Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse wapenlobbyclub NRA vraagt faillissement aan

Amerikaanse wapenlobbyclub NRA vraagt faillissement aan

DALLAS (ANP) - De Amerikaanse National Rifle Association (NRA) heeft vrijdag faillissement aangevraagd. De wapenlobbyclub zegt te willen herstructureren om aan schuldeisers te ontkomen. In de Amerikaanse staat New York, waar de NRA op dit moment gevestigd is, loopt een rechtszaak tegen de groep.

De NRA wil verhuizen naar de Amerikaanse staat Texas om op die manier uit de "corrupte politieke omgeving vol regels in de staat New York" te ontsnappen. "Texas waardeert de contributies van de NRA, juicht onze leden toe die zich aan de wet houden, en deelt een geloof in constitutionele vrijheid", stelt Wayne LaPierre, de uitvoerend vicepresident van de NRA.

De groep zegt in een verklaring dat er geen directe veranderingen zijn voor de werkzaamheden of het personeel en dat het "zal doorgaan met verder ontwikkelen van de onderneming, waarbij het activiteiten die het Tweede Amendement in gevaar brengen, aanvecht". De lobbyclub zegt vuurwapenveiligheid en training te willen promoten.

Recht op wapenbezit

Het Tweede Amendement van de Amerikaanse constitutie geeft burgers het recht om wapens te bezitten. De NRA staat bekend als groot voorstander van dit recht en is tegen aanscherpingen van de wetgeving rondom wapengebruik.

In augustus klaagde de openbare aanklager van New York Letitia James de NRA aan, omdat leiders van de groep miljoenen dollars zouden hebben weggesluisd voor eigen gebruik en om loyaliteit en zwijgzaamheid van voormalig werknemers af te dwingen. Miljoenen dollars zouden zijn gebruikt om dure vakanties, privévluchten en dure maaltijden te financieren. Het zou gaan om een bedrag van in totaal 64 miljoen dollar (ongeveer 53 miljoen euro).

Meer uit Buitenland

Trump dreigt met tarieven tegen land dat Groenlandplan afwijst

WASHINGTON/NUUK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij mogelijk tarieven kan opleggen aan landen die zijn beleid ten aanzien van Groenland niet steunen. Hij wil dat het eiland bij de Verenigde Staten gaat horen.

3 uur geleden
Palestijns comité om Gaza te besturen voor het eerst bijeen

CAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.

5 uur geleden
Uitnodiging Iran voor veiligheidsconferentie München ingetrokken

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.

5 uur geleden
Trump-gezant van plan in maart naar Groenland te reizen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.

6 uur geleden
Berlijn: mogelijk fregat of vliegtuigen naar Groenland

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.

7 uur geleden
Congresleden VS solidair met Denemarken bij bezoek Kopenhagen

KOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.

7 uur geleden
CIA-directeur spreekt in Caracas met Venezolaanse interim-leider

CARACAS (ANP) - CIA-directeur John Ratcliffe is afgereisd naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas voor een ontmoeting met interim-leider Delcy Rodríguez, meldt The New York Times. Volgens de krant is dat een teken dat de Amerikaanse regering verder wil met haar als machthebber na het gevangennemen van president Nicolás Maduro, en dus niet met de oppositie.

8 uur geleden