Amerikaanse winkelverkopen stijgen nauwelijks nog
WASHINGTON (ANP/RTR) - De winkelverkopen in de Verenigde Staten zijn afgelopen maand nauwelijks gestegen, wat erop wijst dat consumenten hun uitgaven hebben teruggeschroefd vanwege zorgen over stijgende prijzen als gevolg van invoerheffingen. De waarde van de detailhandelsverkopen, niet gecorrigeerd voor inflatie, steeg met 0,1 procent na een stijging van 1,7 procent in maart, zo bleek donderdag uit gegevens van het Amerikaanse ministerie van Handel.
De eerdere koopgolf van huishoudens die auto's aanschaften om prijsstijgingen door invoerheffingen voor te zijn, is inmiddels voorbij. Door de onzekere economische vooruitzichten doen Amerikanen het nu voorzichtiger aan met hun geld.
De detailhandelsverkopen vertonen dit jaar een grillig verloop door het wispelturige handelsbeleid van president Donald Trump. In april werd een invoerheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens wereldwijd ingevoerd. Dat leidde tot een golf van aankopen door consumenten die prijsstijgingen wilden voorkomen.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) en cryptomunten leiden tot risico's op bubbelvorming, waarbij er enorme pieken kunnen ontstaan in bepaalde beleggingen, maar er ook weer scherpe prijsdalingen optreden. Dat zegt president Børge Brende van het World Economic Forum (WEF) in een interview met het Duitse persbureau dpa.
13 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese tak van chipproducent Nexperia heeft voldoende voorraden aan zogeheten wafers om aan orders van klanten te kunnen voldoen. Dat meldt Nexperia China op zijn WeChat-account. Vrijdag werd nog bekend dat het Nederlandse Nexperia, met zijn hoofdkantoor in Nijmegen, sinds 26 oktober de leveringen van wafers aan de Chinese assemblagefabriek heeft opgeschort. Wafers worden gebruikt voor de productie van computerchips.
16 uur geledenWENEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ gaat de productie in december naar verwachting verder verhogen bij de vergadering die zondag plaatsvindt. Volgens persbureau Bloomberg gaat het dan opnieuw om een verhoging van de productie met 137.000 vaten per dag. In oktober en november werd de productie ook al met een vergelijkbare hoeveelheid verhoogd.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De export van Nexperia-producten uit China kan worden hervat, meldt het Witte Huis. De koerswijziging van China is het resultaat van gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtsgenoot Xi Jinping in Zuid-Korea eerder deze week.
1 dag geledenBERLIJN/DEN HAAG (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Duitsland noemt de laatste berichten uit China, over het hervatten van de export van Nexperia-chips, "positieve eerste tekenen van een versoepeling van de spanningen". Dat meldt het Duitse ministerie van Economische Zaken aan persbureau AFP.
1 dag geledenGYEONGJU (ANP/BLOOMBERG) - De Canadese premier Mark Carney heeft bevestigd dat hij zijn excuses heeft aangeboden aan de Amerikaanse president Donald Trump vanwege een televisiereclame tegen importheffingen. Carney zei daarnaast bereid te zijn om te onderhandelen over een betere handelsdeal met het buurland.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De autoverkoop in Nederland zet de stijgende lijn voort, volgens brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. In oktober werden er 8,3 procent meer nieuwe personenauto's op kenteken gezet dan een jaar eerder. Over heel dit jaar tot nu toe lopen de verkopen nog wel 1,8 procent achter.
1 dag geleden