Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse wapenlobbyclub NRA vraagt faillissement aan

Amerikaanse wapenlobbyclub NRA vraagt faillissement aan

DALLAS (ANP) - De Amerikaanse National Rifle Association (NRA) heeft vrijdag faillissement aangevraagd. De wapenlobbyclub zegt te willen herstructureren om aan schuldeisers te ontkomen. In de Amerikaanse staat New York, waar de NRA op dit moment gevestigd is, loopt een rechtszaak tegen de groep.

De NRA wil verhuizen naar de Amerikaanse staat Texas om op die manier uit de "corrupte politieke omgeving vol regels in de staat New York" te ontsnappen. "Texas waardeert de contributies van de NRA, juicht onze leden toe die zich aan de wet houden, en deelt een geloof in constitutionele vrijheid", stelt Wayne LaPierre, de uitvoerend vicepresident van de NRA.

De groep zegt in een verklaring dat er geen directe veranderingen zijn voor de werkzaamheden of het personeel en dat het "zal doorgaan met verder ontwikkelen van de onderneming, waarbij het activiteiten die het Tweede Amendement in gevaar brengen, aanvecht". De lobbyclub zegt vuurwapenveiligheid en training te willen promoten.

Recht op wapenbezit

Het Tweede Amendement van de Amerikaanse constitutie geeft burgers het recht om wapens te bezitten. De NRA staat bekend als groot voorstander van dit recht en is tegen aanscherpingen van de wetgeving rondom wapengebruik.

In augustus klaagde de openbare aanklager van New York Letitia James de NRA aan, omdat leiders van de groep miljoenen dollars zouden hebben weggesluisd voor eigen gebruik en om loyaliteit en zwijgzaamheid van voormalig werknemers af te dwingen. Miljoenen dollars zouden zijn gebruikt om dure vakanties, privévluchten en dure maaltijden te financieren. Het zou gaan om een bedrag van in totaal 64 miljoen dollar (ongeveer 53 miljoen euro).

Meer uit Buitenland

Iranoorlog kostte VS tot nu toe 25 miljard dollar, zegt Pentagon

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben tot nu toe 25 miljard dollar uitgegeven aan de oorlog tegen Iran. Dat meldde de financieel controleur van het Amerikaanse ministerie van Defensie. De VS hebben sinds het uitbreken van de oorlog grote hoeveelheden munitie en raketten gebruikt voor aanvallen op Iran.

46 minuten geleden
Londense politie beschouwt steekincident als terrorisme

LONDEN (ANP/AFP) - Een steekpartij waarbij twee gewonden vielen in de Londense wijk Golders Green is officieel aangemerkt als een terroristisch incident, meldt de politie. Die zegt te onderzoeken of de aanval specifiek gericht was op de Joodse gemeenschap in de wijk.

1 uur geleden
Familie van slachtoffers schietpartij Canada klaagt OpenAI aan

TUMBLER RIDGE (ANP/RTR) - Familieleden van slachtoffers van een dodelijke schietpartij in Canada in februari hebben een rechtszaak aangespannen tegen OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT. Het bedrijf zou de schutter acht maanden voor de aanslag als dreiging hebben aangemerkt, maar daarna niet de politie hebben gewaarschuwd.

1 uur geleden
Rebellengroep Mali ziet regime 'vroeg of laat' vallen

BAMAKO (ANP/AFP) - Het Malinese regime zal "vroeg of laat" vallen, zegt een woordvoerder van het Azawad Liberation Front (FLA). De separatisten eisen dat de Russische troepen die het leger steunen direct vertrekken.

2 uur geleden
Politie Londen noemt steekpartij Golders Green poging tot moord

LONDEN (ANP) - De man die eerder op woensdag in de Londense wijk Golders Green instak op omstanders, wordt verdacht van poging tot moord. Dat meldt de Metropolitan Police. Twee gewonden zijn met steekwonden overgebracht naar het ziekenhuis. Zij verkeren in stabiele toestand, maar volgens de BBC zou hun toestand wel ernstig zijn. Ook naar toegesnelde agenten werd uitgehaald met het mes; zij raakten niet gewond.

3 uur geleden
Duitse aanklager eist 15 jaar cel tegen voormalig RAF-lid

VERDEN (ANP/AFP/DPA) - Het Duitse Openbaar Ministerie heeft vijftien jaar cel geëist tegen oud-lid van de Rote Armee Fraktion (RAF) Daniela Klette. De zaak gaat over overvallen die ze vanaf 1999 zou hebben gepleegd met twee anderen, terwijl ze op de vlucht was.

4 uur geleden
BBC: twee Joodse mannen neergestoken in Londen, man gearresteerd

LONDEN (ANP/RTR) - Twee Joodse mannen zijn neergestoken in Golders Green, een wijk in Londen met een relatief hoog aantal Joodse inwoners, meldt de BBC. Een man werd gearresteerd, aldus de lokale tak van de Joodse civiele beveiligingsorganisatie Shomrim op X. De Britse publieke omroep zegt dat de twee slachtoffers er slecht aan toe zijn.

4 uur geleden