Amerikaanse waakhond wil opheldering van Tesla na tweet Musk
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse wegenveiligheidstoezichthouder NHTSA wil opheldering van Tesla. Het bedrijf wil een waarschuwing afschaffen die gebruikers van een zelfrijdend systeem nu nog krijgen om te laten weten dat ze hun handen aan het stuur moeten houden. De NHTSA deed al langer onderzoek naar het zelfrijdende systeem van Tesla en werd zich bewust van de verandering na een tweet van Tesla-topman Elon Musk.
Het zelfrijdende systeem FSD van Tesla wordt momenteel nog getest. Tesla-bezitters kunnen zich voor die test aanmelden en dan gebruik maken van de extra mogelijkheden die het systeem biedt. Maar ze moeten officieel nog wel zelf alert blijven, omdat het FSD-systeem nog niet is goedgekeurd om helemaal autonoom te mogen rijden. Dat wordt gecontroleerd door een camera die op de chauffeur gericht is, en door een systeem dat kijkt of de chauffeur zijn handen aan het stuur houdt. Zelfs als dat wel het geval is, moeten Tesla-bestuurders dat regelmatig bevestigen.
Musk reageerde op 31 december positief op een suggestie van een andere Twitteraar die voorstelde dat Tesla-bezitters die meer dan 10.000 mijl met FSD hadden gereden, die herhaalde waarschuwingen niet meer zouden krijgen. De Tesla-topman kondigde toen aan dat deze verandering in een update in januari zou worden doorgevoerd.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.
2 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst gesloten, na het verlies een dag eerder. Betalingsverwerker Adyen en chiptoeleverancier Besi waren in trek bij beleggers op het Damrak.
4 uur geledenANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau ooit door zorgen over een sterk stijgende inflatie als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van definitieve cijfers. Door de oorlog zijn de brandstofprijzen flink gestegen en dat raakt de koopkracht van huishoudens in de Verenigde Staten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Justitie in de Verenigde Staten sluit het onderzoek naar de Federal Reserve, maakte aanklaagster Jeanine Pirro bekend via X. Formeel ging dat onderzoek over kostenoverschrijdingen bij een verbouwing van het kantoor van de centrale bank. Maar Fed-voorzitter Jerome Powell zei begin dit jaar dat de regering van president Donald Trump via een strafrechtelijk onderzoek druk wilde uitoefenen op het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Intel ging vrijdag hard omhoog op de beurzen in New York. De chipfabrikant presteerde afgelopen kwartaal veel beter dan verwacht en gaf ook een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. Het concern profiteerde van de sterke vraag naar processors (CPU's) die nodig zijn om geavanceerde AI-modellen te laten draaien.
6 uur geleden