Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse wapenlobbyclub NRA vraagt faillissement aan

Amerikaanse wapenlobbyclub NRA vraagt faillissement aan

DALLAS (ANP) - De Amerikaanse National Rifle Association (NRA) heeft vrijdag faillissement aangevraagd. De wapenlobbyclub zegt te willen herstructureren om aan schuldeisers te ontkomen. In de Amerikaanse staat New York, waar de NRA op dit moment gevestigd is, loopt een rechtszaak tegen de groep.

De NRA wil verhuizen naar de Amerikaanse staat Texas om op die manier uit de "corrupte politieke omgeving vol regels in de staat New York" te ontsnappen. "Texas waardeert de contributies van de NRA, juicht onze leden toe die zich aan de wet houden, en deelt een geloof in constitutionele vrijheid", stelt Wayne LaPierre, de uitvoerend vicepresident van de NRA.

De groep zegt in een verklaring dat er geen directe veranderingen zijn voor de werkzaamheden of het personeel en dat het "zal doorgaan met verder ontwikkelen van de onderneming, waarbij het activiteiten die het Tweede Amendement in gevaar brengen, aanvecht". De lobbyclub zegt vuurwapenveiligheid en training te willen promoten.

Recht op wapenbezit

Het Tweede Amendement van de Amerikaanse constitutie geeft burgers het recht om wapens te bezitten. De NRA staat bekend als groot voorstander van dit recht en is tegen aanscherpingen van de wetgeving rondom wapengebruik.

In augustus klaagde de openbare aanklager van New York Letitia James de NRA aan, omdat leiders van de groep miljoenen dollars zouden hebben weggesluisd voor eigen gebruik en om loyaliteit en zwijgzaamheid van voormalig werknemers af te dwingen. Miljoenen dollars zouden zijn gebruikt om dure vakanties, privévluchten en dure maaltijden te financieren. Het zou gaan om een bedrag van in totaal 64 miljoen dollar (ongeveer 53 miljoen euro).

Meer uit Buitenland

Oud-kroonprins Iran verwacht op Veiligheidsconferentie München

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Reza Pahlavi, de in ballingschap levende zoon van de laatste sjah van Iran, wordt volgende week verwacht op de Veiligheidsconferentie van München. De 65-jarige Pahlavi zou zijn komst hebben bevestigd, meldt persbureau dpa op basis van bronnen.

31 minuten geleden
VN-chef: einde nucleair pact VS en Rusland is 'ernstig moment'

NEW YORK (ANP/AFP) - VN-chef Antonio Guterres heeft de Verenigde Staten en Rusland opgeroepen snel een nieuw nucleair akkoord te sluiten. Het bestaande verdrag staat op het punt te verlopen, wat volgens hem een ​​"ernstig moment voor de internationale vrede en veiligheid" is.

5 uur geleden
Kroon van Louvre-inbraak wordt gerestaureerd

PARIJS (ANP/AFP) - Een kostbare kroon die dieven bij de kraak uit het Louvre probeerden te stelen, wordt volledig gerestaureerd, heeft het museum aangekondigd. De kroon van keizerin Eugénie, de vrouw van Napoleon III, viel toen de dieven het museum verlieten. Hij is vrijwel compleet, maar wel ernstig beschadigd.

9 uur geleden
Zelensky: 55.000 Oekraïense soldaten omgekomen in oorlog

KYIV (ANP/AFP) - Ongeveer 55.000 Oekraïense soldaten zijn sinds het begin van de oorlog tegen Rusland omgekomen, meldt president Volodymyr Zelensky in een interview met tv-zender France 2. Volgens hem wordt daarnaast ook een groot aantal mensen vermist. Oekraïne brengt normaal gesproken nauwelijks cijfers naar buiten over het aantal slachtoffers in de oorlog.

9 uur geleden
Trump: hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken

WASHINGTON (ANP) - De hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een interview met NBC News. De president dreigt al langer met geweld en heeft ook schepen en gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten gestuurd.

9 uur geleden
Italië heeft verdachte in zaak 'sluipschutterstoerisme' Sarajevo

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse justitie doet onderzoek naar een man van 80 voor zijn rol in het organiseren van reizen naar Sarajevo in de jaren 90 om op mensen te schieten, meldt persbureau Reuters op basis van twee bronnen. Het onderzoek naar het zogenoemde "scherpschutterstoerisme" loopt al langer, maar voor het eerst is een verdachte in beeld.

9 uur geleden
Iraanse minister: vrijdag nucleaire gesprekken met VS in Oman

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken zegt dat vrijdag in Oman gesproken wordt met de VS over het kernprogramma van het land. Volgens de Amerikaanse nieuwssite Axios hebben leiders in het Midden-Oosten voorkomen dat de onderhandelingen zouden mislukken.

9 uur geleden