Reserve volgende week de rente verder gaat verlagen om de grootste economie ter wereld te ondersteunen.

2 uur geleden
EU bereidt onderzoek voor naar AI-functies WhatsApp, schrijft FT

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is van plan een onderzoek te starten naar de AI-functies in WhatsApp, meldt zakenkrant Financial Times. Het onderzoek van de Europese Commissie zou gericht zijn op de manier waarop het Amerikaanse socialemediabedrijf Meta Platforms zijn 'Meta AI'-systeem dit jaar in de berichtendienst heeft ingebouwd.

2 uur geleden
Onderzoek: Tata-deal trekt overheid in subsidiefuik van miljoenen

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel kan mogelijk tot 2040 jaarlijks honderden miljoenen euro's extra ontvangen van de overheid. Dat melden onderzoekers van Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in het economenvakblad ESB.

3 uur geleden
Rusland blokkeert toegang tot gamingplatform Roblox in het land

MOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.

12 uur geleden