
Amerikaanse voetbalsters leggen wedstrijden stil voor protest
CHESTER (ANP) - Voetbalsters uit de Amerikaanse competitie NWSL hebben in de wedstrijden van woensdag geprotesteerd naar aanleiding van het misbruikschandaal dat onlangs naar buiten kwam. Zo legden speelsters van Washington Spirit en Gotham FC hun duel in de zesde minuut tijdelijk stil. De speelsters gingen gearmd in de middencirkel staan.
Bij de twee andere wedstrijden van woensdag werd op dezelfde wijze geprotesteerd. "Vanavond nemen we onze plek op het veld weer in, omdat we ons plezier niet willen laten afnemen", staat in een verklaring van de spelersvakbond. "Maar dit is niet 'business as usual'. We roepen de toeschouwers op om ook te gaan staan, omdat we vinden dat we al veel te lang hebben moeten blijven zitten."
De oud-voetbalsters Sinead Farrelly en Meleana Shim kwamen vorige week naar buiten met beschuldigingen van seksueel misbruik door hun voormalige coach Paul Riley. De Engelsman, die de beschuldigingen ontkent, werd direct ontslagen bij de club North Carolina Courage. Voorzitter Lisa Baird van de NWSL stapte op toen uitlekte dat ze jarenlang signalen van grensoverschrijdend gedrag in de competitie zou hebben genegeerd. Vanwege het schandaal werd afgelopen weekeinde niet gevoetbald in de vrouwencompetitie.
Portland Thorns
Volgens Farrelly en Shim dateert het misbruik door Riley uit 2015, toen hij hun coach was bij Portland Thorns. De voetbalsters maakten daar melding van, maar daar gebeurde niets mee. Omdat de zaak al zes jaar sluimert, werden de wedstrijden woensdag in de zesde minuut stilgelegd.
Riley vertrok in 2015 bij Portland Thorns en werd opgevolgd door zijn landgenoot Mark Parsons, die eerder dit jaar werd aangesteld als bondscoach van de Nederlandse voetbalsters. Parsons (35) combineert tot het einde van het Amerikaanse seizoen beide functies. De Engelsman stopt dan bij Portland Thorns en gaat zich volledig focussen op Oranje. Zijn ploeg deed woensdag in de verloren wedstrijd tegen Houston Dash (2-3) ook mee aan het protest.
Zowel de Amerikaanse voetbalfederatie als de mondiale bond FIFA doet onderzoek naar de misbruikzaak. In afwachting van de resultaten daarvan besloot Portland Thorns om Gavin Wilkinson, hoofd voetbalzaken bij de club, op non-actief te zetten. De Nieuw-Zeelander werkt al jaren als bestuurder in Portland. Eigenaar Merritt Paulson bood in een verklaring excuses aan voor wat er bij zijn club is gebeurd. "We hadden meer kunnen doen, wat moeilijk is om te zeggen omdat we het allerbeste nastreven. Ik verontschuldig me bij Sinead, Mana en iedereen die hierdoor geraakt is."
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund heeft het contract met trainer Niko Kovac verlengd tot halverwege 2027. De club is overtuigd van de Kroaat na het sterke slot van vorig seizoen.
8 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Liverpool is er met veel moeite in geslaagd zich naast Arsenal en Tottenham Hotspur aan de kop van de Premier League te voegen. De regerend kampioen won diep in blessuretijd bij Newcastle United: 2-3. De 16-jarige invaller Rio Ngumoha maakte na een goed overstapje van Dominik Szoboszlai in de 100e minuut het winnende doelpunt: 2-3.
20 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is overtuigend begonnen aan de competitie in Italiƫ. De nummer 2 van vorig seizoen liet Torino met 5-0 kansloos en gaat op basis van het beste doelsaldo na de eerste speelronde aan kop in de Serie A.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - GelreDome-eigenaar Michael van de Kuit verwacht dat Vitesse de huur ook nog betaalt nu het eerste elftal dit seizoen definitief geen competitievoetbal speelt. "Net als alle andere partijen waar Vitesse contractuele verplichtingen mee is aangegaan, verwachten wij de betaling", laat Van de Kuit desgevraagd weten.
1 dag geledenBOLOGNA (ANP/AFP) - Ciro Immobile heeft weinig plezier beleefd aan zijn debuut bij Bologna. De 35-jarige topscorer aller tijden van Lazio liep zaterdag in de uitwedstrijd tegen AS Roma (1-0 verlies) een dijbeenblessure op. Bologna meldt maandag dat Immobile twee maanden niet kan voetballen.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Arsenal moet het opnieuw enige tijd stellen zonder Bukayo Saka. De buitenspeler heeft aan de met 5-0 gewonnen thuiswedstrijd van zaterdag tegen Leeds United een hamstringblessure overgehouden.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Het eerste elftal van Vitesse traint ondanks het verlies van de proflicentie onverstoord door. De spelersgroep wordt wel steeds kleiner. Er waren maandag elf spelers aanwezig, heeft een woordvoerder van de club bevestigd. Een deel van de trainingsgroep was van de A-selectie en een deel van Jong Vitesse.
1 dag geleden