Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Amerikaanse wapenindustrie lijdt juridische nederlaag

Amerikaanse wapenindustrie lijdt juridische nederlaag

ALBANY (ANP/RTR) - Een etmaal na de jongste bloedige schietpartij op een Amerikaanse school heeft de Amerikaanse wapenindustrie een juridische nederlaag geleden. Een rechter verwierp de eis van een groep wapenfabrikanten, distributeurs en verkopers. Zij wilden voorkomen dat ze kunnen worden aangeklaagd door gedupeerden van wapengeweld.

De wapenindustrie had geklaagd over een wet in de Amerikaanse deelstaat New York. Die wet maakt het mogelijk dat de staat en mensen die getroffen zijn door vuurwapengeweld, juridische stappen kunnen ondernemen tegen de industrie.

Behalve wapenfabrikanten, waaronder Smith & Wesson en Sturm, Ruger & Co, maakte ook een grote lobbyorganisatie, de National Shooting Sports Foundation, bezwaar tegen de wet.

Meer uit Buitenland

Ook gewonde in Oman gemeld na aanvallen

MUSCAT (ANP/RTR) - Zeker een persoon is gewond geraakt toen drones een haven troffen in Oman. Het slachtoffer is een expat, berichten staatsmedia.

24 minuten geleden
Doden bij pro-Iraanse betoging bij consulaat VS in Karachi

KARACHI (ANP/AFP/RTR) - Bij pro-Iraanse protesten bij het Amerikaanse consulaat in de Pakistaanse stad Karachi zijn zeker acht mensen omgekomen. Ook zouden zeker twintig mensen gewond zijn geraakt, melden de hulpdiensten. Over de identiteit van de slachtoffers is vooralsnog niets bekendgemaakt.

38 minuten geleden
NYT: timing aanval Khamenei gewijzigd voor maximale schade

TEHERAN (ANP) - Kort voor de gezamenlijke aanvallen op Iran hebben de VS en Israël het moment van hun militaire campagne gewijzigd. Dat schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Volgens de krant kon zo opperste leider Ali Khamenei snel worden uitgeschakeld.

43 minuten geleden
Tientallen gebouwen in Tel Aviv beschadigd na Iraanse aanval

TEL AVIV (ANP) - Veertig gebouwen in Tel Aviv hebben schade opgelopen na een Iraanse raketaanval op zaterdag. Dat melden de lokale autoriteiten volgens de krant Israëlische Haaretz.

48 minuten geleden
Betogers proberen diplomatieke post VS in Pakistan te bestormen

KARACHI (ANP/AFP) - Betogers hebben in de Pakistaanse miljoenenstad Karachi geprobeerd het Amerikaanse consulaat te bestormen. Het ging volgens een verslaggever om een groep van honderden mensen.

1 uur geleden
Weer explosies in meerdere landen Midden-Oosten

DUBAI (ANP/AFP/RTR) - De strijd in het Midden-Oosten houdt ook zondag aan. Verslaggevers hoorden explosies in Dubai, de hoofdstad Manama van Bahrein en Doha in Qatar. In de Israëlische hoofdstad Jeruzalem klonk het luchtalarm nadat nieuwe Iraanse raketlanceringen waren gemeld.

1 uur geleden
Rouwperiode in Irak na dood Iraanse leider Khamenei

BAGDAD (ANP/AFP) - De regering van Irak heeft een rouwperiode van drie dagen afgekondigd na de dood van de hoogste leider van buurland Iran, ayatollah Ali Khamenei. Een regeringswoordvoerder zei in een verklaring dat Khamenei is omgekomen door "een flagrante daad van agressie".

1 uur geleden