Amerikaanse winkelketen Nordstrom onderuit op hoger Wall Street
NEW YORK (ANP) - Warenhuisketen Nordstrom ging woensdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. Het bedrijf verlaagde zijn verwachtingen voor het hele jaar. Amerikanen uit de middenklasse, de doelgroep van Nordstrom, letten door de inflatie beter op hun uitgaven. Beleggers waren niet te spreken over de update van het winkelbedrijf en zetten het aandeel 20 procent lager. De beursgraadmeters op Wall Street gingen licht omhoog.
Ook maker van fitnessapparatuur Peloton stond in de belangstelling, maar dan in positieve zin. Dat aandeel ging juist een vijfde omhoog omdat peloton zijn prijzige hometrainers en loopbanden ook via Amazon wil gaan verkopen. Peloton groeide hard tijdens de coronapandemie, maar toen mensen weer naar de sportschool konden kwam de klad erin.
De Dow-Jonesindex eindigde met een plus van 0,2 procent op 32.969,23 punten. De breed samengestelde S&P 500 dikte 0,3 procent aan tot 4140,77 punten en techbeurs Nasdaq steeg 0,4 procent, tot 12.431,53 punten.
Olieprijs
Beleggers bleven voorzichtig en zijn in afwachting van de toespraak die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell aan het einde van de week zal houden tijdens de bijeenkomst van centrale bankiers in Jackson Hole. Daarbij wordt met name gelet of Powell iets zal zeggen over de omvang van de toekomstige renteverhogingen. Te snelle renteverhogingen zijn slecht voor de beurs.
De olieprijs steeg na berichten dat oliekartel OPEC kan besluiten om de productie weer iets te verlagen om daarmee de prijzen te stutten. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,7 procent meer op 95,34 dollar. Brentolie werd 1,5 procent duurder, op 101,69 dollar per vat. Oliebedrijven als Chevron (plus 0,7 procent) en ExxonMobil (plus 0,6 procent) stegen mee.
Techconcern Facebook stond ook in de schijnwerpers na een teruggedraaide aanpassing. Door die aanpassing ontstonden problemen in de Facebook-feed van sommige gebruikers. Het aandeel van Facebook-moeder Meta Platforms steeg 1,3 procent.
De euro bleef hangen rond het laagste niveau in twintig jaar en noteerde op 0,9968 dollar.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft woensdag nog geen uitspraak gedaan in een zaak over de wettigheid van de wereldwijde importheffingen van president Donald Trump. Het hof maakte ook niet bekend wanneer er wel een uitspraak in de zaak komt.
28 minuten geledenWILLEMSTAD (ANP) - Een olietanker met Venezolaanse olie is woensdagochtend (lokale tijd) aangemeerd op Curaçao. Dit maakt onderdeel uit van een plan van twee van 's werelds grootste grondstoffenhandelaren om Venezolaanse olie te verplaatsen naar opslagfaciliteiten in het Caribisch gebied.
51 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geopend, na de minnen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hadden onder meer aandacht voor de grote Amerikaanse banken Bank of America, Citigroup en Wells Fargo die met kwartaalresultaten kwamen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met zijn nieuwe uitspraken over Groenland de druk nog eens opgevoerd, zeggen Deense media. Trump zei vlak voor een overleg tussen de Amerikanen en de Denen en de Groenlanders dat de NAVO zou moeten helpen om het eiland in Amerikaanse handen te krijgen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) krijgt gelijk in het beboeten van gameontwikkelaar Epic Games International. Dat heeft de rechtbank in Rotterdam bepaald nadat het bedrijf achter de populaire game Fortnite bezwaar had aangetekend. In 2024 legde ACM het bedrijf een boete van 1,1 miljoen euro op omdat het zich schuldig zou hebben gemaakt aan oneerlijke handel, vooral gericht op kinderen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er hebben zich partijen gemeld met interesse in de overname van Nexperia, de Nijmeegse chipmaker waarover een conflict tussen China en Nederland is ontstaan. Dat zei de door rechters aangewezen beheerder van bijna alle aandelen van Nexperia, Arnold Croiset van Uchelen, in de ondernemingskamer. Hij zei niet wie die partijen zijn.
2 uur geleden